Aviva Women’s Tour 2016: etap 1

Christine Majerus (Boels Dolmans) wygrała pierwszy etap brytyjskiego wyścigu Women's WorldTour - Aviva Women’s Tour.

Luksemburka pokonała na finiszu Marianne Vos (Rabobank-Liv), oraz Włoszkę Giorgię Bronzini, reprezentującą barwy Wiggle High5.

20. miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), 30. Małgorzata Jasińska (Alé Cipollini), a 43. Anna Plichta (BTC City Ljubljana).

Pierwszy, płaski etap brytyjskiej etapówki liczył 132 kilometry obfitował w liczne ataki, które były jednak skutecznie kasowane przez główną grupę. Na jednej z lotnych premii 3 sekundy bonifikaty zebrała Vos, ale na czele peletonu mocne tempo narzucała drużyna Boels Dolmans, która miała na celu doprowadzić swoją liderkę do mety w Norwich.

Na linię mety pierwsza wpadła Majerus, ogrywając Vos i obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na jutrzejszym etapie z Atherstone do Stratford-Upon-Avon na zawodniczki czekają dwie górskie premie i teren nieco bardziej pofałdowany.

Wyniki 1. etapu Aviva Women’s Tour 2016 (WWT), Southwold - Norwich (132 km):

1 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                          3:24:48
2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv
3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
4 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini
5 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
6 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
7 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
8 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                          00:06
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
11 Anna Trevisi (Ita) Ale' Cipollini
12 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                        00:09
13 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
14 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
15 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
16 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
17 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
18 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
19 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
20 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
21 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                             00:13
22 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
23 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
24 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
25 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team
26 Danielle King (GBr) Wiggle High5
27 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                          00:17
28 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
29 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
30 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini
31 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
32 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla
33 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
34 Grace Garner (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
35 Annasley Park (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
36 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
37 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
38 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling
39 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
40 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
41 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team                           00:25
42 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
43 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana
44 Jessie Walker (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
45 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Women
46 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
47 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana
48 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
49 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
50 Katie Hall (USA) UnitedHealthcare Women
51 Linda Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Women
52 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
53 Nikki Harris (GBr) Boels Dolmans
54 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
55 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
56 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
57 Vita Heine (Nor) Hitec Products
58 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
59 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
60 Alice Barnes (GBr) Drops Cycling Team
61 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
62 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
63 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                            00:32
64 Abigail Mickey (USA) UnitedHealthcare Women                     00:34
65 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
66 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
67 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini
68 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
69 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
70 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
71 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
72 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
73 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
74 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team
75 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
76 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing
77 Alexandra Manly (Aus) Orica-AIS
78 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
79 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale' Cipollini                         00:44
80 Emma Pooley (GBr) British National Team                         00:45
81 Laurel Rathbun (USA) UnitedHealthcare Women                     00:57
82 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                           00:59
83 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii               01:28
84 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                    01:50
85 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing                         00:25
86 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
87 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                               01:55
88 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           00:25
89 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
90 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla                                  03:09
DNF Emily Kay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                          3:24:38
2 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                      00:01
3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                              00:06
4 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                            00:07
5 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                           00:10
6 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
7 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
8 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                          00:16
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
11 Anna Trevisi (Ita) Ale' Cipollini
12 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                        00:18
13 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                        00:19
14 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
15 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
16 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
17 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
18 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
19 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
20 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
21 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                             00:23
22 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
23 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
24 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
25 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team
26 Danielle King (GBr) Wiggle High5
27 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                          00:27
28 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
29 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
30 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini
31 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
32 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla
33 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
34 Grace Garner (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
35 Annasley Park (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
36 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
37 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
38 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling
39 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
40 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
41 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS                                    00:32
42 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                               00:33
43 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team                           00:35
44 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
45 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana
46 Jessie Walker (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
47 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Women
48 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
49 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana
50 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
51 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
52 Katie Hall (USA) UnitedHealthcare Women
53 Linda Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Women
54 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
55 Nikki Harris (GBr) Boels Dolmans
56 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
57 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
58 Vita Heine (Nor) Hitec Products
59 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
60 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
61 Alice Barnes (GBr) Drops Cycling Team
62 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
63 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
64 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
65 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
66 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
67 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                            00:42
68 Abigail Mickey (USA) UnitedHealthcare Women                     00:44
69 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
70 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
71 Emilia Fahlin (Swe) Ale' Cipollini
72 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
73 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
74 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
75 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
76 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
77 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
78 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team
79 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
80 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing
81 Alexandra Manly (Aus) Orica-AIS
82 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
83 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale' Cipollini                         00:54
84 Emma Pooley (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii               00:55
85 Laurel Rathbun (USA) UnitedHealthcare Women                     01:07
86 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                           01:09
87 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii               01:38
88 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                    02:00
89 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                               02:05
90 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla                                  03:19

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: