Boels Rental Ladies Tour 2016: etap 5

Lisa Brennauer

Niemka Lisa Brennauer (Canyon-SRAM) wygrała piąte rozdanie tegorocznego Boels Rental Ladies Tour. Liderką pozostała Holenderka Chantal Blaak (Boels Dolmans).

Druga finiszowała Loren Rowney (Orica-AIS), a trzecia Jolien D'hoore (Wiggle High5).

18. finiszowała Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv), utrzymując przed ostatnim etapem 6. miejsce w klasyfkacji generalnej.

W pierwszej części odcinka w ucieczce znalazły się Trixi Worrack (Canyon-SRAM) i Jolien D'hoore (Wiggle High5), uzyskując zaledwie 20 sekund przewagi nad peletonem. Dwójka swoją przygodę na czele wyścigu zakończyła po 70 kilometrach etapu, a w kontratakach błysnęły Thea Thorsen (Hitec Products) i Chanella Stougje (Parkhotel Valkenburg).

Dwójka na ostatnie 10 kilometrów dojechała z przewagą 50 sekund, ale nie zdołała utrzymać prowadzenia i musiała poddać się sile peletonowi na trzy kilometry przed metą. Finisz z grupy wygrała Brennauer, pokonując Lauren Rowney i brązową medalistkę olimpijską w omnium - Jolien D'Hoore.

Wyniki 5. etapu Boels Rental Ladies Tour 2016 (2.1), Tiel - Tiel (115,7 km):

  1 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing                    2:52:30
  2 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
  3 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
  4 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
  5 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
  6 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies
  7 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii
  8 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata
  9 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 10 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 11 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 12 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
 13 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
 14 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
 15 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
 16 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
 17 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel
 18 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
 19 Paulien Koster (Ned) Regioteam Noord
 20 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
 21 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 22 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 23 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 24 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
 25 Hanna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
 26 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
 27 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
 28 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
 29 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
 30 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
 31 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 32 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
 33 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 34 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 35 Sofie Van Horik (Ned) Regioteam Zuid-Holland
 36 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS                                    00:11
 37 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel                           00:15
 38 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord
 39 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
 40 Leonie Lubbinge (Ned) Regioteam Noord
 41 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland
 42 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii
 43 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
 44 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
 45 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond
 46 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
 47 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
 48 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 49 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies
 50 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 51 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii
 52 Karen Elzing (Ned) Jan van Arckel
 53 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
 54 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS
 55 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 56 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 57 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
 58 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
 59 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
 60 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 61 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
 62 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies
 63 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata
 64 Minke Van Dongen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                00:22
 65 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       00:24
 66 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     00:26
 67 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies                   00:32
 68 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             00:34
 69 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            00:49
 70 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland                  01:20
 71 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) Regioteam Noord
 72 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products
 73 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                         12:10:35
  2 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                           00:11
  3 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         00:33
  4 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing                      00:40
  5 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    00:47
  6 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          01:07
  7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        01:14
  8 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                               01:17
  9 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:32
 10 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             01:46
 11 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        01:54
 12 Hanna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     02:03
 13 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            02:10
 14 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                    02:34
 15 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                                02:39
 16 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  03:27
 17 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         03:34
 18 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg                  04:23
 19 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS                                 04:27
 20 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       04:52
 21 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
 22 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        05:15
 23 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                           05:30
 24 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        05:38
 25 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         06:00
 26 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS                                 06:07
 27 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      06:13
 28 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                               06:20
 29 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              06:36
 30 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  06:38
 31 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     07:14
 32 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg                        07:19
 33 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          07:28
 34 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                            07:53
 35 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel                            08:05
 36 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii                08:11
 37 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata                          08:31
 38 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                08:50
 39 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                            09:03
 40 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       09:15
 41 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg                  09:21
 42 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                         09:23
 43 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                 09:39
 44 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                 10:03
 45 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             10:37
 46 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            10:44
 47 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies                        11:02
 48 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          12:01
 49 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS                                12:05
 50 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel                 12:28
 51 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies                   12:49
 52 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                   12:51
 53 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel                         12:52
 54 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel                           13:08
 55 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            13:10
 56 Karen Elzing (Ned) Jan van Arckel                            13:30
 57 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                        13:59
 58 Minke Van Dongen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                14:01
 59 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata                        14:08
 60 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond                            14:23
 61 Leonie Lubbinge (Ned) Regioteam Noord                        14:53
 62 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
 63 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland                  14:57
 64 Paulien Koster (Ned) Regioteam Noord                         15:00
 65 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur                          15:15
 66 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products                     15:17
 67 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord                        15:30
 68 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii                16:41
 69 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) Regioteam Noord              17:33
 70 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies                       20:13
 71 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies                   22:51
 72 Sofie Van Horik (Ned) Regioteam Zuid-Holland                 23:08
 73 Line Marie Gulliksen (Nor) Reprezentacja Norwegii            24:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: