Tour de France 2016: etap 14

Mark Cavendish (Dimension Data) zwyciężył na mecie czternastego etapu Tour de France.

Brytyjski sprinter na finiszowych metrach wyprzedził Alexandra Kristoffa (Katusha) i Petera Sagana (Tinkoff).

W fotelu lidera pozostał Chris Froome (Team Sky).

W kolejnym dniu wyścigowi towarzyszył silny wiatr, tym razem głównie przeciwny do kierunku jazdy. W tak trudnych warunkach trud ucieczki podjęli Jérémy Roy (FDJ), Alex Howes (Cannondale), Martin Elmiger (IAM) i Cesare Benedetti (Bora).

Przewaga czwórki przez długi czas krążyła wokół 4 minut. Peleton prowadziły ekipy Lotto-Soudal, Dimension Data i Etixx-Quick Step, zbliżając się na minutę 43 kilometry przed metą.

5 kilometrów przed kreską prowadzenie nadal utrzymywali Roy i Elmiger. Wyrok na harcownikach został wykonany chwilę później. Na długiej, 3-km ostatniej prostej, peleton musiał rozpędzić się przeciwko wiatrowi.

Prowadzenie objęli kolarze grupy Etixx, następnie Lotto-Soudal, ale ostatnie słowo należało do Cavendisha, który minął Marcela Kittel (Etixx), przy okazji nieco blokując niemieckiego sprintera.

Wyniki 14. etapu Tour de France 2016 (GT), Montélimar – Villars-les-Dombes (208,5 km):

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        5:43:49
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
  4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  5 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  7 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  8 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
  9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 12 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 13 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 14 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 15 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
 16 Anthony Roux (Fra) FDJ
 17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
 18 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 19 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 20 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
 21 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 22 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 24 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 25 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 26 William Bonnet (Fra) FDJ
 27 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 28 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 29 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 31 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 32 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 33 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 34 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 35 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 36 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 37 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 38 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 39 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 40 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 41 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 42 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 43 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 44 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 45 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 46 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
 47 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 48 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
 49 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 50 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 51 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 52 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 53 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 54 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 55 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 56 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 57 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 58 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 59 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
 60 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 61 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 62 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 63 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 64 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 65 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 67 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 68 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 69 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 70 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 71 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 72 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 73 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 75 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 77 Sergio Henao (Col) Team Sky
 78 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 79 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 80 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 81 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 82 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 84 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 85 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 86 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 87 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 88 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 89 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 90 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 91 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 92 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 93 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 94 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 95 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 96 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 97 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 98 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 99 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
100 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
101 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
102 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
103 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
104 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
105 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
106 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
107 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
108 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
109 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
110 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
111 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
112 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
113 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
114 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
115 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
116 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
117 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
118 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
119 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
120 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
121 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:19
123 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
124 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
125 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
126 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:26
127 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
128 Luke Rowe (GBr) Team Sky
129 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
130 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
131 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
132 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             00:30
133 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     00:32
134 Marco Haller (Aut) Team Katusha
135 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
136 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange             00:36
137 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:03
138 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               01:14
139 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      01:26
140 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
141 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              01:37
142 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
143 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             02:07
144 Jérémy Roy (Fra) FDJ
145 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
146 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          02:15
147 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           02:32
148 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
149 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:35
150 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:38
151 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
152 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
153 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
154 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
155 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
156 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
157 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
158 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
159 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
160 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
161 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
162 Ian Stannard (GBr) Team Sky
163 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
164 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
165 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
166 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
167 Steve Morabito (Swi) FDJ
168 Wouter Poels (Ned) Team Sky
169 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
170 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
171 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
172 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
173 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
174 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
175 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
176 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
177 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
178 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
179 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
180 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
181 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
182 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
183 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
184 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
185 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             04:41
DNF Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
DNF Mathias Frank (Swi) IAM Cycling

Punkty 

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             50 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           30
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  20
  4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                         18
  5 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          16
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                14
  7 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              12
  8 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                            10
  9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              8
 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           7
 11 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       6
 12 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                                  5
 13 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                             4
 14 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        3
 15 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                           2

Lotna premia - La Fayette, 145.5km

  1 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                            20 pkt
  2 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                              17
  3 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                            15
  4 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                13
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  11
  6 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          10
  7 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                              9
  8 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                               8
  9 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                     7
 10 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                          6
 11 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                               5
 12 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac                     4
 13 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                             3
 14 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                              2
 15 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                             1

Premie górskie 

Cote de Puy-Saint-Martin, 20.5km

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               1 pkt
M
Core du Four-a-Chaus, 93.5km

  1 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                               1 pkt

Cote d'Hauterives, 101.5km

  1 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        05:43:49
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  5 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  7 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 10 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
 11 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 12 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 14 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 16 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 17 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 18 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 19 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:19
 20 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        00:26
 21 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              00:32
 22 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             01:26
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:38
 24 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 25 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 26 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 27 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 28 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data

Drużynowo

  1 Orica-BikeExchange                                        17:11:27
  2 Team Giant-Alpecin
  3 Fortuneo - Vital Concept
  4 FDJ
  5 Etixx - Quick-Step
  6 Cofidis, Solutions Credits
  7 Bora-Argon 18
  8 AG2R La Mondiale
  9 Astana Pro Team
 10 Team Katusha
 11 Lampre - Merida
 12 Trek-Segafredo
 13 BMC Racing Team
 14 Movistar Team
 15 Tinkoff Team
 16 Dimension Data
 17 IAM Cycling
 18 Lotto Soudal
 19 Team Sky
 20 Team LottoNl-Jumbo
 21 Direct Energie
 22 Cannondale-Drapac                                            04:04

Klasyfikacja generalna po 14. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         63:46:40
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           01:47
  3 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                          02:45
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           02:59
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       03:17
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     03:19
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         04:04
  8 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           04:27
  9 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       05:03
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              05:16
 11 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           05:24
 12 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         05:48
 13 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         05:54
 14 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  06:25
 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                06:48
 16 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      08:23
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              11:41
 18 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       15:06
 19 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         15:40
 20 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         19:02
 21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   22:38
 22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          27:55
 23 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           30:24
 24 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     30:27
 25 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     30:49
 26 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         32:39
 27 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               34:49
 28 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              38:43
 29 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          44:04
 30 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             45:53
 31 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             46:22
 32 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             48:22
 33 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        50:47
 34 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    50:50
 35 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         51:18
 36 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           51:22
 37 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            54:08
 38 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        55:18
 39 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        56:18
 40 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  59:17
 41 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                      01:00:58
 42 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                            01:01:09
 43 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   01:01:11
 44 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        01:01:22
 45 Steve Morabito (Swi) FDJ                                  01:01:30
 46 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                      01:02:05
 47 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                   01:03:34
 48 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                   01:04:00
 49 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   01:05:16
 50 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                       01:06:22
 51 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                        01:06:58
 52 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                           01:09:53
 53 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               01:10:35
 54 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          01:11:11
 55 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:12:35
 56 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                     01:13:59
 57 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                          01:14:39
 58 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                        01:14:59
 59 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                   01:16:52
 60 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                      01:19:33
 61 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                      01:20:55
 62 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept       01:22:20
 63 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                      01:22:53
 64 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       01:24:41
 65 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      01:26:53
 66 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                     01:27:39
 67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       01:30:23
 68 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:30:44
 69 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         01:31:21
 70 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                          01:33:45
 71 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                      01:33:47
 72 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:35:03
 73 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:35:27
 74 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                         01:35:36
 75 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                       01:35:47
 76 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        01:35:57
 77 Winner Anacona (Col) Movistar Team                        01:36:11
 78 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:39:03
 79 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:39:28
 80 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                      01:39:40
 81 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:42:23
 82 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:42:27
 83 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                           01:42:44
 84 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept               01:43:22
 85 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          01:43:39
 86 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 01:45:56
 87 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                 01:46:16
 88 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:46:20
 89 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:46:44
 90 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept          01:46:45
 91 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                   01:46:49
 92 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                           01:48:03
 93 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   01:48:07
 94 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:49:25
 95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       01:50:08
 96 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:50:33
 97 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             01:51:03
 98 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:51:18
 99 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept             01:51:43
100 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:52:22
101 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 01:52:52
102 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                      01:53:22
103 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 01:54:20
104 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:55:09
105 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept        01:55:13
106 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:55:21
107 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                             01:55:45
108 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:57:47
109 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       01:58:50
110 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:58:52
111 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     02:00:10
112 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     02:00:48
113 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       02:01:13
114 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          02:01:59
115 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      02:02:01
116 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  02:03:07
117 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      02:03:48
118 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        02:04:52
119 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          02:04:54
120 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                        02:06:05
121 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                 02:06:27
122 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                    02:06:28
123 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac              02:07:01
124 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        02:07:57
125 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                    02:08:50
126 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                    02:08:53
127 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     02:09:09
128 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         02:09:16
129 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       02:09:27
130 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      02:10:14
131 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:11:43
132 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            02:12:15
133 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                 02:13:37
134 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      02:13:40
135 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:14:00
136 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        02:14:09
137 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     02:14:40
138 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:15:15
139 William Bonnet (Fra) FDJ                                  02:15:29
140 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          02:15:54
141 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       02:16:46
142 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:17:00
143 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:17:45
144 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept            02:17:55
145 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         02:17:59
146 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange          02:18:00
147 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              02:18:32
148 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         02:19:43
149 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    02:19:58
150 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   02:20:09
151 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
152 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                          02:20:23
153 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                    02:20:33
154 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  02:20:59
155 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     02:21:15
156 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         02:22:11
157 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                       02:22:47
158 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   02:22:51
159 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:23:43
160 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    02:24:05
161 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                02:24:10
162 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                            02:24:11
163 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                          02:24:25
164 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      02:25:16
165 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       02:25:24
166 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept               02:25:40
167 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                   02:25:51
168 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       02:26:03
169 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                         02:26:23
170 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                    02:27:06
171 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                  02:27:45
172 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                   02:28:00
173 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:29:18
174 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               02:29:24
175 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits              02:29:57
176 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                         02:31:22
177 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               02:31:29
178 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                      02:32:01
179 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    02:32:24
180 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:32:54
181 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                        02:38:12
182 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       02:40:52
183 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            02:45:19
184 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:53:53
185 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                           03:00:11

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 340 pkt
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            278
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         228
  4 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             145
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               128
  6 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                      127
  7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                          122
  8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                        112
  9 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             106
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               94
 11 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 90
 12 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           68
 13 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             64
 14 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  60
 15 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          56
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           54
 17 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                  53
 18 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     53
 19 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                            52
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       51

Klasyfikacja górska

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              90 pkt
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  77
  3 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 68
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  5 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                 50
  6 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                              40
  7 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                  35
  8 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                27
  9 Winner Anacona (Col) Movistar Team                              26
 10 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                           24
 11 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         23
 12 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               22
 13 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       20
 14 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                            18
 15 Sergio Henao (Col) Team Sky                                     16
 16 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                       16
 17 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                              14
 18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         13
 19 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                13
 20 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                     12

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                       63:49:25
  2 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:03
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      05:38
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         16:17
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     27:42
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             43:37
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               01:07:50
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                        01:12:14
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:36:18
 10 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:36:43
 11 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:43:35
 12 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:43:59
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:46:40
 14 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:47:48
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:52:36
 16 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:55:02
 17 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     01:58:03
 18 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:58:28
 19 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  02:00:22
 20 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      02:01:03
 21 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:08:58
 22 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      02:10:55
 23 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:12:30
 24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       02:14:01
 25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                02:21:25
 26 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:26:33
 27 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               02:26:39
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:30:09

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          191:18:28
  2 Movistar Team                                                02:30
  3 Team Sky                                                     08:10
  4 Astana Pro Team                                              26:33
  5 AG2R La Mondiale                                             45:58
  6 Trek-Segafredo                                               54:15
  7 Tinkoff Team                                              01:07:08
  8 Team Katusha                                              01:19:43
  9 IAM Cycling                                               01:24:22
 10 Orica-BikeExchange                                        01:24:53
 11 FDJ                                                       01:31:24
 12 Team Giant-Alpecin                                        01:39:41
 13 Etixx - Quick-Step                                        02:01:36
 14 Lampre - Merida                                           02:08:52
 15 Bora-Argon 18                                             02:10:34
 16 Cofidis, Solutions Credits                                02:21:25
 17 Team LottoNl-Jumbo                                        02:23:25
 18 Fortuneo - Vital Concept                                  02:48:31
 19 Direct Energie                                            02:58:04
 20 Cannondale-Drapac                                         03:07:50
 21 Dimension Data                                            03:12:29
 22 Lotto Soudal                                              03:41:31

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: