Tour of Croatia 2016: etap 5

Tinkoff zwyciężyła w Umag na trasie drużynowej jazdy na czas wyścigu dookoła Chorwacji.

Rosyjska ekipa na dystansie 40,3 km o 4 sekundy wyprzedziła Gazprom-RusVelo oraz o 10 sekund CCC Sprandi Polkowice.

Druga nasza drużyna Verva Activejet straciła 2 minuty, co było dziesiątym wynikiem dnia.

Pozycję lidera wyścigu utrzymał Chorwat Matija Kvasina (Synergy Baku).

Rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych, na trasie padało co przyczyniło się do wielu upadków na śliskiej jezdni.

Trasa była pagórkowata, z dużą liczbą rond oraz niebezpiecznych zakrętów. Staraliśmy jechać tak, by nikt się nie przewrócił na śliskim asfalcie, a na płaskich i prostych odcinkach naciskaliśmy mocniej na pedały. Uczulaliśmy zawodników, by spokojnie wchodzili w zakręty, bo w takich momentach, podczas wyścigu, można łatwo przesadzić. Udało się na szczęście przejechać wyścig bez żadnych kraks

– powiedział Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Kolarze jechali równo, mocno i dali z siebie wszystko. Bardzo ważna była spójność zmian, by nikt nie szarpał i zmiany następowały płynnie. I tak właśnie u nas było. De la Parte ma teraz ten sam czas co drugi Hansen i jutro będziemy próbować walczyć o sekundy bonifikaty na premiach lotnych. Są tam do zdobycia 3, 2 lub 1 sekunda.

Wyniki 5. etapu Tour of Croatia 2016 (2.1), Poreč – Umag (40,3 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Tinkoff                                                      49:36
  2 Gazprom-Rusvelo                                              00:04
  3 CCC Sprandi Polkowice                                        00:10
  4 Synergy Baku                                                 00:31
  5 ONE Pro Cycling                                              00:42
  6 Veranda's Willems Cycling Team                               00:58
  7 Cyclingteam Join-S / De Rijke                                01:13
  8 Dimension Data                                               01:19
  9 Adria Mobil                                                  01:29
 10 Verva ActiveJet                                              02:00
 11 Team WIGGINS                                                 02:13
 12 Trek-Segafredo                                               02:21
 13 Team Felbermayr Simplon Wels                                 02:38
 14 Cycling Academy Team                                         03:08
 15 Team Novo Nordisk
 16 Astana Pro Team                                              03:15
 17 IAM Cycling                                                  03:16
 18 Meridiana Kamen Team                                         03:29
 19 Androni Giocattoli - Sidermec                                03:37
 20 Radenska - Ljubljana                                         03:54
 21 Bardiani CSF                                                 04:00

Klasyfikacja po 5. etapie:

  1 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku                         19:43:58
  2 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             00:32
  3 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
  4 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              00:55
  5 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            01:24
  6 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                                01:55
  7 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          02:09
  8 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku                         02:19
  9 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels         03:40
 10 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS                              03:46
 11 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                            03:58
 12 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo                        04:00
 13 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet                            04:05
 14 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        05:16
 15 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku                             05:23
 16 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              05:47
 17 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               06:28
 18 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team                      06:45
 19 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           07:06
 20 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             07:09
 21 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels        07:12
 22 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             07:33
 23 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       08:27
 24 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                09:33
 25 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke                              10:17
 26 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke
 27 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team                    10:23
 28 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           10:40
 29 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      11:10
 30 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku                             11:41
 31 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       11:43
 32 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team                   12:05
 33 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS                              12:31
 34 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             12:32
 35 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      12:43
 36 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                      13:00
 37 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  13:26
 38 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 39 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          13:53
 40 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         14:04
 41 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    14:07
 42 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  14:10
 43 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            14:23
 45 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku                        14:31
 46 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 47 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke                             14:45
 48 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        14:48
 49 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             15:01
 50 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      16:01

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: