Vuelta a Espana 2016: etap 1

Team Sky

Team Sky wygrał jazdę drużynową na czas, która rozpoczęła 71. Wyścig Dookoła Hiszpanii.

Brytyjska grupa z Michałami Kwiatkowskim i Gołasiem w składzie na szybkiej i początkowo wietrznej trasie o długości niespełna 28 kilometrów pokonało o błysk szprychy Movistar oraz o 6 sekund Orica-BikeExchange.

Koszulkę lidera zdobył Peter Kennaugh.

Spore straty na wejście poniósł Alberto Contador, ponieważ zespół Tinkoff stracił 52 sekundy. Bartosz Huzarski z Bora-Argon 18 zajął 10. miejsce, z deficytem 58 sekund.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Espana 2016 (WT), Laias - Castrelo de Mino (27,8 km; jazda drużynowa na czas):

  1 Team Sky                                                     30:37
  2 Movistar
  3 Orica-BikeExchange                                           00:06
  4 BMC Racing Team                                              00:07
  5 Etixx-QuickStep                                              00:22
  6 LottoNL-Jumbo                                                00:27
  7 Trek-Segafredo                                               00:50
  8 Cannondale                                                   00:52
  9 Tinkoff
 10 Bora-Argon 18                                                00:57
 11 Astana Pro Team                                              00:58
 12 FDJ                                                          01:05
 13 IAM Cycling                                                  01:13
 14 Katusha                                                      01:17
 15 Dimension Data
 16 Lotto Soudal                                                 01:27
 17 Cofidis                                                      01:34
 18 Caja Rural-RGA Seguros                                       01:36
 19 Ag2r-La Mondiale                                             01:48
 20 Giant-Alpecin                                                01:50
 21 Direct Energie                                               01:55
 22 Lampre-Merida                                                02:09

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                30:37
  2 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  4 Leopold König (Cze) Team Sky
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
  7 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
  8 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
  9 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 10 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team                  00:01
 12 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       00:06
 13 Magnus Cort (Den) Orica-BikeExchange
 14 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-BikeExchange
 16 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
 17 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 18 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:07
 19 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 20 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 21 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 22 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 23 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            00:09
 24 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          00:10
 25 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:22
 26 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 27 Maxime Bouet (Fra)v Etixx - Quick-Step
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 29 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 30 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:27
 31 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 32 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 33 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 35 David de la Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          00:43
 36 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:47
 37 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek-Segafredo                 00:50
 38 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 39 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 40 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 41 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 42 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
 43 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      00:52
 44 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 45 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 46 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 47 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
 48 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
 49 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 50 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team
 51 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 52 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 53 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
 54 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 55 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      00:57
 56 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Argon 18
 57 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 58 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18
 59 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 60 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:58
 61 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 62 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 63 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 65 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    01:05
 66 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          01:12
 67 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              01:13
 68 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 69 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 70 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 71 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 72 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 73 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 74 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 75 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 76 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         01:17
 77 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
 78 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 79 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 80 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 81 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 82 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data
 83 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
 84 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 85 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 86 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
 87 Zdenek _tybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:19
 88 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              01:20
 89 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             01:27
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 91 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 92 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 93 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 94 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   01:32
 95 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 96 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:34
 97 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 98 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
100 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:36
103 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
104 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
105 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
106 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
107 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
108 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:48
109 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
110 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
111 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
112 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
113 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:50
114 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
115 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
117 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
118 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
119 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:55
120 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
121 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
122 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
123 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
124 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           02:01
125 Christian Knees (Ger) Team Sky                               02:03
126 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
127 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
128 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:05
129 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
131 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           02:08
132 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
133 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
134 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
135 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
136 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       02:13
137 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
138 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     02:18
139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          02:19
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             02:23
141 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    02:34
142 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
143 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
144 Ben King (USA) Cannondale-Drapac
145 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
146 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            02:46
147 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
148 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    02:49
149 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           02:51
150 Miguel Ángel López (Col) Astana Pro Team                     03:00
151 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             03:04
152 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
153 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
154 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data
155 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         03:06
156 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       03:09
157 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        03:13
158 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
159 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       03:14
160 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha                            03:15
161 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           03:16
162 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff Team
163 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              03:18
164 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       03:22
165 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      03:24
166 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       03:27
167 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      03:39
168 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:47
169 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
170 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
171 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
172 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           03:50
173 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  04:04
174 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal                              04:19
175 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
176 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal
177 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        04:32
178 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              04:34
179 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
180 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          04:39
181 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
182 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
183 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:44
184 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre - Merida             04:45
185 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:51
186 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                04:53
187 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                                    05:14
188 Kévin Réza (Fra) FDJ
189 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    05:25
190 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 05:40
191 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           06:02
192 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
193 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               01:05
194 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
195 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
196 Johan Le Bon (Fra) FDJ
197 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                04:19
198 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     01:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: