Tour de France 2016: etap 3

Mark Cavendish (Dimension Data) został zwycięzcą trzeciego etapu Tour de France.

Brytyjski sprinter na ostatniej prostej był szybszy od Andre Greipela (Lotto Soudal) i Bryana Coquarda (Direct Energie).

W żółtej koszulce lidera wyścigu pozostał mistrz świata Peter Sagan (Tinkoff).

Ściganie na długim, ponad 220-km płaskim odcinku, koncentrowało się na osobie Armindo Fonseca. Kolarz Fortuneo-Vital Concept tuż po starcie porwał się na samotny odjazd i po 20 kilometrach jechał z przewagą blisko 9 minut.

Peleton przyspieszył, w chwili gdy różnica sięgnęła 11:05 (25 km). Praca kolarzy Tinkoff przyniosła wymierny efekt, w połowie dalekiej drogi dzielnemu Francuzowi pozostały w zapasie 4 minuty. Tempo było jednak skandaliczne, nieznacznie przekraczało 30 km/godz. Z usypiającą jazdą postanowił skończyć Thomas Voeckler (Direct Energie), który błyskawicznie przeskoczył, dołączając do Fonseca 83 kilometry przed Angers.

W czubie peletonu zagościły koszulki Etixxu i Lotto-Soudal. Prowadząca dwójka została doścignięta 9 kilometrów przed metą. Przed ostatnią prostą, nieco z tyłu pozostał Marcel Kittel (Etixx-Quick Step), dlatego w ostatecznej rozgrywce liczyli się tylko Cavendish i Greipel. Z pojedynku zwycięsko wyszedł Brytyjczyk, który wyprzedził mistrza Niemiec o szerokość gumy, odnosząc swoje 28 zwycięstwo w historii Touru.

Wyniki 3. etapu Tour de France 2016 (GT), Grenville – Angers (223,5 km):

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        5:59:54
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  4 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
  5 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  6 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  7 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
  8 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 10 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 12 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 13 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 14 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 16 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 17 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 18 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 20 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 21 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 22 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 23 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 24 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 25 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 26 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 27 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 28 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 29 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 30 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 31 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 32 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 33 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 34 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 35 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 36 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 37 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 38 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 39 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 40 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 41 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 42 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 43 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 44 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 45 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 46 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 47 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 48 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 49 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 50 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 51 Sergio Henao (Col) Team Sky
 52 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 53 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 54 William Bonnet (Fra) FDJ
 55 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 56 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 57 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 58 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 59 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 60 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 61 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 62 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 63 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 64 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 65 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 66 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 67 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 68 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 70 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 72 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 74 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Anthony Roux (Fra) FDJ
 76 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 77 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 78 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 79 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 80 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 81 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 83 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 85 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 86 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 87 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 88 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 89 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 90 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 91 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 91 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 93 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 94 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
 95 Steve Morabito (Swi) FDJ
 96 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 97 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 98 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 99 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
100 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
101 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
102 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
103 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
104 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
106 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
107 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
108 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
109 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
110 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
111 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
112 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
113 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
114 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
115 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
116 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
117 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
118 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
119 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
121 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
122 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
123 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
124 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
125 Jérémy Roy (Fra) FDJ
126 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
126 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
128 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
129 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
130 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
131 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
132 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
133 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
134 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
135 Winner Anacona (Col) Movistar Team
136 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
137 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       00:28
138 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         00:31
139 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
140 Max Richeze (Arg) Etixx - Quick -Step
141 Luke Rowe (GBr) Team Sky
142 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
143 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
144 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:36
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:37
146 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
147 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            00:40
148 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            00:41
149 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 00:44
150 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
151 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
152 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
153 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
154 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
155 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             00:50
156 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
157 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  00:52
158 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       00:54
159 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        00:59
160 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
161 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
162 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
163 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           01:17
164 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
165 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
166 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
167 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
168 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
169 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            01:23
170 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
171 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               01:26
172 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         01:35
173 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:49
174 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
175 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
176 Cédric Pineau (Fra) FDJ
177 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
178 Wouter Poels (Ned) Team Sky
179 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
180 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
181 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
182 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
183 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                01:53
184 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
185 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      02:03
186 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
187 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       02:05
188 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     02:07
189 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             02:08
190 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
191 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
192 Marco Haller (Aut) Team Katusha
193 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           02:39
194 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
195 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:31
196 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          04:07
197 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      06:10
198 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            08:44

Punkty

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             50 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                30
  3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              20
  4 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  18
  5 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              16
  6 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                            14
  7 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          12
  8 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             10
  9 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                      8
 10 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       7
 11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            6
 12 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        5
 13 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                          4
 14 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                             3
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                      2

Lotna premia - Bouille-Menard, 171km

  1 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  20 pkt
  2 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                            17
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          15
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           13
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  11
  6 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             10
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                 9
  8 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        8
  9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                               7
 10 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                          6
 11 Max Richeze (Arg) Etixx - Quick -Step                            5
 12 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               4
 13 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                             3
 14 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                           2
 15 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                                1

Premia górska - Cote de Villedieu-les-Poeles, 25.5km

  1 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                         5:59:54
  2 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  4 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  6 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  8 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
  9 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 10 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 12 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 13 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 14 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 15 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 16 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida

Drużynowo

  1 Lotto Soudal                                              17:59:42
  2 Etixx - Quick-Step
  3 Tinkoff Team
  4 Astana Pro Team
  5 Trek-Segafredo
  6 Team Giant-Alpecin
  7 Team Katusha
  8 Cofidis, Solutions Credits
  9 Dimension Data
 10 Movistar Team
 11 IAM Cycling
 12 Lampre - Merida
 13 Team Sky
 14 Orica-BikeExchange
 15 Fortuneo - Vital Concept
 16 Team LottoNl-Jumbo
 17 Bora-Argon 18
 18 Cannondale-Drapac
 19 FDJ
 20 BMC Racing Team
 21 Direct Energie
 22 AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            14:34:36
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:08
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:10
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:14
  5 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  6 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  7 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
  8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 10 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 11 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 12 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 16 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 18 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 19 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 20 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 21 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Sergio Henao (Col) Team Sky
 24 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 25 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 26 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:24
 28 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:25
 29 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 30 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 31 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 32 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 33 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:29
 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:31
 36 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 37 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 38 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 39 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 40 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 42 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 43 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            00:35
 44 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:38
 46 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:40
 47 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             00:49
 49 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 50 Steve Morabito (Swi) FDJ
 51 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 52 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:55
 53 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 54 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 55 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 56 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         01:02
 57 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 58 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 59 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 60 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 61 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          01:11
 62 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:17
 63 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        01:21
 64 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           01:27
 65 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 66 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 67 Max Richeze (Arg) Etixx - Quick -Step                        01:33
 68 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:36
 69 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 70 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          01:39
 71 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           01:53
 72 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 73 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 74 Anthony Roux (Fra) FDJ
 75 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           01:59
 76 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 77 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 78 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 79 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:24
 80 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       02:26
 81 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       02:27
 82 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                    02:37
 83 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:38
 84 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          02:43
 85 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:06
 86 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 87 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 88 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 89 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 90 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 91 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
 92 William Bonnet (Fra) FDJ
 93 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 94 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             03:10
 95 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        03:38
 96 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:01
 97 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        04:05
 98 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
 99 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac                 04:17
100 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:30
101 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
102 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
103 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            04:41
104 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        05:00
105 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
106 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
107 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
108 Winner Anacona (Col) Movistar Team
109 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 05:27
110 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    05:31
111 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            05:40
112 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                06:01
113 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             06:03
114 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          06:10
115 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            06:51
116 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       06:59
117 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      07:05
118 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
119 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
120 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
121 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
122 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
123 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
124 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
125 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
126 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
127 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
128 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
129 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
130 Jérémy Roy (Fra) FDJ
131 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
132 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         07:36
133 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
134 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               07:42
135 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 07:49
136 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             07:55
137 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       07:59
138 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             08:23
139 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            08:29
140 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
141 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
142 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
143 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
144 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
145 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
146 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
147 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
148 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
149 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
150 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       08:58
151 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     09:00
152 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            09:06
153 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               09:08
154 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  09:21
155 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           09:22
156 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         10:32
157 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               11:17
158 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:38
159 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           13:53
160 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       08:29
161 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
162 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
163 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
164 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
165 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
166 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
167 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
168 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      08:54
169 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       08:58
170 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
171 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     09:00
172 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            09:05
173 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               09:08
174 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       09:10
175 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     09:12
176 Marco Haller (Aut) Team Katusha
177 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  09:21
178 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           09:22
179 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      09:28
180 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            09:52
181 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         10:02
182 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         10:32
183 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           10:36
184 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
185 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
186 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               11:17
187 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
188 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                         11:19
189 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
190 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:38
191 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     11:51
192 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          12:36
193 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      12:40
194 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           13:06
195 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           13:53
196 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           15:41
197 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              18:40
198 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            22:37

Klasyfikacja punktowa

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            123 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 116
  3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                79
  4 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          77
  5 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              52
  6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           40
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     35
  8 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       33
  9 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              32
 10 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             24
 11 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  20
 12 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                                  20
 13 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                            20
 14 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          20
 15 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                            20
 16 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          18
 17 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                             18
 18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         17
 19 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                   17
 20 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                   17

Klasyfikacja górska

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              4 pkt
  2 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                    2
  3 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   1
  4 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                      1
  5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               14:34:44
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:06
  3 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  5 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:17
  6 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           00:23
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  8 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
  9 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 10 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:09
 11 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:28
 12 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:45
 13 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 14 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           02:58
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  06:57
 17 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   08:21

Klasyfikacja drużynowa

  1 Orica-BikeExchange                                        43:44:30
  2 Team Sky
  3 Movistar Team                                                00:21
  4 FDJ                                                          00:22
  5 Astana Pro Team                                              00:26
  6 Cannondale-Drapac                                            00:34
  7 Team Katusha                                                 00:35
  8 AG2R La Mondiale                                             00:36
  9 Lampre - Merida                                              00:46
 10 Etixx - Quick-Step                                           00:48
 11 Tinkoff Team
 12 Team Giant-Alpecin
 13 Trek-Segafredo                                               00:49
 14 IAM Cycling                                                  01:43
 15 BMC Racing Team                                              01:45
 16 Direct Energie                                               02:05
 17 Fortuneo - Vital Concept                                     02:11
 18 Dimension Data                                               03:24
 19 Bora-Argon 18                                                03:41
 20 Cofidis, Solutions Credits                                   03:44
 21 Team LottoNl-Jumbo                                           04:37
 22 Lotto Soudal                                                 07:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: