Tour de Yorkshire 2016: etap 1

Holender Dylan Groenewegen (Team LottoNL - Jumbo) wygraną w Settle otworzył zmagania w ramach drugiej edycji wyścigu w Yorkshire.

Holenderski sprinter pokonał na ostatnich metrach Australijczyka Caleba Ewana (Orica-GreenEdge) oraz Niemca Nikiasa Arndta (Giant-Alpecin).

8. miejsce zajął Karol Domagalski (ONE Pro Cycling).

Wyniki 1. etapu Tour de Yorkshire 2016 (2.1), Beverley - Settle (184 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 5:09:11
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
  3 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  4 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  5 Danny van Poppel (Ned) Team Sky
  6 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
  7 Christopher Lawless (GBr) JLT Condor
  8 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
  9 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 10 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Magnus Cort (Den) Orica-GreenEdge
 13 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 14 Tom Stewart (GBr) Madison Genesis
 15 Albert Torres Barcelo (Spa) Team Raleigh–GAC
 16 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 17 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 18 Russell Downing (GBr) JLT Condor
 19 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 20 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 22 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 24 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 25 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 26 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 27 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 28 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 29 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 30 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 31 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 32 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 34 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 35 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 36 Ian Bibby (GBr) NFTO
 37 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 38 Lars van der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 39 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 40 Steve Lampier (GBr) JLT Condor
 41 James Lowsley-Williams (GBr) NFTO
 42 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 44 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 45 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
 47 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
 48 Jurgen Van den Broeck (Bel) Team Katusha
 49 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh–GAC
 50 Morgan Kneisky (Fra) Team Raleigh–GAC
 51 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica-GreenEdge
 52 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 53 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Nick van der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 55 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 56 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 57 Gruffudd Lewis (GBr) Madison Genesis
 58 Matt Holmes (GBr) Madison Genesis
 59 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 60 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 61 Edmund Bradbury (GBr) NFTO
 62 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 63 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
 64 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Dale Appleby (GBr) NFTO
 66 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 67 Alexandre Blain (GBr) Madison Genesis
 68 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 69 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 70 Conor Dunne (Irl) JLT Condor
 71 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 72 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 73 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 74 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
 75 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 76 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 77 Tom Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 78 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 79 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 80 Stephen Williams (GBr) JLT Condor
 81 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 82 Rhys Lloyd (GBr) NFTO
 83 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              00:26
 84 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         00:32
 85 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          00:36
 86 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     00:38
 87 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            00:46
 88 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            01:11
 89 Joshua Edmondson (GBr) NFTO                                  01:12
 90 Adria Moreno Sala (Spa) Team Raleigh–GAC
 91 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 92 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                          01:20
 93 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     01:23
 94 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Evan Oliphant (GBr) Team Raleigh–GAC                         01:38
 96 Tristan Robbins (GBr) Madison Genesis
 97 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      02:55
 98 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 99 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
100 Nils Politt (Ger) Team Katusha
101 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO
102 Robert Partridge (GBr) NFTO
103 Sam Lowe (GBr) Team WIGGINS
104 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
105 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     03:12
106 Sebastian Mora (Spa) Team Raleigh–GAC
107 Ian Wilkinson (GBr) Great Britain
108 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                         04:24
109 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                 05:43
110 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
111 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge
112 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge
113 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
114 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
115 Taylor Gunman (NZl) Madison Genesis                          06:34
116 Grant Ferguson (GBr) Great Britain                           08:26
117 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                  10:44
118 Michael O'Loughlin (Irl) Team WIGGINS
119 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
120 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
121 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
122 George Pym (GBr) Team Raleigh–GAC
123 Oliver Wood (GBr) Great Britain
124 Matt Cronshaw (GBr) Madison Genesis
125 Iain Paton (GBr) Great Britain                               12:14
126 Joseph Fry (GBr) Great Britain                               14:33
127 Mark Stewart (GBr) Great Britain                             16:38
128 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS
129 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  19:16
130 Richard Hepworth (GBr) Team Raleigh–GAC                      20:14
131 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
132 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
133 Khalid Ibrahim (GBr) Great Britain                           21:31
DNF Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
DNF Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
DNF Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
DNF Nick Dougall (RSA) Dimension Data
DNF Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Sven Erik Byström (Nor) Team Katusha

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: