Szlakiem Walk Majora "Hubala" 2016: etap 1

"Pomarańczowi" potwierdzili swoją siłę w Wyścigu Szlakiem Walk Majora "Hubala", zajmując pierwsze dwa miejsca na 1. etapie. Wygrał Eryk Latoń, a tuż za nim finiszował Alan Banaszek. Drugi z nich przekazał pierwszemu koszulkę lidera wyścigu.

Po udanym prologu, zawodnicy CCC Sprandi Polkowice przystąpili do 1. etapu w koszulkach wszystkich możliwych klasyfikacji. W tej najważniejszej, żółtej jechał Alan Banaszek. "Pomarańczowi" nie zamierzali ich oddawać i w Tomaszowie Mazowieckim również jechali aktywnie. Na kolarzy czekało 20 okrążeń po 3,4 kilometra oraz trzy premie lotne, na których rozegrała się walka o koszulkę aktywnego.

Pierwszy sprint padł łupem Eryka Latonia, który wjechał na "kreskę" przed Bartłomiejem Matysiakiem. W kolejnych dwóch najszybszy był bardzo aktywnie jadący Tomasz Kiendyś. Dzięki tym dwóm wygranym, 4-krotny triumfator generalki „ Hubala”, założył po etapie niebieski trykot lidera klasyfikacji aktywnych.

Finałowe kilometry to popisowa praca "pomarańczowego pociągu", rozprowadzającego swoich sprinterów. Cała "ósemka" jechała na czele stawki, a wszystko skutecznym finiszem wykończył Eryk Latoń. Tuż za nim na metę wjechał Alan Banaszek, trzeci był Artur Detko (Domin Sport), a Bartłomiej Matysiak zameldował się na 4. pozycji.

Latoń został nowym liderem wyścigu, zarówno w klasyfikacji generalnej (drugi jest Banaszek, a trzeci Kiendyś), jak i punktowej. Banaszek prowadzi w zestawieniu młodzieżowców oraz w klasyfikacji górskiej (pomimo braku premii górskich, koszulka została przyznana zgodnie z regulaminem).

inf. prasowa

Wyniki 1. etapu Szlakiem Walk Majora "Hubala" 2016, Tomaszów Mazowiecki (68 km, kryterium):

1. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)                1:30:50
2. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)
3. Artur Detko (Domin Sport)
4. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)
5. Kamil Zieliński (Domin Sport)
6. Leon R. Rohde (KLT Team Brandenburg)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: