Bora-Argon 18 w 2017 roku zmieni się w Bora-Hansgrohe

Niemieckie firmy inwestują w niemieckie kolarstwo.

Zespół Bora-Argon 18 podczas zwołanej dziś konferencji prasowej ogłosił podpisanie kontraktu sponsorskiego z niemiecką firmą Hansgrohe, producentem armatur łazienkowych i wyposażenia kuchennego.

Kontrakt zacznie obowiązywać od sezonu 2017, a głównymi sponsorami grupy będą Bora i Hansgrohe.

Zespół Ralpha Denka w ostatnich dniach jest w centrum transferowych plotek. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że w szeregach zespołu w przyszłym roku zobaczymy mistrza świata Petera Sagana. Transfer ten ma być wsparty zmianą sprzętu. W nazwie na sezon 2017 nie pojawi się kanadyjski producent rowerów Argon 18, natomiast do projektu dołączy Specialized, który po sezonie 2016 kończy współpracę z kazachską Astaną.

Peter Sagan oraz jego starszy brat Juraj mają trafić pod skrzydła Ralpha Denka z rozpadającego się z końcem roku zespołu Tinkoff . Ich śladem ma podążyć Rafał Majka. Plotki mówią również o innych zawodnikach rosyjskiej ekipy - Macieju Bodnarze, Pawle Poljańskim, Eriku Basce czy Michaelu Kolarze. Zespół stara się o pozyskanie Tony Martina (Etixx-Quick Step).

Przyszłoroczny budżet grupy wyniesie około 12 mln euro, z czego 1/3 dołoży Hansgrohe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: