Druivenkoers – Overijse 2016

Belg Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert) wygrał 56. edycję wyścigu wokół Overijse.

29-latek powtórzył triumf sprzed roku i na mecie zameldował się przed Holendrem Huubem Duijnem (Team Roompot - Oranje Peloton) oraz swoim drużynowym kolegą Włochem Marco Marcato.

Polskich kolarzy zabrakło na starcie.

Wyniki Druivenkoers – Overijse 2016 (1.1), Overijse – Overijse (196,4 km):

  1 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                4:45:00
  2 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     00:05
  3 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  4 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:08
  5 Joachim Vanreyten (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continent     00:26
  6 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  7 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
  8 Bjorn Tore Hoem (Nor) Team Joker - Byggtorget
  9 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 10 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 11 Nuno Bico (Por) Klein Constantia
 12 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            00:36
 14 Axel Flet (Fra) Veranclassic-AGO                             01:02
 15 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker - Byggtorget
 16 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda's Willems Cycling Team       02:16
 17 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   02:30
 18 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          02:55
 19 Rémi Cavagna (Fra) Klein Constantia                          05:56
 20 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 21 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 23 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development Team
 24 Didier Bats (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 25 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 26 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 27 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 28 Sebastien Carabin (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon
 29 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS
 30 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
 31 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-AGO
 35 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec TKH Continental Cycling Team p/b Ma
 36 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
 38 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 40 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef
 41 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-AGO
 42 Kenny Molly (Bel) Klein Constantia
 43 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 44 Dylan Bouwmans (Ned) Rabobank Development Team
 45 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 46 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
 48 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 49 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 50 Oscar Riesebeek (Ned) Metec TKH Continental Cycling Team p/b Mante
 51 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 52 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 53 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 54 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 55 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 56 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 57 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 58 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 60 Michiel Dieleman (Bel) Cibel-Cebon                           06:48
 61 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS                        09:44
 62 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group                    10:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: