Vuelta a Espana 2016: etap 5

Belg Gianni Meersman wygrał po finiszu z peletonu piąty etap wyścigu dookoła Hiszpanii.

Kolarz grupy Etixx-Quick Step wyprzedził na kresce Fabio Felline (Trek-Segafredo) i Kevina Reze (FDJ).

Czerwień na plecach obronił Kolumbijczyk Darwin Atapuma (BMC Racing Team).

Płaski niemal na całej trasie odcinek stanowił płachtę na byka dla Tiago Machado (Katusha) i Juliena Morice'a (Direct Energie). Dwójka z kopyta ruszyła na kilometrze 0, tak zawzięcie, że nim się obejrzeli odjechali na ponad 5 minut.

Po 70 kilometrach przewaga zbliżyła się 7 minut, po czym dość gwałtownie spadła. Machado w tej sytuacji nie czekał. tylko odstawił Francuza, podejmując samotną eskapadę.

W peletonie zmieniali się na prowadzeniu kolarze z BMC, Treka, Etixxu, Bory i Alpecin. 18 kilometrów przed metą do zniwelowania pozostała jedna minuta. Męki Machado wkrótce dobiegły końca i na ulicach pamiętających Rzymian Lugo rozpoczęła się batalia o jak najlepszą pozycję na finiszu. Swoje odpracowali Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski (Team Sky).

3 kilometry przed kreską na małym podjeździe zaatakowali Simon Clarke (Orica) i Philippe Gilbert (BMC), dwójka jednak nic nie ugrała. Doszło do pierwszej krasy, w której mocno ucierpiał Steven Kruijswijk (LottoNL) oraz do drugiej, która rozdzieliła rozpędzoną grupę.

Z przodu znalazło się kilkunastu kolarzy, a po swoją drugą etapową wiktorię sięgnął Gianni Meersman.

Wyniki 5. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Viveiro – Lugo (171,3 km):

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                   4:16:42
  2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  3 Kévin Reza (Fra) FDJ
  4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
  5 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  9 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 10 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 15 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 16 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 17 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 18 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 19 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 20 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 21 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 22 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 24 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 25 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 26 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   01:02
 27 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 28 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 30 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 31 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 33 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 34 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 35 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 36 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 37 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 38 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 39 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    01:27
 40 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 41 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 42 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 43 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 44 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 45 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 46 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 47 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 49 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           01:29
 50 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 51 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 52 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                     01:34
 54 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 55 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 56 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 57 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:52
 58 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 59 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 60 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 62 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 63 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 64 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 65 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 66 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 67 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 68 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 69 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 70 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 71 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 72 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 73 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 74 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 75 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 76 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 77 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 78 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 79 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 80 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 81 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 82 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 84 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 85 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:28
 86 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 87 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 88 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                02:28
 89 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 90 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          02:32
 91 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
 93 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                 02:55
 94 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
 95 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 96 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 97 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 98 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          03:02
 99 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
102 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       03:06
103 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
104 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
105 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
106 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
108 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             03:09
109 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
110 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          03:22
111 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      03:31
112 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
113 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      03:43
114 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           03:54
115 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
116 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
117 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
118 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
119 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
120 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
121 José Herrada (Spa) Movistar Team
122 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
123 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  03:58
124 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
125 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
126 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
127 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
128 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
129 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             04:02
130 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
131 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
132 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
133 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
134 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
135 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
136 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
137 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
138 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
139 Tiago Machado (Por) Team Katusha
140 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
141 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        04:13
142 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
143 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
144 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
145 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
146 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     04:20
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                        04:23
148 Christian Knees (Ger) Team Sky
149 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
150 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
151 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
152 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
153 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
154 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
155 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
156 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
157 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
158 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
159 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
160 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
161 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
162 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
163 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
164 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
165 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
166 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
167 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
169 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
170 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
171 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
172 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
173 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
174 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
175 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
176 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
177 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
178 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
179 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
180 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          04:35
181 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               05:01
182 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
183 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              05:04
184 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 05:36
185 Laurent Pichon (Fra) FDJ
186 Ian Boswell (USA) Team Sky
187 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     05:38
188 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          05:46
189 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             06:04
190 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           06:51
191 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        07:36
192 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
DNS MAS Luis CJR
DNF FISCHER Murilo Antonio FDJ
DNF KRUIJSWIJK Steven TLJ

Punkty

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        25 pkt
  2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              20
  3 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            16
  4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         14
  5 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                          12
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          10
  7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    9
  8 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                        8
  9 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits              7
 10 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                      6
 11 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                        5
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                            4
 13 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               3
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                2
 15 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                           1

Lotna premia - A Pontenova - 98.2 km

  1 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                 4 pkt
  2 Julien Morice (Fra) Direct Energie                               2
  3 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                         1

Premia górska - alto. de Marco de Álvare (kat. 4), 118.8 km


  1 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                 3 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               2
  3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 1

Najbardziej waleczny

  1 Tiago Machado (Por) Team Katusha

Drużynowo

  1 Etixx - Quick-Step                                        12:50:06
  2 FDJ
  3 BMC Racing Team
  4 Cofidis, Solutions Credits
  5 Trek-Segafredo
  6 Lotto Soudal
  7 Movistar Team
  8 Astana Pro Team
  9 AG2R La Mondiale
 10 Team Sky
 11 IAM Cycling
 12 Cannondale-Drapac
 13 Bora-Argon 18
 14 Direct Energie
 15 Dimension Data
 16 Caja Rural-Seguros RGA
 17 Team Katusha
 18 Lampre - Merida                                              01:29
 19 Team Giant-Alpecin                                           01:52
 20 Orica-BikeExchange                                           02:36
 21 Tinkoff Team                                                 08:04
 22 Team LottoNl-Jumbo                                           09:14

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                      17:39:52
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:28
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:32
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:38
  5 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
  6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         01:07
  7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          01:10
  8 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:12
  9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                01:14
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:22
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        01:24
 12 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            01:35
 13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          01:52
 14 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:55
 15 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:07
 16 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      02:13
 17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       02:17
 18 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:27
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       02:34
 20 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:35
 21 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           02:43
 22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:45
 23 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              02:51
 24 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    02:53
 25 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 02:57
 26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              03:08
 27 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         03:09
 28 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:10
 29 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            03:11
 30 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 03:22
 31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           03:24
 32 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         03:35
 33 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:42
 34 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         03:44
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:49
 36 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   03:52
 38 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           03:56
 39 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    04:08
 40 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      04:13
 41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          04:18
 42 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        04:27
 43 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              04:38
 44 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              04:42
 45 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:49
 46 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          05:23
 47 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      06:15
 48 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                07:15
 49 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        08:19
 50 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       08:22
 51 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             08:43
 52 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           08:53
 53 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             10:04
 54 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            10:16
 55 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     10:36
 56 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       12:00
 57 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       12:07
 58 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 59 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             12:46
 60 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             12:49
 61 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           12:50
 62 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           12:55
 63 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           13:28
 64 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         13:31
 65 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           13:50
 66 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     14:10
 67 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       14:55
 68 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              15:35
 69 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  15:36
 70 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         16:03
 71 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           16:40
 72 José Herrada (Spa) Movistar Team                             16:57
 73 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            17:06
 74 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       17:08
 75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            17:19
 76 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        17:43
 77 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   17:47
 78 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     18:04
 79 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           18:06
 80 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           18:13
 81 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            18:43
 82 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       19:14
 83 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       19:20
 84 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       19:24
 85 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        19:39
 86 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   19:46
 87 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       20:49
 88 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          20:50
 89 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 20:53
 90 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     21:04
 91 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                     21:06
 92 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   21:28
 93 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          21:29
 94 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           21:37
 95 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                         22:15
 96 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               22:16
 97 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       22:23
 98 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          22:37
 99 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          22:44
100 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          23:09
101 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    23:31
102 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              23:51
103 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               24:01
104 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 24:11
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              24:19
106 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          24:36
107 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      24:40
108 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      25:43
109 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      25:46
110 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        25:49
111 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        26:10
112 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         26:19
113 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        26:23
114 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       27:01
115 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          27:03
116 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           27:10
117 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            27:12
118 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        27:22
119 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     27:38
120 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                27:58
121 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       27:59
122 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         28:50
123 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
124 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               29:03
125 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                29:08
126 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 29:33
127 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            29:40
128 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         29:46
129 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    29:49
130 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           29:55
131 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      30:05
132 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       30:32
133 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        30:45
134 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         30:54
135 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         31:10
136 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            31:15
137 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     31:16
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       31:24
139 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          31:49
140 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       32:06
141 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             32:13
142 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        32:25
143 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         33:17
144 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            33:21
145 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           33:26
146 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      33:33
147 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       33:44
148 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     33:45
149 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            33:56
150 Christian Knees (Ger) Team Sky                               34:03
151 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                        34:24
152 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            34:34
153 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    34:45
154 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      34:59
155 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
156 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         35:08
157 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           35:16
158 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                35:19
159 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       35:27
160 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          35:34
161 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            35:36
162 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                        35:47
163 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            35:53
164 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              36:12
165 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             36:17
166 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   36:18
167 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       36:19
168 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       36:32
169 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        36:44
170 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                 37:12
171 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             37:18
172 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
173 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              37:34
174 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             37:40
175 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  37:49
176 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     37:58
177 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           38:07
178 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    38:30
179 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      38:46
180 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        38:51
181 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     38:56
182 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  39:25
183 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           40:07
184 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            40:40
185 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          40:50
186 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             41:12
187 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       41:53
188 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     43:13
189 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     45:48
190 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              46:02
191 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        48:41
192 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           57:40

Klasyfikacja punktowa

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        51 pkt
  2 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      26
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          26
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           25
  5 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              20
  6 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                         20
  7 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            20
  8 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             20
  9 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                           18
 10 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            16
 11 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                    16
 12 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
 13 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                       15
 14 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              14
 15 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                               14
 16 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         14
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              13
 18 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                                12
 19 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                         12
 20 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                          12

Klasyfikacja górska

  1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      10 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               8
  3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                            5
  4 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                  4
  5 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                            4
  6 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                 3
  7 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         3
  8 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             3
  9 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             2
 10 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               2
 11 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    2
 12 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                              2
 13 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                            1
 14 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  1
 15 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                             1
 16 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                               1
 17 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 1
 18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           15 pkt
  2 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            20
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          22
Teams classification

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                           52:01:25
  2 Movistar Team                                                00:46
  3 Etixx - Quick-Step                                           01:35
  4 Team Sky                                                     03:01
  5 Cofidis, Solutions Credits                                   04:05
  6 Cannondale-Drapac                                            04:13
  7 Caja Rural-Seguros RGA                                       05:24
  8 Dimension Data                                               05:25
  9 AG2R La Mondiale                                             05:48
 10 Lotto Soudal                                                 06:09
 11 IAM Cycling                                                  07:10
 12 Trek-Segafredo                                               07:37
 13 Direct Energie                                               07:56
 14 Astana Pro Team                                              07:57
 15 Bora-Argon 18                                                10:39
 16 Team Katusha                                                 12:52
 17 Lampre - Merida                                              18:32
 18 FDJ                                                          36:12
 19 Team Giant-Alpecin                                           50:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: