Mathieu Van der Poel i Francuzi na celowniku Team Sky

Team Sky zainteresowany jest pozyskaniem w przyszłości Mathieu van der Poela. Rozmowę w tej sprawie przeprowadził z Holendrem dyrektor sportowy brytyjskiego zespołu Servais Knaven.

Wnuk legendarnego Raymonda Poulidora posiada kontrakt z grupą Beobank Corendon do 2018 roku. Na razie przełajowy mistrz świata 2015 nie zamierza zmienić kolarskiej dyscypliny, ale w przyszłości to się może zmienić, zwłaszcza że Van der Poel w swojej kolekcji posiada również tytuł szosowego mistrza świata juniorów z Florencji (2013).

To była niezobowiązująca rozmowa, ale jestem zaszczycony zainteresowaniem ze strony tak znakomitej drużyny

- powiedział 21-latek.

Szybciej w Team Sky mogą się znaleźć Francuzi, na przykład Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step) czy Warren Barguil (Giant-Alpecin).

Rozmawialiśmy z Barguilem. Również świetny jest Alaphilippe. Jeździ agresywnie, ale jednocześnie z pełną kontrolą swoich poczynań

- przyznał dyrektor sportowy Nicolas Portal.

Pozyskanie zawodnika zza kanału La Manche do Sky miałoby aspekt wizerunkowy.

Dave Brailsford naprawdę chce ściągnąć francuskiego kolarza. Wtedy moglibyśmy pokazać ludziom, ze nie jesteśmy zespołem robotów. W zespole panuje rodzinna atmosfera, żartujemy ze sobą

- zapewnił Portal.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: