Rafał Majka na starcie Tour du Limousin

Mistrz Polski ponownie w akcji.

Rafał Majka musi jeszcze poczekać na wakacje. 26-latek od początku maja zaliczył dwa intensywne wielkie toury, zwycięski start w mistrzostwach Polski oraz wyprawę po olimpijski brąz do Rio de Janeiro. W sumie w tym sezonie ma na liczniku 70 dni startowych, i to nie koniec.

Kolarz z Zegartowic od najbliższego wtorku poprowadzi Tinkoff na trasie Tour du Limousin (2.1), czteroetapowego wyścigu, biegnącego po ondulowanym terenie w środkowej Francji.

Pierwszym naszym celem będzie tu walka etapowe zwycięstwo, a następnie zobaczymy jak "Rafa" znosi ciężki sezon i podróż z Rio. Pierwsze dwa etapy wyglądają dobrze dla Erika Baski, natomiast dwa ostatnie bardziej dla Jaya McCarthy'ego, ale zobaczymy jak wyścig się rozwinie. Codziennie jest sporo podjeżdżania, jednak bez długich wspinaczek

- wyjaśnił dyrektor sportowy Tristan Hoffman.

W składzie Tinkoff obok Majki, Baski i McCarthy'ego, wystąpią Pavel Brutt, Evgeny Petrov oraz trzech stażystów Davide Ballerini, Lorenzo Fortunato i Andrea Montagnoli.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: