Bałtyk – Karkonosze Tour 2016: etap 1

Holender Johim Ariesen z ekipy Metec-TKH wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour.

Pierwszy etap odbył się na trasie Kołobrzeg - Chociwiel i liczył 193,9 kilometra. Już na początkowych kilometrach uciekło czterech zawodników: Benjamin Hill (Attaque Team Gusto), Antonio Di Sante (GM Europa), Jan Kraus (Dukla Praha) i Lukas Steidten (UR-Krostitzer).

Peleton nie był zainteresowany pogonią czwórki zawodników, która zaczęła budować dużą przewagę. Krytycznym momentem była różnica 10 minut pomiędzy czołówką i peletonem. Wtedy do pracy zabrały się ekipy VERVA Activejet i CCC Sprandi Polkowice.

Przewaga zaczęła topnieć, ale uciekinierzy nie zamierzali się łatwo poddać. Przy wjeździe do Chociwiela przewaga wynosiła niecałe dwie minuty, a do pokonania zostały dwie 11-kilometrowe rundy. Ostatni ze śmiałków został złapany 6 kilometrów przed metą i o zwycięstwo walczyli sprinterzy.

Najszybszy był Ariesen pokonując Włocha Filippo Fortiniego z GM Europa Ovini i Kacpra Gronkiewicza z De Rosa Rybnik. Czwarty był Adrian Banaszek z Vervy.

W końcówce zabrakło jednej osoby, która zostałaby mi do pomocy. Chłopacy wykonali jednak na etapie kawał dobrej roboty i dali z siebie wszystko. Pozostaje niedosyt, bo wiem, że w takiej obsadzie jestem w stanie walczyć o zwycięstwo

- powiedział Banaszek.

inf. VERVA Activejet

Wyniki 1. etapu Bałtyk – Karkonosze Tour 2016 (2.2), Kołobrzeg - Chociwel (193,9 km):

1. Johim Ariesen (Metec-TKH)
2. Filippo Fortiniego (GM Europa Ovini)
3. Kacper Gronkiewicz (De Rosa Rybnik)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: