Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2016: Bartosz Huzarski wycofał się

Zawodnik Bora-Argon 18 ofiarą upadku na początku 10. etapu Vuelta a Espana.

Bardzo nieszczęśliwe rozpoczął się odcinek do Lagos de Covadonga. Krótko po starcie doszło do kraks w peletonie, a wśród najbardziej poszkodowanych znalazł się Bartosz Huzarski.

35-letni zawodnik z Sobótki na 10 kilometrze trasy uszkodził obojczyk, który prawdopodobnie jest złamany. “Huzar” został odwieziony do szpitala na prześwietlenie, które potwierdziło tę diagnozę.

Niestety nie jest dobrze, oprócz złamania obojczyka pojawił się problem z barkiem który w zeszłym roku został poddany operacji rekonstrukcji. Wygląda to źle, nawet dla mnie osoby która fachowcem nie jest. Co to dla mnie oznacza, sam nie wiem i wolę nie myśleć, nie podejmować pochopnych decyzji ani udostępniać więcej szczegółów. Mam nadzieję na jak najszybszą wizytę w specjalistycznej klinice

– napisał kolarz grupy Bora-Argon 18 na swoje oficjalnej stronie w serwisie społecznościowym Facebook.

Polak udanie rozpoczął Vueltę. Na niedzielnym etapie wywalczył 7. miejsce, a w klasyfikacji generalnej zajmował 35. pozycję.

Z wyścigu wycofali się również Markel Irizar (Trek-Segafredo) i Kevin Reza (FDJ).

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54

La Vuelta Femenina 2024: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23