Czech Cycling Tour 2016: etap 1

Amerykańska grupa Cannondale-Drapac zwyciężyła na trasie jazdy drużynowej, która rozpoczęła czterodniowy wyścig w Czechach.

Prowadzeni przez irlandzkiego torowca Ryana Mullena zawodnicy grupy Jonathana Vaughtersa pokonała o 11 sekund polski zespół CCC Sprandi Polkowice, w którego składzie znaleźli się Victor de la Parte, Jan Hirt, Davide Rebellin, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Josef Cerny, Felix Grosschartner i Nikolay Mihaylov.

Trzecie miejsce na 17-kilometrowej trasie zajęła czeska grupa Klein Constantia z Przemysławem Kasperkiewiczem w składzie.

6. miejsce wywalczyła druga polska grupa ProContinental – Verva Activejet –  na trasie jadąca w składzie: Karel Hnik, Jordi Simon, Kamil Gradek, Jonas Koch, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Jiri Polnicky i Paweł Charucki.

Liderem wyścigu został Holender Sebastian Langeveld (Cannondale).

Trasa była na tyle wymagająca, że utrzymać się w grupie nie było łatwo. Po nawrocie było trochę trudniej i każdy jechał tam na tyle mocno na ile mógł. Nie można było zwalniać i czekać na resztę, bo można było stracić w ten sposób cenne sekundy. Plan był taki, by jechać równo i mocno i tak też było. Teraz jesteśmy w dosyć komfortowej sytuacji, bo mamy kilku liderów z niewielkimi stratami w klasyfikacji i każdy jest w dobrej dyspozycji. Wyścig pokaże, kto z nich będzie miał największe szanse na końcowe zwycięstwo. Trzeci etap wydaje się być tym najważniejszym, ale również na pozostałych odcinkach wiele się może wydarzyć. Różnice mogą powstać nie tylko na podjazdach, ale też na wietrze, albo po jakimś niespodziewanym ataku. Musimy na to też uważać

– wyjaśnia Sławomir Błaszczyk, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Wyniki 1. etapu Czech Cycling Tour 2016 (2.1), Frydek – Mistek (17,3 km; jazda drużynowa na czas):

1. Cannondale-Drapac                   20:05
2. CCC Sprandi Polkowice               00:11
3. Klein Constantia                    00:15