Sprzęt

Autobus i ciężarówka Trek-Segafredo

Zaglądamy do wnętrza ciężarówki serwisowej i autobusu drużyny Trek-Segafredo.

W obecnych czasach we flocie każdej liczącej się drużyny kolarskiej nie może zabraknąć wozów technicznych, autobusu i ciężarówki serwisowej. Autobus służąc swoim komfortem umila długie transfery i oczekiwanie na start etapu. Ciężarówka to centrum pracy mechaników i soigneurs.

Autobus

Kilkunastometrowy autobus Mercedesa podzielony jest na dwie części. Za miejscem kierowcy aż do środkowych drzwi rozciąga się strefa z komfortowymi fotelami. To w nich, wygodnie się rozsiadając, zawodnicy podróżują bądź wysłuchują odprawy przed wyścigiem. W czasie postoju przed przednią szybą można rozwinąć ekran dla projektora zamontowanego pod sufitem. Nad siedzeniami zawodników znajdują się schowki na osobiste elementy kolarskiej garderoby: buty, kaski czy kurtki. Okolice środka autobusu to miejsce na wszelkiego rodzaju sprzęt komputerowy i RTV, ale przede wszystkim miejsce do szybkiego przygotowywania posiłków drodze. Kierując się dalej w stronę tyłu autobusu miniemy z jednej strony szafy z dodatkowymi ubraniami, a z drugiej z 2 kabinami prysznicowymi. Tył autobusu to miejsce, w którym zawodnicy przebierają się bądź w przypadku pecha doglądani są przez medyków drużyny. W okolicy znajduje się telewizor a także spory zapas żeli, batonów i wszelkiego rodzaju kremów. W bagażnikach autobusu umieszczono popularne myjki ciśnieniowe, pralki i suszarki do ubrań.


Ciężarówka serwisowa

Patrząc na zawartość ciężarówki drużyny Trek-Segafredo trudno nie zastanowić się co jest więcej warte: sama ciężarówka, czy je zawartość? Część robocza wysuwa się podczas postoju zwiększając dostępne do pracy miejsce i ułatwiając poruszanie się. Wewnątrz znajduje się kilkanaście gotowych do jazdy rowerów Trek Madone a także rowery do jazdy na czas Trek Speed Concept. Poza tym pełne spektrum kół dostarczonych przez firmę córkę Treka: Bontrager. Szafki skrywają wszelkie elementy z jakich zbudowany jest rower: od klocków hamulcowych przez linki i pancerze po pedały. W zależności od preferencji zawodników i trudności etapu mechanicy mają do wyboru szeroki wachlarz tarcz, z monstrualną 58 włącznie. Na specjalnym wieszaku “dojrzewają” szytki.

Przednia część ciężarówki za kabiną kierowcy to królestwo soigneurs. To tutaj przygotowywane jest jedzenie i napoje, które zawodnicy zabierają za sobą na drogę. Uwagę zwraca olbrzymi zapas bidonów oraz kolejna pralka. W specjalnych skrzyniach pod podłogą części roboczej zamontowano myjki ciśnieniowe.

 

Zdjęcia: Jakub Zimoch/Rowery.org

Jakub Zimoch

Recent Posts

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19