Reforma WorldTouru: AIGCP wskazuje na błąd

UCI World Tour logo

Tydzień przed rozpoczęciem Tour de France Międzynarodowa Unia Kolarska miała się dogadać z Amaury Sport Organisation (ASO) w sprawie reformy kalendarza WorldTour. Słówko „miała” jest tutaj kluczowe.

Na spotkaniu Professional Cycling Council (PCC) w Genewie podjęto decyzję, żeby do worldtourowego kalendarza włączyć nowe wyścigi, w których obowiązek startowy posiadałoby przynajmniej dziesięć zespołów z pierwszej dywizji.

Ale teraz związek drużyn zawodowych (AIGCP) opublikował komunikat prasowy, z którego wynika, że na meetingu jednak nie do końca omówiono wszystkich ważnych spraw.

AIGCP od razu poinformowała UCI, że jej ostatni komunikat dotyczący PCC zawiera rażący błąd co do zasad dla nowych wyścigów z WorldTouru. PCC ani nie potwierdziło nowych reguł dla tychże imprez, ani nie zapowiedziało dokładnego przedstawienia projektu na następnym spotkaniu. Co więcej, potwierdzono decyzję komitetu wykonawczego i PCC z 2015 roku, że to nowe wyścigi mają obowiązek skompletowania przynajmniej dziesięciu ekip z WorldTouru

– tłumaczy AIGCP.

Innymi słowy: UCI mówi, że kilka zespołów będzie musiało wystąpić w nowych wyścigach. AIGCP z kolei podkreśla, że nowe wyścigi będą musiały zabiegać o względy kilku pierwszoligowych teamów. Ta druga opcja o wiele bardziej AIGCP się podoba. Zanosi się na kolejny zgrzyt.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: