Sondre Holst Enger w AG2R La Mondiale, zaciąg młodych w Roompot

Utalentowany Norweg podpisał dwuletni kontrakt z francuską ekipą.

22-latek jest jest trzecim transferem w wykonaniu AG2R w tym roku. Wcześniej Vincent Lavenu ogłosił podpisanie kontraktu z Oliverem Naesenem i Matthiasem Frankiem. Ponadto kontrakt o dwa lata przedłużył filigranowy Samuel Dumoulin.

Sonde Holst Enger to brązowy medalista mistrzostw świata orlików z Florencji z 2013 roku. W ubiegłym roku wygrał jeden z etapów Tour of Austria. W tym sezonie prezentuje się imponująco - wygrał odcinek Tour of Croatia oraz zajął 2. miejsce w Tour de Picardie i 3. w Tour of Norway. W tym roku zadebiutował w Wielkim Tourze - na etapie Tour de France z metą w Bernie uplasował się na 3. pozycji.

Dwójka kolarzy przedłużyła kontrakty z Giant-Alpecin (Team Sunweb-Giant w przyszłym roku). Dwuletnie umowy podpisali Holendrzy - Tom Stamsnijder i Albert Timmer.

Na młodość stawia prokontynentalny Roompot Oranje Peloton. Do holenderskiej ekipy dołączą:  Tim Ariesen (SEG Racing), Elmar Reinders (Cyclingteam Jo Piels), Martijn Budding (Rabobank Continental) i Oscar Riese Beek (Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel).

Pozyskanie utalentowanego 20-latka ogłosiło Bardiani - CSF. Do włoskiej ekipy dołączy Vincenzo Albanese, który w tym roku wygrał Trofeo Matteotti.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: