Szlakiem Walk Majora “Hubala” 2016: etap 1

“Pomarańczowi” potwierdzili swoją siłę w Wyścigu Szlakiem Walk Majora “Hubala”, zajmując pierwsze dwa miejsca na 1. etapie. Wygrał Eryk Latoń, a tuż za nim finiszował Alan Banaszek. Drugi z nich przekazał pierwszemu koszulkę lidera wyścigu.

Po udanym prologu, zawodnicy CCC Sprandi Polkowice przystąpili do 1. etapu w koszulkach wszystkich możliwych klasyfikacji. W tej najważniejszej, żółtej jechał Alan Banaszek. “Pomarańczowi” nie zamierzali ich oddawać i w Tomaszowie Mazowieckim również jechali aktywnie. Na kolarzy czekało 20 okrążeń po 3,4 kilometra oraz trzy premie lotne, na których rozegrała się walka o koszulkę aktywnego.

Pierwszy sprint padł łupem Eryka Latonia, który wjechał na “kreskę” przed Bartłomiejem Matysiakiem. W kolejnych dwóch najszybszy był bardzo aktywnie jadący Tomasz Kiendyś. Dzięki tym dwóm wygranym, 4-krotny triumfator generalki „ Hubala”, założył po etapie niebieski trykot lidera klasyfikacji aktywnych.

Finałowe kilometry to popisowa praca “pomarańczowego pociągu”, rozprowadzającego swoich sprinterów. Cała “ósemka” jechała na czele stawki, a wszystko skutecznym finiszem wykończył Eryk Latoń. Tuż za nim na metę wjechał Alan Banaszek, trzeci był Artur Detko (Domin Sport), a Bartłomiej Matysiak zameldował się na 4. pozycji.

Latoń został nowym liderem wyścigu, zarówno w klasyfikacji generalnej (drugi jest Banaszek, a trzeci Kiendyś), jak i punktowej. Banaszek prowadzi w zestawieniu młodzieżowców oraz w klasyfikacji górskiej (pomimo braku premii górskich, koszulka została przyznana zgodnie z regulaminem).

inf. prasowa

Wyniki 1. etapu Szlakiem Walk Majora “Hubala” 2016, Tomaszów Mazowiecki (68 km, kryterium):