Szlakiem Walk Majora "Hubala" 2016: etap 2

Kolarze CCC Sprandi Polkowie kontynuują zwycięską passę w Wyścigu Szlakiem Walk Majora „Hubala”. Na 2.etapie wygrał Bartłomiej Matysiak, a drugi był Eryk Latoń, który zachował koszulkę lidera.

Prawie 180-kilometrowy etap z miejscowości Poświętne do Opoczna miał bardzo szybki początek. W pierwszej godzinie średnia wynosiła ok. 47km/h i nikt oczywiście przy takim tempie nie był w stanie się oderwać.

Pierwszą premię górską zgarnął Bartłomiej Matysiak, a pierwszą lotną, Eryk Latoń. Jak się później okazało ta dwójka odegrała główne role w finałowym sprincie.

Po wielu próbach uformowania ucieczki, w końcu udało się odjechać dwójce - Adrian Karpiuk (Legia), Anton Morucha (Kolss-BDC). Wypracowali oni ok. 2-minutową przewagę, ale grupa zasadnicza, prowadzona przez CCC Sprandi Polkowice cały czas kontrolowała sytuację. Atakujący duet został doścignięty ok. 20 kilometrów przed metą.

Po raz kolejny koledzy z ekipy wykonali wspaniałą pracę i kontrolowaliśmy wydarzenia praktycznie przez większość zmagań. Pilnowaliśmy, by przewaga ucieczki nigdy nie przekroczyła 2 minut, a na finałowych rundach w Opocznie całą drużyną ustawiliśmy się na czele peletonu. Mamy na tym wyścigu trzech szybkich kolarzy, a dziś sytuacja ułożyła się tak, że to ja byłem najlepiej ustawiony do finiszu. Ekipy Domin Sport i LKT Brandenburg ustawiły nam wysoko poprzeczkę, ale udało się wygrać. Zadanie na jutro to oczywiście obrona koszulki i końcowe zwycięstwo

– powiedział po etapie Bartłomiej Matysiak.

inf. prasowa

Wyniki 2. etapu Szlakiem Walk Majora "Hubala" 2016, Poświętne - Opoczno (179,5 km):

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice)
2. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)
3. Mateusz Nowak (Domin Sport)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: