VOO - Tour de Wallonie 2016: etap 4

Włoch Matteo Trentin (Etixx-Quick Step) zwyciężył w czwartym dniu Tour de Wallonie. Liderem pozostał jego drużynowy kolega Gianni Meersman.

Drugi finiszował Litwin Gediminas Bagdonas (Ag2r La Mondiale), a trzeci linię mety minął rozprowadzający Trentina Meersman.

Wyniki 4. etapu VOO-Tour de Wallonie 2016 (2.HC), Aubel - Herstal (178,8 km):

  1 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                    4:18:08
  2 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
  3 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  6 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
  7 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
  8 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 10 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 11 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 14 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 16 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 17 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 18 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 20 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 21 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 22 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 25 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 26 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 29 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 32 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 33 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 34 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 35 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 36 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 37 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 38 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 41 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 42 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 43 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 44 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 45 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:20
 46 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:53
 47 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    01:05
 48 Mickael Delage (Fra) FDJ
 49 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
 50 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 51 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  02:00
 52 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 53 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
 54 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 55 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 56 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 57 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 58 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 60 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 62 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 63 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 64 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 65 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago                      03:38
 66 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 67 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 68 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 69 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 70 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 71 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 73 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 74 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 75 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 76 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 77 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 78 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 79 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 81 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 82 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 83 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 84 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 85 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 86 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 87 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 89 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 90 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 91 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 92 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef
 93 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 94 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 95 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 96 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 97 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     06:04
 98 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         07:59
 99 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
100 Marc Sarreau (Fra) FDJ
101 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
103 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
104 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
105 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
106 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
107 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              09:23
108 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
110 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
111 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago                         10:47
112 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
114 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
115 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
116 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         11:24
117 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               14:10
118 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
119 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
122 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
123 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
124 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
125 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  17:28:49
  2 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:06
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:09
  4 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:11
  5 Laurent Pichon (Fra) FDJ
  6 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   00:12
  7 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  8 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
  9 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:13
 10 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 11 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:14
 12 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:15
 13 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:16
 15 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 16 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 17 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 18 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 20 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 22 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 24 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 25 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 27 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 28 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 29 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 30 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 31 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:03
 32 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           01:09
 33 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:11
 34 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           01:13
 35 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 36 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef                     02:16
 37 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    02:18
 38 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       02:24
 39 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 40 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 41 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             02:34
 42 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     03:08
 43 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 44 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago                     03:13
 45 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 46 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 47 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 48 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         03:23
 49 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     03:29
 50 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               03:54
 51 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 52 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     04:24
 53 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   04:51
 54 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 55 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 56 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   05:44
 57 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 58 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          05:45
 59 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        05:49
 60 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago                  06:02
 61 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 62 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              06:46
 63 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 64 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 65 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       07:06
 66 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         07:22
 67 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 68 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 69 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 70 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    07:54
 72 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           08:46
 73 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     09:12
 74 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           09:32
 75 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef                 10:13
 76 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        10:24
 77 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           10:41
 79 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 10:47
 80 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              11:47
 81 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  11:49
 82 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    12:00
 83 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             13:07
 84 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         13:35
 85 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago                        13:40
 86 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 87 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Pro     14:31
 88 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         14:37
 89 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       14:45
 90 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            15:16
 91 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         15:29
 92 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              15:32
 93 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           16:03
 94 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              16:09
 95 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    16:21
 96 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          17:16
 97 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago                          17:17
 98 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           17:26
 99 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     17:54
100 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            18:01
101 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
102 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       18:54
103 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
104 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
105 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
106 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     20:54
107 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         20:56
108 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   21:05
109 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          21:31
110 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           22:08
111 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             23:15
112 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
113 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            23:52
114 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               23:55
115 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            25:45
116 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       25:58
117 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                26:00
118 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo                            29:22
119 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   29:26
120 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
121 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
122 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
123 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     29:36
124 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       30:59
125 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago                         33:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: