Thibaut Pinot nie wznowi sezonu

26-letni kolarz FDJ pokonany przez kłopoty zdrowotne.

Thibaut Pinot poinformował, że w porozumieniu z kierownictwem swojego zespołu zdecydował się odłożyć starty do przyszłego sezonu.

Ostatnim występem Francuza był 12. etap Tour de France, po którym wycofał się z powodu zapalenia oskrzeli. Początkowo planował przygotowania do Il Lombardia, ostatecznie całe drugie półrocze zniweczył osłabiający organizm wirus.

Pinot rok 2016 rozpoczął od 2. miejsca w GP Marseillaise i 3. w Etoile de Bessèges, następnie był 4. Volta ao Algarve i 5. w Tirreno-Adriatico. Koniec marca zapisał dwoma etapami plus klasyfikacją łączną Critérium International, w Vuelta Ciclista al Pais Vasco zajął 4. pozycję, a w Tour de Romandie wygrał jazdę indywidualną, w klasyfikacji końcowej zajmując dzięki temu drugi stopień podium.

Po wiosennej przerwie wywalczył po ucieczce etap Criterium du Dauphiné i zdobył tytuł mistrza kraju w jeździe indywidualnej.