Tour de l’Avenir 2016: etap 1

Włoch Vincenzo Albanese po udanej ucieczce wygrał w Veauche pierwszy odcinek 53. edycji Tour de l’Avenir.

19-latek na niewielkim podjeździe w końcówce pokonał Norwega Amunda Jansena i Belga Nathana van Hooydoncka.

13. miejsce zajął Przemysław Kasperkiewicz, a 15. mistrz Polski młodzieżowców Michał Paluta.

Na trasie 140-kilometrowego odcinka po 40 kilometrach udało odjechać się mocnej grupce, w której znaleźli się Norwegowie Ole Forfang i Amund Jansen, Brytyjczycy Tao Geoghegan Hart i Gabriel Cullaigh, Duńczyk Michael Svendgaard, Słoweniec Ziga Rucigaj, Belg Nathan Van Hooydonck, Włoch Filippo Ganna, Holendrzy Jan Maas i Peter Lenderink, Amerykanin William Barta, Niemcy Pascal Ackermann, Lennard Kamna i Jan Tschernoster, Hiszpan Alex Aranuru, Kolumbijczycy John Rodriguez i Wilmar Prades oraz Francuz David Gaudu.

Grupka na pagórkowatym terenie uzyskała 1:10 przewagi nad peletonem, a wcześniej wzbogaciła się o kolejnego Włocha – Vincenzo Albanese. Różnica wzrosła do dwóch minut, gdy na horyzoncie wyrósł lotny finisz.

Cierpliwością nie wykazali się Geoghegan Hart i Tschernoster, inicjując atak. Przeskoczyli Albanese, van Hooydonck i Jansen i piątka odjechała. Włoch zgarnął lotny finisz, a następnie wygrał górską premię na Cote de Chambles. Peleton tracił w tym punkcie ponad 3 minuty.

Druga premia, Cote de Boisset-Saint-Priest, także padał łupem aktywnego Włocha, który zapewnił sobie koszulkę najlepszego górala. Z właściwej ucieczki odpadł za to Ganna, a różnice, na 40 kilometrów przed metą, zaczęły rosnąć. Geoghegan Hart i spółka notowali 4 minuty przewagi nad peletonem, a grupka z goniącymi Holendrami traciła do czołówki ponad minutę.

Grupa zasadnicza podjęła w końcu pogoń, ale było już po herbacie – straty 2:40 na 13 kilometrów przed metą nie udało się zneutralizować, choć wysiłków dokładała kadra Francji. Prowadząca piątka wpadła na ostatni kilometr z zapasem półtorej minuty i między sobą rozegrała walkę o etapowe zwycięstwo.

Triumfował Albanese, który w przyszłym roku zasili włoska grupę Bardiani-CSF. Podium dopełnili Jansen i van Hooydonck, natomiast z wypracowanej przewagi w kontekście klasyfikacji generalnej cieszył się Geoghegan Hart.

Spóźniony peleton przyprowadził Niemiec Pascal Ackermann, natomiast w drugiej dziesiątce finiszowali Przemysław Kasperkiewicz i Michał Paluta.

Wyniki 1. etapu Tour de l’Avenir 2016 (2.Ncup), Puy-en-Velay – Veauche (139,9 km):

  1 Vincenzo Albanese (Włochy)                                  3:01:09
  2 Amund Grondahl Jansen (Norwegia)
  3 Nathan Van Hooydonck (Belgia)
  4 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
  5 Jan Tschernoster (Niemcy)                                     00:04
  6 Pascal Ackermann (Niemcy)                                     00:50
  7 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)
  8 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)
  9 Nico Denz (Niemcy)
 10 Joris Nieuwenhuis (Holandia)
 11 Gasper Katrasnik (Słowenia)
 12 Dusan Rajovic (Serbia)
 13 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)
 14 Antwan Tolhoek (Holandia)
 15 Michał Paluta (Polska)
 16 Patrick Haller (Niemcy)
 17 David Gaudu (Francja)
 18 Matteo Fabbro (Włochy)
 19 Leo Vincent (Francja)
 20 Galym Akhmetov (Kazachstan)
 21 Aurélien Paret-Peintre (Francja)
 22 Miguel Eduardo Florez Lopez (Kolumbia)
 23 Emil Vinjebo (Dania)
 24 Lucas Hamilton (Australia)
 25 Sebastian Schönberger (Austria)
 26 Giovanni Carboni (Włochy)
 27 Patryk Stosz (Polska)
 28 Benjamin Declercq (Belgia)
 29 Edward Ravasi (Włochy)
 30 Logan Owen (USA)
 31 Pit Leyder (Luksemburg)
 32 Cristofer Jurado (Panama)
 33 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)
 34 El Mehdi Chokri (Maroko)
 35 Wilmar Paredes (Kolumbia)
 36 Anders Skaarseth (Norwegia)
 37 Valentin Madouas (Francja)
 38 Jasper De Laat (Holandia)
 39 Ryan Gibbons (RPA)
 40 Mohcine Elkouraji (Maroko)
 41 Mateusz Grabis (Polska)
 42 Ole Forfang (Norwegia)
 43 Peter Lenderink (Holandia)                                    01:00
 44 Pavel Sivakov (Rosja)
 45 Alex Aranburu (Hiszpania)
 46 John Andreson Rodriguez Salazar (Kolumbia)
 47 Piotr Konwa (Polska)
 48 Jan Petelin (Luksemburg)
 49 Artem Nych (Rosja)
 50 Yuri Kobashi (Japonia)
 51 Adrien Costa (USA)
 52 Patrick Müller (Szwajcaria)
 53 Niklas Eg (Dania)
 54 Tobias Foss (Norwegia)
 55 Gonzalo Serrano (Hiszpania)
 56 Michal Schlegel (Czechy)
 57 Mads Würtz Schmidt (Dania)
 58 Lukas Schlemmer (Austria)
 59 Mathias Le Turnier (Francja)
 60 Thomas Vereecken (Belgia)
 61 Gian Friesecke (Szwajcaria)
 62 Lukas Spengler (Szwajcaria)
 63 Abderrahim Zahiri (Maroko)
 64 Sergey Luchshenko (Kazachstan)
 65 Nicholas Schultz (Australia)
 66 Michael Carbel Svendgaard (Dania)
 67 Harm Vanhoucke (Belgia)
 68 Marcel Neuhauser (Austria)
 69 James Knox (Wielka Brytania)
 70 Ivan Centrone (Luksemburg)
 71 Steff Crass (Belgia)
 72 Maxim Satlikov (Kazachstan)
 73 Jan Maas (Holandia)
 74 Caio Godoy Ormenese (Brazylia)
 75 Mounir Makhchoun (Maroko)
 76 Jokin Etxabe (Hiszpania)
 77 Lennard Kämna (Niemcy)
 78 Scott Davies (Wielka Brytania)
 79 Cristian Rodriguez Martin (Hiszpania)
 80 William Barta (USA)
 81 Adam Sekanina (Czechy)
 82 Remy Mertz (Belgia)
 83 Daniel Martínez (Kolumbia)
 84 Iván Ramiro Sosa (Kolumbia)
 85 Nikolay Cherkasov (Rosja)
 86 Maximilian Schachmann (Niemcy)
 87 Neilson Powless (USA)
 88 Geoffrey Curran (USA)
 89 Piotr Brożyna (Polska)
 90 David Per (Słowenia)
 91 Larry Valvasori (Luksemburg)
 92 Michael Storer (Australia)
 93 Matthias Reutimann (Szwajcaria)
 94 Markus Freiberger (Austria)
 95 Takuma Akita (Japonia)
 96 Lennard Hofstede (Holandia)
 97 Daniel Lehner (Austria)
 98 Kilian Frankiny (Szwajcaria)
 99 Jai Hindley (Australia)
100 Aleksander Vlasov (Rosja)
101 Tom Wirtgen (Luksemburg)
102 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
103 Gorazd Per (Słowenia)
104 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ekwador)
105 Andreas Walzel (Austria)
106 Nans Peters (Francja)
107 Martin Schäppi (Szwajcaria)
108 Michael Kukrle (Czechy)
109 Marino Kobayashi (Japonia)
110 Samuel Jenner (Australia)
111 Stefan De Bod (RPA)
112 Pavel Camrda (Czechy)
113 Takeaki Amezawa (Japonia)
114 Filippo Ganna (Włochy)                                        01:16
115 Jon Bozic (Słowenia)
116 Evgeny Zotov (Rosja)                                          01:18
117 Daniel Fitter (Australia)                                     01:22
118 Marek Šipoš (Czechy)                                          01:23
119 Gabriel Cullaigh (Wielka Brytania)                            01:24
120 Ziga Rucigaj (Słowenia)
121 Rei Onodera (Japonia)                                         01:29
122 Grigoriy Shtein (Kazachstan)                                  01:51
123 Antonijo Barac (Bośnia i Hercegowina)                         01:52
124 Matic Grošelj (Słowenia)                                      01:53
125 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                             02:07
126 Nicholas Dlamini (RPA)                                        02:12
127 Simone Consonni (Włochy)                                      02:14
128 Juan Antonio López-Cózar (Hiszpania)                          01:00
129 Mads Baadsgaard Rahbek (Dania)                                03:03
130 Morne Van Niekerk (RPA)                                       03:42
131 Jan Kovar (Czechy)
132 Masahiro Ishigami (Japonia)                                   03:43
133 Sandro Dostert (Luksemburg)                                   04:13
134 Ahmed Galdoune (Maroko)                                       04:26
135 Vladimir Tsoy (Kazachstan)                                    04:48
136 Ivan Venter (RPA)
137 German Nicolas Tivani Perez (Argentyna)                       06:39
138 Trond Hakon Trondsen (Norwegia)                               06:46
139 Sepp Kuss (USA)                                               25:05
140 Sergey Rozin (Rosja)
OTL Ilyass Rabihi (Maroko)                                        34:17
DNF Nathan Draper (Wielka Brytania)
DNF Nicol Carstens (RPA)

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Vincenzo Albanese (Włochy)                                 3:01:09
  2 Amund Grondahl Jansen (Norwegia)
  3 Nathan Van Hooydonck (Belgia)
  4 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
  5 Jan Tschernoster (Niemcy)                                    00:04
  6 Pascal Ackermann (Niemcy)                                    00:50
  7 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)
  8 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)
  9 Nico Denz (Niemcy)
 10 Joris Nieuwenhuis (Holandia)
 11 Gasper Katrasnik (Słowenia)
 12 Dusan Rajovic (Serbia)
 13 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)
 14 Antwan Tolhoek (Holandia)
 15 Michał Paluta (Polska)
 16 Patrick Haller (Niemcy)
 17 David Gaudu (Francja)
 18 Matteo Fabbro (Włochy)
 19 Leo Vincent (Francja)
 20 Galym Akhmetov (Kazachstan)
 21 Aurélien Paret-Peintre (Francja)
 22 Miguel Eduardo Florez Lopez (Kolumbia)
 23 Emil Vinjebo (Dania)
 24 Lucas Hamilton (Australia)
 25 Sebastian Schönberger (Austria)
 26 Giovanni Carboni (Włochy)
 27 Patryk Stosz (Polska)
 28 Benjamin Declercq (Belgia)
 29 Edward Ravasi (Włochy)
 30 Logan Owen (United States)
 31 Pit Leyder (Luksemburg)
 32 Cristofer Jurado (Panama)
 33 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)
 34 El Mehdi Chokri (Maroko)
 35 Wilmar Paredes (Kolumbia)
 36 Anders Skaarseth (Norwegia)
 37 Valentin Madouas (Francja)
 38 Jasper De Laat (Holandia)
 39 Ryan Gibbons (RPA)
 40 Mohcine Elkouraji (Maroko)
 41 Mateusz Grabis (Polska)
 42 Ole Forfang (Norwegia)
 43 Peter Lenderink (Holandia)                                    01:00
 44 Pavel Sivakov (Rosja)
 45 Alex Aranburu (Hiszpania)
 46 John Andreson Rodriguez Salazar (Kolumbia)
 47 Piotr Konwa (Polska)
 48 Jan Petelin (Luksemburg)
 49 Artem Nych (Rosja)
 50 Yuri Kobashi (Japonia)
 51 Adrien Costa (USA)
 52 Patrick Müller (Szwajcaria)
 53 Niklas Eg (Dania)
 54 Tobias Foss (Norwegia)
 55 Gonzalo Serrano (Hiszpania)
 56 Michal Schlegel (Czechy)
 57 Mads Würtz Schmidt (Dania)
 58 Lukas Schlemmer (Austria)
 59 Mathias Le Turnier (Francja)
 60 Thomas Vereecken (Belgia)
 61 Gian Friesecke (Szwajcaria)
 62 Lukas Spengler (Szwajcaria)
 63 Abderrahim Zahiri (Maroko)
 64 Sergey Luchshenko (Kazachstan)
 65 Nicholas Schultz (Australia)
 66 Michael Carbel Svendgaard (Dania)
 67 Harm Vanhoucke (Belgia)
 68 Marcel Neuhauser (Austria)
 69 James Knox (Wielka Brytania)
 70 Ivan Centrone (Luksemburg)
 71 Steff Crass (Belgia)
 72 Maxim Satlikov (Kazachstan)
 73 Jan Maas (Holandia)
 74 Caio Godoy Ormenese (Brazylia)
 75 Mounir Makhchoun (Maroko)
 76 Jokin Etxabe (Hiszpania)
 77 Lennard Kämna (Niemcy)
 78 Scott Davies (Wielka Brytania)
 79 Cristian Rodriguez Martin (Hiszpania)
 80 William Barta (USA)
 81 Adam Sekanina (Czechy)
 82 Remy Mertz (Belgia)
 83 Daniel Martínez (Kolumbia)
 84 Iván Ramiro Sosa (Kolumbia)
 85 Nikolay Cherkasov (Rosja)
 86 Maximilian Schachmann (Niemcy)
 87 Neilson Powless (USA)
 88 Geoffrey Curran (USA)
 89 Piotr Brożyna (Polska)
 90 David Per (Słowenia)
 91 Larry Valvasori (Luksemburg)
 92 Michael Storer (Australia)
 93 Matthias Reutimann (Szwajcaria)
 94 Markus Freiberger (Austria)
 95 Takuma Akita (Japonia)
 96 Lennard Hofstede (Holandia)
 97 Daniel Lehner (Austria)
 98 Kilian Frankiny (Szwajcaria)
 99 Jai Hindley (Australia)
100 Aleksander Vlasov (Rosja)
101 Tom Wirtgen (Luksemburg)
102 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
103 Gorazd Per (Słowenia)
104 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ekwador)
105 Andreas Walzel (Austria)
106 Nans Peters (Francja)
107 Martin Schäppi (Szwajcaria)
108 Michael Kukrle (Czechy)
109 Marino Kobayashi (Japonia)
110 Samuel Jenner (Australia)
111 Stefan De Bod (RPA)
112 Pavel Camrda (Czechy)
113 Takeaki Amezawa (Japonia)
114 Juan Antonio López-Cózar (Hiszpania)
115 Filippo Ganna (Włochy)                                        01:16
116 Jon Bozic (Słowenia)
117 Evgeny Zotov (Rosja)                                          01:18
118 Daniel Fitter (Australia)                                     01:22
119 Marek Šipoš (Czechy)                                          01:23
120 Gabriel Cullaigh (Wielka Brytania)                            01:24
121 Ziga Rucigaj (Słowenia)
122 Rei Onodera (Japonia)                                         01:29
123 Grigoriy Shtein (Kazachstan)                                  01:51
124 Antonijo Barac (Bośnia i Hercegowina)                         01:52
125 Matic Grošelj (Słowenia)                                      01:53
126 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                             02:07
127 Nicholas Dlamini (RPA)                                        02:12
128 Simone Consonni (Włochy)                                      02:14
129 Mads Baadsgaard Rahbek (Dania)                                03:03
130 Morne Van Niekerk (RPA)                                       03:42
131 Jan Kovar (Czechy)
132 Masahiro Ishigami (Japonia)                                   03:43
133 Sandro Dostert (Luksemburg)                                   04:13
134 Ahmed Galdoune (Maroko)                                       04:26
135 Vladimir Tsoy (Kazachstan)                                    04:48
136 Ivan Venter (RPA)
137 German Nicolas Tivani Perez (Argentyna)                       06:39
138 Trond Hakon Trondsen (Norwegia)                               06:46
139 Sepp Kuss (USA)                                               25:05
140 Sergey Rozin (Rosja)
banner