Tour de l’Ain 2016: etap 2

Belg Tosh van de Sande (Lotto Soudal) wygrał drugi odcinek Tour de l’Ain. Liderem pozostał Włoch Matteo Trentin (Etixx-Quick Step).

Van der Sande na finiszu poradził sobie z Niemcem Michaelem Schwarzmannem (Bora-Argon 18) i Francuzem Anthonym Turgisem (Cofidis).

Na 123. miejscu, ze stratą 9 minut i 41 sekund, do mety dotarł Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step).

Wyniki 2. etapu Tour de l’Ain 2016 (2.1), Saint-Didier-sur-Chalaronne - Montreal-la Cluse (166 km):

  1 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                      4:16:01
  2 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
  3 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  4 Kévin Reza (Fra) FDJ
  5 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
  6 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
  8 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  9 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 10 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 11 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group
 12 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 13 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 14 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 15 Aurélien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 16 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 17 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 18 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 20 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 21 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 22 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
 23 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 24 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 25 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 26 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 27 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 28 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 30 Lennard Kämna (Ger) Stolting Service Group
 31 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 32 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 33 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 34 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 35 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 36 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 37 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 38 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 39 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 40 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 41 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 42 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling
 43 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 45 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 46 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 47 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 48 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 49 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 50 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
 51 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 52 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 54 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 55 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 57 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 58 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 59 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 60 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 61 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 62 Léo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 63 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 64 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 65 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 66 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre
 67 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 68 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 69 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 70 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 71 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 72 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 74 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 75 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 76 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 77 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 80 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
 81 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 82 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 84 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 85 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 86 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 87 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 88 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 89 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 90 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 91 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 92 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 93 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 94 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 95 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 96 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             00:17
 97 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93                        01:43
 98 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:57
 99 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs                04:06
100 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
101 Sven Reutter (Ger) Stolting Service Group
102 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
103 Moritz Backofen (Ger) Stolting Service Group
104 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
105 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
106 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     06:21
107 Gino Mäder (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
108 Thomas Koep (Ger) Stolting Service Group                     06:31
109 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
110 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
111 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            06:59
112 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            09:41
113 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
114 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
115 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
116 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs
117 César Bihel (Fra) HP BTP - Auber93
118 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne
119 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
120 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
121 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
122 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
123 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
124 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre                       12:41
125 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                    7:37:14
  2 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  3 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      00:04
  4 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:06
  5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:10
  6 Kévin Reza (Fra) FDJ
  7 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
  8 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
  9 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 10 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 11 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 13 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 14 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 16 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 17 Aurélien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 18 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 19 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 20 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 21 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 22 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 23 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 24 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 25 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 26 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 28 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 29 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 30 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 31 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
 32 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 34 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling
 35 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 36 Lennard Kämna (Ger) Stolting Service Group
 37 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 38 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 39 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 40 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 41 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 42 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 43 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 44 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 46 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 47 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 48 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 49 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 50 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 51 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 52 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 53 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre
 54 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 56 Léo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 57 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 58 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 59 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 63 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 64 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 65 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 66 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 67 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 68 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 69 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 71 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
 72 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 73 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 74 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 75 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 76 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 77 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 78 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 79 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 80 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 81 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 82 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 83 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 84 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 85 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
 86 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 87 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 88 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 89 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 90 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 91 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 92 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 93 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 94 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:07
 95 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93                        01:53
 96 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      01:56
 97 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   02:07
 98 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             02:36
 99 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                           04:16
100 Sven Reutter (Ger) Stolting Service Group
101 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
102 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
103 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
104 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
105 Moritz Backofen (Ger) Stolting Service Group
106 Gino Mäder (Swi) Equipe de Suisse Espoirs                    06:31
107 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
108 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie                            06:41
109 Thomas Koep (Ger) Stolting Service Group
110 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            07:09
111 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           08:42
112 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne              09:45
113 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             09:47
114 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      09:51
115 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
116 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
117 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
118 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
119 César Bihel (Fra) HP BTP - Auber93
120 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
121 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
122 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
123 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs
124 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne            12:51
125 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: