Torowe Mistrzostwa Europy 2016: złoty Rudyk, srebrna Tołomanow, srebrny Sajnok

Mateusz Rudyk został we włoskim Montichiari mistrzem Europy młodzieżowców w sprincie.

Polak w dwóch biegach pokonał Francuza Sebastiena Vigiera i zabezpieczył piąty złoty medal na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Podium dopełnił Litwin Vasilijus Lendelis, który w swoich biegach wygrał z Francuzem Melvinem Landerneau.

Srebrny medal w omnium młodzieżowców wywalczył z kolei Szymon Sajnok. Polski kolarz do kończącego zmagania wyścigu punktowego przystąpił na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej. W 40-kilometrowych zmaganiach Sajnok wraz z Francuzem Thomasem Boudatem nadrobił trzy okrążenia i na finałowym podium stanął za dominującym Francuzem. Brązowy krążek zdobył Portugalczyk Ivo Oliveira.

Srebro w keirinie juniorek wywalczyła z kolei Aleksandra Tołomanow. Polka w wyścigu finałowym przegrała tylko  Czeszką Sarą Kankovską, a na podium stanęła obok trzeciej na kresce Holenderki Steffie van der Peet.

Kadra Polski na dzień przed zakończeniem europejskiego czempionatu ma koncie ma rekordową liczbę 16 medali. W tabeli na czele Wielka Brytania, której reprezentanci zdołali zgromadzić 18 krążków.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: