IO 2016: trzy Polki w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet

Trzy miejsca w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet wywalczyła reprezentacja Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Kwalifikacje do wyścigów szosowych kobiet zakończyły się 31 maja, a Polki w olimpijskim rankingu zajęły szóste miejsce, co oznacza, że na starcie wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet staną trzy biało-czerwone. Jedna z wytypowanych kadrowiczek weźmie też w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Kraje sklasyfikowane w pierwszej piątce mają możliwość wystawienia czwórki zawodniczek w wyścigu ze startu wspólnego. Pozycje 6. – 13. to trzy miejsca na starcie, a przedział 14. – 22. – dwa.

W klasyfikacji narodów triumfowały Holenderki przed Amerykankami i Włoszkami. Cztery zawodniczki wystawią też Australijki i Niemki. Polki zdobyły w sumie 1501,5 punktu (zaledwie 83,75 pkt mniej do Niemek), a na sumę tę złożyły się wyniki Katarzyny Niewiadomej (813), Małgorzaty Jasińskiej (313,5), Eugenii Bujak (281), Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej (55) i Anny Plichty (44).

W wyścigach elity mężczyzn Polska ma prawo wystawienia czterech zawodników, z których dwóch może stanąć na starcie wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Wyścig ze startu wspólnego kobiet zaplanowano na 7 sierpnia, a jazdę indywidualną na czas na 10 sierpnia.

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25