Giro d'Italia 2016: skład grupy Tinkoff

Rafał Majka poprowadzi do boju rosyjski zespół Tinkoff na trasie 99. Giro d'Italia (6-29 maja).

26-latek, który wyścig dwukrotnie kończył w najlepszej dziesiątce (7. - 2013, 6. - 2014), otrzyma do pomocy doświadczoną grupę zawodników. W składzie znaleźli się Matteo Tosatto (33 wielki tour włoskiego kolarza), Evgeny Petrov, Pavel Brutt, Jesús Hernández, Paweł Poljański, Jay McCarthy, Ivan Rovny i Manuele Boaro.

Rafał Majka jest naszym niepodważalnym liderem. Wokół niego zbudowaliśmy mocny zespół. Pavel Brutt po kontuzji zaliczył dobrą kampanię klasyczną. Jay McCarthy po raz kolejny potwierdził swoją wartość w zeszłorocznej Vuelcie, ma też dobre wspomnienia z ucieczek na Giro. Evgeny Petrov i Matteo Tosatto dysponują wielkim doświadczeniem. Mamy zawodników do ciężkiej pracy na płaskich etapach, ale i na góry, jak Pawła Poljańskiego. Wszyscy mają za sobą udane przygotowania i cieszą się na wyścig

- mówi dyrektor sportowy Tristan Hoffman.

Trasę można podzielić na trzy części. Początek z płaskimi i wietrznymi etapami w Holandii, resztę pierwszego tygodnia i kilkoma wstępnymi testami oraz ostatni tydzień. Należy jechać równo przez cały wyścig, ale szczególnie dobrze na ostatnich etapach przed Turynem. Rafał dobrze się regeneruje, więc liczymy, że ciągle będzie miał dobre nogi przed dwoma ostatnimi trudnymi etapami w wysokich górach. Naszym celem jest miejsce na podium Rafała, nie rezygnujemy też z walki o etapy. Wszyscy są gotowi, nie wyłączając z tego mechaników, masażystów i resztę personelu Tinkoff.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: