Nowinka telewizyjna podczas Tour de Suisse

Podczas tegorocznych transmisji z Tour de Suisse w czasie rzeczywistym zobaczymy na ekranach telewizorów  parametry generowane przez walczących kolarzy.

Na każdym z dziewięciu etapów kilku ochotników z peletonu zostanie wyposażonych w specjalnie zaprojektowanie czujniki, które przekażą na ekran zebrane dane. Widzowie będą mogli porównywać dane poszczególnych zawodników, prezentowane w formie graficznej.

Ta nowinka technologiczna pozwoli kibicom zrozumieć jak ogromnego wysiłku doświadczają kolarze

- powiedział dyrektor wyścigu Olivier Senn.

Nowe możliwości w dziedzinie transmisji na żywo otworzyła Tour de Suisse współpraca z grupą Velon, zrzeszającą 11 czołowych zespołów WorldTour. Warto dodać, że zarówno szwajcarski tour jak i Velon na początku tego roku podpisali wieloletnie umowy o współpracy z potentatem na rynku marketingu sportowego Infront Sports and Media.

80. edycja Tour de Suisse odbędzie się w dniach 11-19 czerwca. Swój start potwierdzili Geraint Thomas (Sky), Tejay van Garderen (BMC), Simon Špilak (Katusha), Rui Costa (Lampre-Merida) i Andrew Talansky (Cannondale). Na trasie zaprezentują się zespoły Verva Activejet i CCC Sprandi Polkowice.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: