VOO - Tour de Wallonie 2016: etap 2

Boris Vallée (Fortuneo - Vital Concept) wygrał drugi odcinek walońskiej etapówki.

23-letni Belg pokonał na kresce lidera wyścigu Toma Boonena (Etixx - Quick Step) i Romana Maikina (Gazprom-RusVelo).

Wyniki 2. etapu VOO-Tour de Wallonie 2016 (2.HC), Saint-Ghislain - Le Roeulx (182,7 km):

  1 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                4:18:50
  2 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
  3 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
  4 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
  5 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  6 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  7 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
  8 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
  9 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
 15 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 16 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 17 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 21 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 23 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 24 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 26 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 27 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 28 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 31 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 32 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 33 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 34 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 35 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 36 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 38 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 39 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 40 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 41 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 43 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 44 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 45 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
 46 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 47 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 48 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 49 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 50 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 52 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 53 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 54 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 57 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 58 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 59 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 61 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 62 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 63 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 64 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 65 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 66 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 67 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 68 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 69 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 70 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 71 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 72 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 73 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 74 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 75 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 76 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 77 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 78 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 79 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 81 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 82 Martin Palm (Bel) Color Code - Arden'beef
 83 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 84 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 85 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 86 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 87 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 88 Mickael Delage (Fra) FDJ
 89 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 90 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 91 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 93 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
 94 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 95 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 96 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 97 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:20
 98 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 99 Laurent Pichon (Fra) FDJ
100 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
101 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
102 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
103 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          00:20
104 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
105 Julien Kaise (Bel) Color Code - Arden'beef
106 Egor Silin (Rus) Team Katusha
107 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
108 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
110 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
111 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
112 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     02:37
113 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
114 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
115 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
117 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
118 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef
119 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           03:01
120 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
121 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
122 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
123 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
124 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
125 Arnaud Demare (Fra) FDJ
126 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef                 03:30
127 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               03:39
128 Arnaud Voss (Bel) Veranclassic-Ago
129 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           04:54
130 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           04:56
131 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   04:58
132 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
133 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       05:56
134 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago                         06:09
135 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
136 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
137 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
138 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
139 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
140 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
141 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                20:58
142 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
143 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                        8:34:06
  2 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  00:06
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:09
  4 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         00:10
  5 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:11
  6 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           00:12
  7 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
  9 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 10 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:13
 11 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     00:14
 12 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 14 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 15 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:15
 16 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 17 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:16
 18 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 21 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
 23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 25 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 26 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 27 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 28 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 30 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 32 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 33 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 34 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 35 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 36 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 37 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 40 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 41 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 42 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 43 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 45 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 46 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 47 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 48 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 49 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 50 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 51 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 52 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 54 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 56 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 57 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 58 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 60 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 61 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 63 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 64 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 65 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 66 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 67 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 68 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 69 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 71 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 72 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 73 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 74 Mickael Delage (Fra) FDJ
 75 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 76 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
 77 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 78 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 79 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 81 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
 82 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 83 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef
 84 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 86 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 87 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 88 Martin Palm (Bel) Color Code - Arden'beef
 89 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 90 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 91 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 92 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 93 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 94 Arnaud Voss (Bel) Veranclassic-Ago
 95 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 96 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 98 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 99 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
100 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
101 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
102 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
103 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
104 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
105 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
106 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
107 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
108 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
109 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
110 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
111 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
112 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
113 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
114 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
115 Laurent Pichon (Fra) FDJ
116 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
117 Julien Kaise (Bel) Color Code - Arden'beef
118 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
119 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
120 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
121 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
122 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
123 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
124 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
126 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           00:33
127 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:36
128 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           00:45
129 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton                      00:56
130 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            02:46
131 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          02:53
132 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     03:10
133 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           03:17
134 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef                 03:43
135 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           05:10
136 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           05:12
137 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            05:14
138 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
139 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               05:17
140 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago                         06:25
141 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       06:36
142 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                21:14
143 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: