Vuelta a Burgos 2016: etap 3

Danny van Poppel (Team Sky) wygrał trzeci etap na drogach hiszpańskiej prowincji Burgos.

23-letni Holender odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a drugie na trasie hiszpańskiej etapówki. Na finiszu pokonał tym razem Luksemburczyka Jeana-Pierre'a Druckera z BMC Racing oraz Gianniego Meersmana z Etixx-Quick Step.

12. przyjechał Karol Domagalski (ONE Pro Cycling).

Liderem w klasyfikacji generalnej pozostaje Kazach Dmitriy Gruzdev (Astana).

Wyniki 3. etapu Vuelta a Burgos 2016 (2.HC), Sedano - Villarcayo (198 km):

  1 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                            4:35:47
  2 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  3 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  6 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  7 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
  8 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
  9 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 10 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 13 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
 15 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 16 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 18 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 20 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 22 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 23 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 24 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 25 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 26 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 27 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 29 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 30 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 32 Christian Knees (Ger) Team Sky
 33 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 34 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 35 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 37 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 38 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 40 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 41 Ian Boswell (USA) Team Sky
 42 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 43 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 44 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 45 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 46 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 47 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 48 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange
 49 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 50 Cédric Pineau (Fra) FDJ
 51 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 52 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 53 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 54 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 56 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 58 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
 59 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 60 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 61 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 62 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
 63 José Herrada (Spa) Movistar Team
 64 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 65 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 66 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 67 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 70 Christian Meier (Can) Orica-BikeExchange
 71 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     00:25
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            00:55
 73 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              01:22
 74 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 75 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 76 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 77 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 78 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 79 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 80 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 81 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 82 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 83 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
 84 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 85 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 86 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac
 87 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 88 Manuel Sola (Spa) Burgos BH
 89 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 90 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                       03:49
 91 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 92 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 93 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 94 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 95 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 97 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
 98 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 99 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
100 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
101 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
102 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
103 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
104 Igor Merino (Spa) Burgos BH
105 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
106 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
107 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
108 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange
109 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 04:17
110 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               10:22
111 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
112 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
113 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
114 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
115 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
117 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
118 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
120 Marc Fournier (Fra) FDJ
121 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
122 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
123 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
124 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
125 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
126 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
127 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH
128 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
129 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
130 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
131 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
132 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
133 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
134 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
135 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
136 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
137 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
138 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH
139 Arnau Sole (Spa) Burgos BH
140 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
141 Xabier Zandio (Spa) Team Sky
142 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
143 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
144 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
145 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
146 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
147 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
148 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
149 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        12:00
150 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
151 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
152 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
153 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
154 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
155 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                      8:21:01
  2 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
  3 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  4 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     00:03
  5 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
  6 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
  8 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
  9 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 10 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 11 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 13 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 14 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 15 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              00:07
 16 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 17 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 18 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 19 Ian Boswell (USA) Team Sky
 20 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:09
 21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 22 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 23 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 24 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 25 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         00:10
 26 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange
 27 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 28 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 29 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:11
 30 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 31 José Herrada (Spa) Movistar Team                             00:12
 32 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:13
 33 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 34 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:14
 35 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
 39 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 40 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 41 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 44 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                        00:16
 45 Christian Meier (Can) Orica-BikeExchange
 46 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 47 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
 48 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:20
 49 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:21
 53 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               00:23
 54 Christian Knees (Ger) Team Sky                               00:27
 55 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      00:34
 56 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 58 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           00:35
 59 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 60 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 61 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 62 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 63 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             00:37
 64 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          00:40
 65 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 66 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:50
 67 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 68 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           00:56
 69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            01:04
 70 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:17
 71 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      01:18
 72 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         01:33
 73 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           01:35
 74 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       01:36
 75 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac                       01:38
 76 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 77 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              01:43
 78 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       01:46
 79 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:56
 80 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             01:57
 81 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          02:02
 82 Manuel Sola (Spa) Burgos BH                                  02:10
 83 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 02:12
 84 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 86 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     02:35
 87 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac                       02:39
 88 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               02:48
 89 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   02:49
 90 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         04:00
 91 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 92 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 93 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       04:09
 94 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:10
 95 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        04:23
 96 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        04:24
 98 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 99 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 04:31
100 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    04:32
101 Pablo Torres (Spa) Burgos BH                                 04:33
102 Igor Merino (Spa) Burgos BH
103 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                       04:34
104 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   04:39
105 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     04:43
106 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
107 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 05:07
108 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             05:15
109 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange                    05:59
110 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          10:22
111 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              10:35
112 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
113 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
114 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        10:43
115 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            10:46
117 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         10:53
118 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
119 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       10:54
120 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              10:56
121 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
122 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       10:57
123 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
124 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           10:58
125 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      11:01
126 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         11:02
127 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             11:03
128 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       11:05
129 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH                                 11:06
130 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
131 Arnau Sole (Spa) Burgos BH                                   11:07
132 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH                                 11:10
133 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             11:12
134 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          11:14
135 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  11:40
136 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         11:41
137 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            11:42
138 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 11:48
139 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
140 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
141 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
142 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                 11:56
143 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               12:05
144 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        12:12
145 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
146 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           12:19
147 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    12:34
148 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           12:35
149 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     12:50
150 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         12:54
151 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
152 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     13:14
153 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       13:50
154 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     14:36
155 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        15:12

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: