Katusha zatrudnia Mauritsa Lammertinka

25-latek podpisał dwuletni kontrakt z rosyjską ekipą, która po latach zmienia swoją filozofię funkcjonowania na globalną.

Maurits Lammertink mimo 25 lat ma za sobą już doświadczenie w WorldTourze. W latach 2013-2014 reprezentował barwy Vacansoleil i zaliczył start w Giro d'Italia. W tym roku zapracował na transfer do Katushy zwycięstwem w Skod-Tour de Luxembourg i 16. lokatą w Amstel Gold Race.

We wcześniejszych latach wygrywał etapy takich wyścigów jak Tour de Limousin, Czech Cycling Tour i Dookoła Mazowsza. W 2012 okazał się najlepszy w Karpackim Wyścigu Kurierów.

W przyszłym roku sponsorem tytularnym Katushy zostanie Alpecin, to oznacza, że charakter zespołu ulegnie zmianie z rosyjskiego na globalny. Ekipa już potwierdziła transfery Madsa Wurtza Schmidta i Tony'ego Martina. W najbliższych tygodniach poznamy kolejne nazwiska, które dołączą do rosyjskiego teamu. Z Katushą łączone jest nazwisko Rafała Majki.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: