Tour de Yorkshire 2016: etap 3

Thomas Voeckler zwyciężył na mecie ostatniego etapu Tour de Yorkshire oraz triumfował w klasyfikacji końcowej wyścigu.

36-latek z Direct Energie na finiszowych metrach pokonał Nicolasa Roche (Team Sky). Trzecie miejsce wywalczył Adam Yates (Orica-GreenEdge).

Królewski etap przebiegł po krótkich, ale miejscami bardzo stromych podjazdach, w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Wyniki 3. etapu Tour de Yorkshire 2016 (2.1), Middlesbrough - Scarborough (198 km)

  1 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                       4:51:57
  2 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
  3 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:09
  4 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:41
  7 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
  8 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                01:09
  9 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 10 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 11 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 12 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 13 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
 14 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 15 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 16 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 18 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            01:53
 19 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
 20 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        01:58
 21 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           04:07
 22 Stephen Williams (GBr) JLT Condor                            05:56
 23 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                       08:13
 24 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     09:11
 25 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        09:20
 26 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
 27 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          10:07
 28 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                          12:32
 29 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 30 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 31 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh Gac
 32 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 35 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 36 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 37 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 38 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                               18:21
 39 Russell Downing (GBr) JLT Condor
 40 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 41 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 42 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 43 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team
 45 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 46 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 47 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 49 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 50 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 51 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 52 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 53 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 55 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 57 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
 58 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       20:57
 59 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 61 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 62 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 63 Sebastian Mora Vedri (Spa) Team Raleigh Gac
 64 Gabriel Cullaigh (GBr) GBR
 65 Adri? Moreno Sala (Spa) Team Raleigh Gac
 66 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 67 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 68 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 69 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 70 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
 71 Alexandre Blain (Fra) Madison Genesis
 72 Joshua Edmondson (GBr) NFTO
 73 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 74 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 75 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 76 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 77 Alexander Edmonson (Aus) Orica-GreenEdge
 78 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 79 Grant Ferguson (GBr) GBR
 80 Dale Appleby (GBr) NFTO
 81 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 82 Christopher Lawless (GBr) JLT Condor
 83 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 84 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 85 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 86 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS
 87 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 88 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge
 89 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS

Klasyfikacja końcowa:

  1 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                      13:05:16
  2 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 00:06
  3 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:16
  4 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:17
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:21
  6 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:52
  7 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 00:53
  8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        01:13
  9 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           01:20
 10 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             01:21
 11 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
 12 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 13 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 14 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 16 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
 17 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 18 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            02:05
 19 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
 20 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        02:10
 21 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           04:19
 22 Stephen Williams (GBr) JLT Condor                            06:08
 23 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                       08:25
 24 Steven Lampier (GBr) JLT Condor                              09:32
 25 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 26 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     10:01
 27 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          10:19
 28 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           12:44
 29 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 30 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh Gac
 31 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 32 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 33 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 34 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 35 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         13:16
 37 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                16:25
 38 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        18:32
 39 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team                           18:33
 41 Russell Downing (GBr) JLT Condor
 42 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 43 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 45 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 47 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 49 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              18:59
 50 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          19:09
 51 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            19:19
 52 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        19:45
 53 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                          19:53
 54 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     19:56
 55 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   20:53
 56 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              20:59
 57 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             21:06
 58 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       21:09
 59 Christopher Lawless (GBr) JLT Condor
 60 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 61 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 63 Alexandre Blain (Fra) Madison Genesis
 64 Dale Appleby (GBr) NFTO
 65 Gabriel Cullaigh (GBr) GBR
 66 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 67 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 68 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 69 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 70 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 71 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
 72 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 73 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               21:27
 74 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          21:28
 75 Adri? Moreno Sala (Spa) Team Raleigh Gac                     22:21
 76 Joshua Edmondson (GBr) NFTO
 77 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        24:04
 78 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 79 Sebastian Mora Vedri (Spa) Team Raleigh Gac                  24:18
 80 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     24:21
 81 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                         25:33
 82 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     26:21
 83 Alexander Edmonson (Aus) Orica-GreenEdge                     26:52
 84 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 King Lok Cheung (Chn) Orica-GreenEdge                        28:51
 86 Grant Ferguson (GBr) GBR                                     29:35
 87 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   31:53
 88 Graham Briggs (GBr) JLT Condor                               40:44
 89 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             42:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: