Zapowiedź wyścigu Dookoła Mazowsza 2016

W środę prologiem na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych rozpocznie się 59. wyścig Dookoła Mazowsza (2.2).

„Dookoła Mazowsza” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kolarstwie szosowym w Polsce. Historia Wyścigu sięga 1951 roku, kiedy to z Żerania do pierwszego wyścigu wystartował peleton złożony z 62 początkujących kolarzy.

Pod szyldem Naszej Trybuny dotrwał do 1981 roku. Po dwóch latach przerwy organizacji wyścigu podjęła się gazeta „Sztandaru Młodych”, która znów pod wodzą red. Janusza Strzałkowskiego kontynuowała jego najlepsze tradycje przez kolejne 7 lat.

Następna przerwa trwała 3 lata. W 1997 Wyścig Dookoła Mazowsza o charakterze seniorskim został reaktywowany siłami sekcji kolarskiej Legii Warszawa. W 2000 rolę organizatora przejmuje na siebie Stowarzyszenie Mazovia Team. Wyścig ten jest jedną z nielicznych imprez, gdzie istnieje możliwość prezentacji wszystkich liczących się ekip zawodowych naszego kraju.

W tym roku prolog ponownie rozegra się w Warszawie, 27 lipca na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych (aleja wjazdowa), ul. Puławska. Będzie to jazda indywidualna na czas, co umożliwi widzom intensywne, bezpośrednie kibicowanie.

W wyścigu wystartują zagraniczne reprezentacje: Jo Piels (Holandia), Prostejov Team, Whirpool Author Team (Czechy), Merida (Szwecja), Kolss BDC (Ukraina), Velo Sport (Ukraina), Ked-Stevens (Niemcy) oraz reprezentacje Białorusi, Słowacji i Niemiec.

W peletonie sprawdzą się również CCC Sprandi Polkowice, Verva Activejet, KS Pogoń Puławy, LZS Piaseczno-Golczewo, Legia, Hurom de Rosa, Tarnovia Tarnowo Podgórne i Chrobry Głogów.

Program wyścigu Dookoła Mazowsza 2016:

27 lipca prolog przebiegnie wg. harmonogramu:
PREZENTACJA EKIP godz. 15.30 – 16.00
START – jazda indywidualna na czas 2,5 km godz. 16.00 - 17.00
CEREMONIA NAGRADZANIA godz. 17.15 – 17.30
WYŚCIG AMATORÓW godz. 18.00 – 19.00.

28 lipca – 1. etap: Kozienice – Kozienice
29 lipca – 2. etap: Teresin - Teresin
30 lipca – 3. etap: Nowy Dwór Maz. (Twierdza Modlin)

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: