Trek sięga po młodość, Etixx po doświadczenie

Mads Pedersen, Stölting Service Group, Tour of Qatar 2016

Trek-Segafredo pozyskał dwóch zdolnych kolarzy, 20-letniego Duńczyka Madsa Pedersena i 22-letniego Portugalczyka Rubena Guerreiro.

Pedersen przechodzi z Stolting Service Group. Na swoim koncie posiada zwycięstwo w Paryż-Roubaix juniorów i tytuł wicemistrza świata juniorów (oba w 2012). W obecnym sezonie wygrał Gandawa-Wevelgem orlików, a w dorosłej konkurencji etap Tour of Norway (2.HC).

Mniej znany Guerreiro jest mistrzem kraju do lat 23 i drugi sezon startuje dla amerykańskiej drużyny kontynentalnej Axeon Hagens Berman. Portugalczyk dobrze jeździ po górach. Tegoroczny Tour de California (2.HC) ukończył na 13. pozycji oraz na 3. Liege-Bastogne-Liege orlików.

Dries Devenyns po trzech latach spędzonych w Giant-Shimano i IAM Cycling wróci natomiast do grupy Etixx-Quick Step.

33-letni Belg ma za sobą świetny okres. W styczniu wygrał Grand Prix Cycliste la Marseillaise (1.1), w maju etap i klasyfikację końcową Baloise Belgium Tour (2.HC), a w lipcu powtórzy to na trasie Tour de Wallonie (2.HC). Dobrze pojechał również Classica San Sebastian (WT), gdzie był 10.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: