Amgen Tour of California 2016: etap 4

Peter Sagan (Tinkoff) triumfował na mecie czwartego etapu Tour of California. Pozycję lidera obronił Julian Alaphilipe (Etixx-Quick Step).

Słowacki mistrz świata pokonał na finiszu Belga Grega van Avermaeta (BMC) oraz Australijczyka Nathana Haasa (Dimension Data).

217-kilometrowy odcinek z do Manterey County prowadził niemal w całości wybrzeżem Pacyfiku, a w końcówce oferował trudną końcówkę z dwiema górskimi premiami.

Ucieczka dnia formowała się opornie - mocne tempo w peletonie na pierwszych 45 kilometrach sprawiło, że do lotnego sprintu dojechała cała grupa, a bonusowe sekundy zgarnął lider imprezy - Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step).

Sytuacja uspokoiła się gdy na czele znalazła się grupka w składzie William Routley (Rally Cycling), Michael Mørkøv (Katusha), Ryan Anderson (Direct Energie), Timo Roosen (LottoNl-Jumbo), Tanner Putt (UnitedHealthcare), Gregory Daniel (Axeon Hagens Berman) oraz Mark Cavendish (Dimension Data).

Siódemka zyskała pięć minut i jako pierwsza pokonała trzy górskie trzeciej kategorii, które na trasie wyznaczyli organizatorzy. Punkty zdobywał Routley, broniąc interesów swojego kolegi z ekipy i lidera klasyfikacji - Evana Huffmana.

Peleton prowadzony przez ekipy LottoNL - Jumbo i Cannondale zmniejszał dystans i sześciu uciekinierów wchłonął przed przedostatnią górską premią, na zaledwie 8 kilometrów przed metą. Za wygraną nie dawał Daniel, ale jego akcja zakończona została chwilę później, podobnie jak śmiały atak jego drużynowego kolegi - Rubena Guerreiro.

Ostatni podjazd wyłonił 12-osobową grupkę, która po uspokojeniu sytuacji szykowała się do sprintu. Tu najlepszy okazał się Sagan, na finiszu ogrywając van Avermaeta i wygrywając swój drugi etap tegorocznej edycji wyścigu.

Wyniki 4. etapu Amgen Tour of California 2016 (2.HC), Morro Bay - Monterey County (217 km):

1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                    5:16:33
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
3 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
4 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
5 Tao Geoghegan-Hart (GBr) Axeon Hagens Berman
6 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman
7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
8 Jurgen Van den Broeck (Bel) Team Katusha
9 Rob Britton (Can) Rally Cycling
10 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
11 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
12 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
13 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                       00:03
14 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
15 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Hagens Berman
16 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
17 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
18 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
19 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
20 Laurens ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
21 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
22 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                            00:12
23 Travis McCabe (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                  00:38
24 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
25 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
26 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
27 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel Racing Team
28 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
29 Rob Squire (USA) Holowesko-Citadel Racing Team
30 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
31 John Hornbeck (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                  01:04
32 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                             01:06
33 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
34 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
35 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
36 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
37 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
38 Tiago Machado (Por) Team Katusha
39 Xabier Zandio (Spa) Team Sky
40 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                                01:14
41 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
42 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
43 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                  01:25
44 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
45 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
46 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                                02:37
47 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                               02:53
48 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
49 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                     03:08
50 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha                                  03:09
51 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                              03:25
52 Alex Peters (GBr) Team Sky
53 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
54 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                  03:28
55 Gregory Daniel (USA) Axeon Hagens Berman                           03:49
56 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                       04:43
57 Geoffrey Curran (USA) Axeon Hagens Berman
58 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                                  05:49
59 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
60 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
61 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman
62 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
63 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
64 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                                     08:07
65 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
66 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
67 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
68 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
69 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
70 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
71 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
72 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
73 William Routley (Can) Rally Cycling
74 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
75 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                                 08:19
76 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS
77 Julián Arredondo (Col) Trek-Segafredo
78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                                 08:22
79 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                            09:00
80 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                              09:02
81 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                                09:08
82 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel Racing Team                  09:43
83 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                        10:01
84 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                        10:02
85 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
86 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                             10:17
87 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
88 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
89 Adam de Vos (Can) Rally Cycling
90 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
91 William Barta (USA) Axeon Hagens Berman
92 Krists Neilands (Lat) Axeon Hagens Berman
93 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
94 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
95 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                                 10:39
96 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
97 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
98 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                                  11:46
99 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
100 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
101 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
102 Ben King (USA) Cannondale Pro Cycling
103 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling
104 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
105 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
106 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
107 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
108 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
109 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
110 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
111 Jake Kelly (GBr) Team WIGGINS
112 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
113 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
114 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
115 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
116 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
117 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
118 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
119 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
120 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
121 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
122 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
123 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
124 Marco Haller (Aut) Team Katusha
125 Matthew Brammeier (Irl) Dimension Data
126 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
127 Michael Thompson (GBr) Team WIGGINS
128 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
129 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
130 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel Racing Team
131 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel Racing Team
132 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
133 Chris Putt (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
134 Danny Pate (USA) Rally Cycling
135 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
136 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling
137 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
138 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
139 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                            11:54
140 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                   15:37
141 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                                 15:40
142 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                     16:45
143 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                      18:06:17
2 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                                  00:22
3 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                             00:37
4 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                              00:40
5 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman                           00:43
6 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                            00:49
7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                                  01:01
8 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
9 Rob Britton (Can) Rally Cycling                                     01:12
10 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                               01:15
11 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling
12 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling                       01:18
13 Ruben Guerreiro (Por) Axeon Hagens Berman                          01:34
14 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                              01:39
15 Jurgen Van den Broeck (Bel) Team Katusha                           01:44
16 Tao Geoghegan-Hart (GBr) Axeon Hagens Berman                       02:13
17 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                             02:39
18 John Hornbeck (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                  02:40
19 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                             03:40
20 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                            03:43
21 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                          03:45
22 Rob Squire (USA) Holowesko-Citadel Racing Team
23 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                04:19
24 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
25 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                                   04:57
26 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin                     05:32
27 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                                05:41
28 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                            05:53
29 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                               05:59
30 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                          06:11
31 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                          06:55
32 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                           07:27
33 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                  07:55
34 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                        08:01
35 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                            09:45
36 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                   10:03
37 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                        10:50
38 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data                    10:58
39 Travis McCabe (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                  11:37
40 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                               12:44
41 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                              13:16
42 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                              13:26
43 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                                13:35
44 Gregory Daniel (USA) Axeon Hagens Berman                           13:36
45 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                                15:25
46 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                  15:28
47 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis                         15:43
48 Geoffrey Curran (USA) Axeon Hagens Berman                          15:55
49 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                                 16:13
50 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                                    16:34
51 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                                  16:44
52 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                                  16:57
53 Ben King (USA) Cannondale Pro Cycling                              17:03
54 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                                17:28
55 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                                17:57
56 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                                    17:58
57 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
58 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                            18:59
59 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                      19:07
60 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                           19:38
61 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                        19:52
62 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                                 20:51
63 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel Racing Team                  21:05
64 Krists Neilands (Lat) Axeon Hagens Berman                          21:09
65 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                           21:19
66 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha                                  21:27
67 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                       21:37
68 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                     21:44
69 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                       22:08
70 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                                     22:10
71 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                                22:38
72 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                                22:43
73 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                       23:11
74 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman                               24:00
75 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                                  24:42
76 Alex Peters (GBr) Team Sky                                         25:30
77 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling                          26:25
78 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                            26:47
79 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                            27:18
80 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                              27:42
81 Danny Pate (USA) Rally Cycling
82 William Barta (USA) Axeon Hagens Berman                            28:25
83 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                               28:28
84 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                          28:39
85 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel Racing Team             29:29
86 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                                 30:21
87 Adam de Vos (Can) Rally Cycling
88 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                              31:03
89 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                       31:11
90 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                             31:17
91 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                                   32:28
92 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                                 32:44
93 Patrick Bevin (NZl) Cannondale Pro Cycling                         33:51
94 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                             33:59
95 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         34:05
96 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                                 34:16
97 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                             34:30
98 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                                 35:06
99 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         36:17
100 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                   36:19
101 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                                  36:22
102 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                            37:15
103 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                            38:13
104 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                    39:29
105 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel Racing Team                   39:48
106 Michael Thompson (GBr) Team WIGGINS                               40:05
107 Chris Putt (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
108 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                            40:12
109 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                          40:25
110 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS                                    40:38
111 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                              40:44
112 William Routley (Can) Rally Cycling                               40:58
113 Julián Arredondo (Col) Trek-Segafredo                             41:12
114 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                                 41:44
115 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                              42:29
116 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
117 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                             43:37
118 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS                                 43:53
119 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling                                 43:59
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
121 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                              44:38
122 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                       44:59
123 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                                45:11
124 Jake Kelly (GBr) Team WIGGINS                                     45:19
125 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                       45:21
126 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                               45:31
127 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                                 46:16
128 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                               46:48
129 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                                    47:59
130 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                        48:07
131 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                         49:13
132 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
133 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
134 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
135 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
136 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
137 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
138 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel Racing Team
139 Matthew Brammeier (Irl) Dimension Data                            50:06
140 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS                             51:46
141 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                                   52:02
142 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                     57:00
143 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                                    58:36

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: