Tour de Romandie 2016: etap 3

Thibaut Pinot (FDJ) wygrał jazdę indywidualną na czas w Sionie – trzeci etap szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

Francuz o 2 sekundy pokonał Toma Dumoulina (Giant-Alpecin) oraz o 9 sekund Boba Jungelsa (Etixx-Quick Step).

Rafał Majka (Tinkoff) ze stratą 45 sekund zajął 23. miejsce, awansując na 10. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar).

Czasówka prowadziła na dystansie 15,1 km. W środkowej części trasy leżał dwa krótkie, ale dość strome podjazdy, półtorakilometrowy o średnim nachyleniu około 8% oraz 1,2 km przy niecałych 9%. Warunki pogodowe nikogo nie faworyzowały, było słonecznie i całkiem ciepło.

Pinot prowadził od początku, po 9 kilometrach wyprzedzał Quintanę o 8 sekund oraz o 10 sekund Dumoulina. Majka trudniejszą część trasy pokonał z 19. wynikiem, tracąc do Francuza 37 sekund.

Na zjazdach kolarz FDJ poradził sobie gorzej, ale nieznacznie obronił prowadzenie przed Dumoulinem.

Wyniki 3. etapu Tour de Romandie 2016 (WT), Sion - Sion (15,11 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      20:21
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:02
  3 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:08
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:09
  5 Jérôme Coppel (Fra) IAM Cycling                              00:09
  6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team           00:09
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:17
  8 Jon Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                    00:17
  9 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     00:22
 10 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             00:24
 11 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:25
 12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:26
 13 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   00:30
 14 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             00:32
 15 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              00:33
 16 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            00:36
 17 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:37
 18 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                00:38
 19 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:38
 20 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          00:39
 21 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           00:40
 22 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:43
 23 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               00:45
 24 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Lampre - Merida             00:45
 25 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      00:45
 26 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:46
 27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:47
 28 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                      00:48
 29 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:49
 30 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:51
 31 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:53
 32 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          00:54
 33 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        00:55
 34 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team                00:56
 35 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           00:58
 36 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:59
 37 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal                        00:59
 38 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:00
 39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           01:01
 40 Andrew Talansky (USA) Cannondale                             01:01
 41 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                         01:01
 42 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          01:04
 43 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              01:09
 44 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              01:10
 45 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       01:10
 46 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              01:11
 47 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                  01:12
 48 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:12
 49 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      01:13
 50 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        01:15
 51 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          01:16
 52 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           01:20
 53 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       01:21
 54 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data                           01:21
 55 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                          01:22
 56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          01:23
 57 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:23
 58 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:24
 59 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:24
 60 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           01:26
 61 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        01:26
 62 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             01:26
 63 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:27
 64 Miguel Ángel López (Col) Astana Pro Team                     01:29
 65 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           01:29
 66 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    01:31
 67 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           01:31
 68 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           01:31
 69 Rigoberto Urán (Col) Cannondale                              01:31
 70 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:31
 71 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           01:33
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            01:33
 73 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        01:33
 74 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          01:33
 75 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:34
 76 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       01:34
 77 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             01:34
 78 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     01:37
 79 Nathan Brown (USA) Cannondale                                01:38
 80 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   01:39
 81 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         01:39
 82 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         01:41
 83 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:41
 84 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal                              01:47
 85 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     01:47
 86 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    01:48
 87 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        01:48
 88 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       01:48
 89 Bruno Pires (Por) Team Roth                                  01:49
 90 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   01:49
 91 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:50
 92 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          01:50
 93 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              01:50
 94 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    01:52
 95 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          01:55
 96 William Bonnet (Fra) FDJ                                     01:57
 97 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         01:58
 98 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               01:58
 99 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         02:00
100 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      02:01
101 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           02:02
102 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         02:05
103 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              02:06
104 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     02:07
105 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                02:09
106 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 02:09
107 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre - Merida             02:10
108 Mickaël Chérel (Fra) AG2R La Mondiale                        02:14
109 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             02:16
110 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   02:17
111 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                          02:19
112 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:19
113 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         02:19
114 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal                        02:20
115 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale                     02:24
116 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            02:25
117 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       02:25
118 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        02:27
119 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   02:28
120 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:29
121 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                02:31
122 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          02:33
123 Roland Thalman (Swi) Team Roth                               02:33
124 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       02:35
125 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha                            02:36
126 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             02:37
127 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 02:41
128 Alex Peters (GBr) Team Sky                                   02:42
129 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha                             02:46
130 Ji Cheng (Chn) Team Giant-Alpecin                            02:52
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         02:53
132 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        02:55
133 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              02:59
134 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                03:02
135 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team                     03:05
136 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                03:05
137 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       03:05
138 Niccol? Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       03:07
139 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:08
140 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            03:13
141 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   03:14
142 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     03:14
143 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       03:15
144 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          03:16
145 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          03:28
146 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                03:30
147 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             03:42
148 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team                  03:44
149 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                  03:48

Klasyfikacja po 3. etapie:

  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team         7:22:35
  2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:23
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:26
  4 Jon Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                    00:29
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:50
  6 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              01:06
  7 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              01:11
  8 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Lampre - Merida             01:12
  9 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                     01:22
 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               01:23
 11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           01:24
 12 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              01:25
 13 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              01:44
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                01:48
 15 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal                        01:57
 16 Rigoberto Urán (Col) Cannondale                              02:09
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 18 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          02:15
 19 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                         02:17
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:26
 21 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              02:28
 22 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                  02:40
 23 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:15
 24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       03:18
 25 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           03:19
 26 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                03:21
 27 Jérôme Coppel (Fra) IAM Cycling                              03:23
 28 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           03:26
 29 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              03:45
 30 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           03:53
 31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          04:02
 32 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            04:33
 33 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha                             04:37
 34 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           04:44
 35 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     05:02
 36 Nathan Brown (USA) Cannondale                                05:11
 37 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team                05:21
 38 Mickaël Chérel (Fra) AG2R La Mondiale                        05:36
 39 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          05:44
 40 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 41 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              05:48
 42 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         06:00
 43 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             06:21
 44 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     06:39
 45 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             07:31
 46 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   07:39
 47 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                07:44
 48 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 07:50
 49 Bruno Pires (Por) Team Roth                                  08:00
 50 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       08:03
 51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            08:15
 52 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        08:17
 53 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         08:36
 54 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        08:42
 55 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        08:57
 56 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                09:17
 58 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale                     09:44
 59 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      09:51
 60 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             09:59
 61 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                      11:22
 62 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         11:38
 63 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           11:56
 64 Miguel Ángel López (Col) Astana Pro Team                     12:14
 65 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team                     12:23
 66 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      12:44
 67 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           12:45
 68 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           13:05
 69 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           13:11
 70 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          13:24
 71 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               13:31
 72 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         13:33
 73 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                14:09
 74 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        14:24
 75 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            15:57
 76 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             16:37
 77 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   16:46
 78 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            17:02
 79 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      17:21
 80 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          17:37
 81 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            17:50
 82 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         17:52
 83 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    17:54
 84 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre - Merida             18:17
 85 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal
 86 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              18:18
 87 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             18:23
 88 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    18:25
 89 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                18:32
 90 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal                        18:42
 91 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                          19:02
 92 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 93 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       19:58
 94 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     20:18
 95 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             21:21
 96 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              21:47
 97 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       21:51
 98 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        21:58
 99 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data                           22:10
100 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       22:22
101 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      22:23
102 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   22:29
103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           22:31
104 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              22:33
105 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    22:48
106 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     22:52
107 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          22:54
108 William Bonnet (Fra) FDJ                                     22:56
109 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   23:04
110 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   23:12
111 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                          23:25
112 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       23:38
113 Niccol? Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       23:46
114 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         23:51
115 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   24:05
116 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha                            24:23
117 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            24:47
118 Andrew Talansky (USA) Cannondale                             25:17
119 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          26:12
120 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        26:39
121 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          26:48
122 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           27:00
123 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       27:14
124 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       27:28
125 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            27:46
126 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                  27:47
127 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         27:55
128 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           28:00
129 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
130 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      28:07
131 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        28:11
132 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     28:21
133 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               28:23
134 Roland Thalman (Swi) Team Roth                               28:25
135 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 28:51
136 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     29:03
137 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                29:04
138 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              29:09
139 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   29:10
140 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       29:13
141 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   29:33
142 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                31:01
143 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       31:07
144 Ji Cheng (Chn) Team Giant-Alpecin                            31:38
145 Dennis van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   31:54
146 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          32:28
147 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         32:51
148 Alex Peters (GBr) Team Sky
149 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             34:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: