Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 2016

Alexander Kristoff odniósł zwycięstwo na mecie 54. wyścigu Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt.

Norweg z Katushy wyprzedził na finiszu z peletonu Maximiliano Richeze (Etixx - Quick Step) i Sama Bennetta (Bora-Argon 18).

Dobrze pojechali nasi zawodnicy. 7. kreskę przeciął Paweł Franczak (Verva Activejet), a 9. był Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice).

Zadowolony z siódmego miejsca i postawy kolegów był Franczak.

Ekipa pojechała bardzo dobrze, kasując groźne akcje i pomagając mi w końcówce. Wyścig był ciężki, ale na podjazdach jechało mi się dobrze i wiedziałem, że mogę powalczyć. Końcowe kilometry na rundzie były bardzo kręte, przez co jechało się jeden za drugim i ciężko było ustawić się gdzieś wyżej. 400 metrów do przodu zaryzykowałem i ruszyłem z około 12-13 pozycji, bo wiedziałem, że nie mogę dłużej czekać. Starczyło na siódme miejsce, z czego jestem zadowolony.

Wyniki Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 2016 (1.HC), Eschborn – Frankfurt nad Menem (206 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     05:00:02
  2 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  6 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Paweł Franczak (Pol) Verva Activejet
  8 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  9 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 10 Fabian Wegmann (Ger) Stolting Service Group
 11 Rasmus Guldhammer (Den) Stolting Service Group
 12 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         00:04
 13 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 14 Jan Brockhoff (Ger) Leopard
 15 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 16 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 17 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
 19 Jordi Simon Casulleras (Spa) Verva Activejet
 20 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 21 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Nikodemus Holler (Ger) Stradalli - Bike Aid
 23 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 25 Jonas Rapp (Ger) Team Heizomat
 26 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 27 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 28 Linus Gerdemann (Ger) Stolting Service Group
 29 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 30 Jiri Polnicky (Cze) Verva Activejet
 31 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 32 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 33 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 35 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 36 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 39 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    00:13
 40 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 41 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 42 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 43 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela                    00:18
 45 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela
 46 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 47 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet
 48 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 49 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:46
 51 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:53
 52 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          01:36
 53 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: