Giro d'Italia 2016: skład Team Sky

Mikel Landa poprowadzi brytyjski zespół Sky na trasie 99. edycji Giro d'Italia.

26-letni Bask, przed rokiem trzeci w zmaganiach o maglia rosa, w barwach nowego zespołu walczyć ma o wygranie włoskiego Grand Touru. Landa, który w 2015 roku w koszulce Astany wygrał dwa górskie etapy i wraz z Fabio Aru próbował pokonać Alberto Contadora, w tym roku będzie niekwestionowanym liderem i na trasie zmierzy się m.in. z Vincenzo Nibalim (Astana), Alejandro Valverde (Movistar) i Rafałem Majką (Tinkoff).

Nowy nabytek brytyjskiej ekipy w tym sezonie wygrał etap Vuelta al Pais Vasco oraz etap i klasyfikację generalną wyścigu Giro del Trentino, ostatni sprawdzian formy przed majowym Grand Tourem.

Ósemka wysłana do Apeldoorn, gdzie w najbliższy czwartek rozpoczyna się Corsa Rosa, ma za zadanie pomóc Baskowi w wygraniu włoskiego touru. Siłę ognia w górach zapewnić ma obecność Hiszpana Mikela Nieve, Kolumbijczyka Sebastiana Henao, Amerykanina Iana Boswella i Irlandczyka Nicholasa Roche'a.

Szans na płaskich finiszach poszuka Włoch Elia Viviani, acz radzić będzie sobie musiał raczej sam, gdyż zespół skoncentrowany jest na walce o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Skład Team Sky na Giro d'Italia 2016: Mikel Nieve, Ian Boswell, Philip Deignan, Sebastián Henao, Christian Knees, David López, Nicolas Roche i Elia Viviani.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: