Tour of Croatia 2016: etap 4

Austriak Riccardo Zoidl (Trek-Segafredo) po wspinaczce na przełęcz Vojak wygrał królewski odcinek chorwackiego wyścigu.

Drugie miejsce, dające pozycję lidera, wywalczył Chorwat Matija Kvasina (Synergy Baku), trzeci podjazd zdobył kolarz CCC Sprandi, Hiszpan Victor De La Parte.

Kluczowy dla końcowych wyników etap prowadził na dystansie zaledwie 122 kilometrów przez górską premię o długości 12 kilometrów, zlokalizowaną w połowie trasy, następnie czekał długi zjazd oraz płaski odciek przed finałem na Monte Vojak (21,7 km; 6,3%).

Pierwsza wspinaczka podzieliła peleton. Powstała 8-osobowa czołówka w składzie Daniel Turek (Cycling Academy Team), Scott Davies (Team Wiggins), Sondre Holst Enger (IAM Cycling), Alessandro Tonelli (Bardiani), Javier Megias (Novo Nordisk), Artem Ovechkin (Gazprom), Domen Novak (Adria Mobil) i Brecht Dhaene (Verandas Willems).

W drugiej grupie, jadącą ze stratą półtorej minuty, znalazł się Adrian Honkisz (CCC Sprandi), ponad 2 minuty traciła grupa zasadnicza.

Na długim zjeździe i wypłaszczeniu kolarze Trek-Segafredo i Tinkoff starali się odrobić stratę. Skutecznie, ponieważ pod Monte Vojak uciekinierzy zameldowali się z zapasem około 30 sekund.

Wspinaczkę na czele grupy rozpoczął Maciej Paterski, pracując na rzecz Felixa Grosschartnera i Victora de la Parte. Ucieczkę skasowano na 18 kilometrów przed metą, a w grze pozostawało około 25 zawodników.

Tempo dyktowali kolarze Tinkoff, na stosunkowo łatwiejszym odcinku utrzymując wyścig pod kontrolą. 9 kilometrów przed szczytem, na coraz ostrzej wznoszącej się szosie ponownie ruszył Holst Enger. Norweg na czele wytrwał tylko dwa kilometry i został doścignięty przez dyktującego tempo w grupie mistrza Chorwacji Emanuela Kiserlovskiego (Meridiana Kamen).

W grupce obok reprezentujących barwy polskiej ekipy Grosschartnera i de la Parte znalazł się Jordi Simon, zaznaczający obecność ekipy Verva Activejet. Czołówka rzedła i na ostatnie 5 kilometrów wjechała w około 15-osobowym składzie.

4 kilometry przed metą ruszył de la Parte, chwilę później poprawkę otrzymując od Riccardo Zoidla. Na koło wskoczył Matija Kvasina, a gonili Radoslav Rogina (Adria Mobil) i Jesper Hansen (Tinkoff).

Prowadząca trójka współpracowała i na ostatnie dwa kilometry wjechała z zapasem około 10 sekund nad goniącą dwójką. Hansenowi udało się przeskoczyć, ale pismo nosem wyczuł Zoidl, atakując samotnie i zostawiając za plecami Hiszpana z polskiej ekipy.

Austriak do końca utrzymał dobre tempo, odnosząc cenny sukces. Za jego plecami jadący po pozycję lidera Kvasina kręcił obok de la Parte. Dwójka w takiej kolejności 28 sekund po Zoidlu minęła linię mety.

To był bardzo ciężki etap, ale drużyna spisała się znakomicie od samego startu. Wiedziałem, że ostatni podjazd odpowiada mojej charakterystyce, ponieważ był długi i stromy. Pokonywałem go jednak po raz pierwszy w życiu i być może moje próby ataku miały miejsce w złych momentach, a potem za to zapłaciłem. Nie byłem w stanie podążyć za Zoidlem, gdy ten zaatakował w końcówce. Był po prostu za mocny

- opowiada Victor de la Parte.

Przed startem ustaliśmy, że to Felix będzie liderem naszej ekipy na ten etap, gdyż to on był wyżej w klasyfikacji generalnej i nie miał strat czasowych do głównych faworytów. Podczas wspinaczki czułem się jednak bardzo dobrze i wspólnie uznaliśmy, że to ja mam dziś większe szansę na czołową lokatę. Ostatecznie obaj pojechaliśmy dobry wyścig, zajmując miejsca w pierwszej „10” i awansując do czołowej „5” w generalce.

Jutro jest bardzo ważny dzień. Wierzę, że mamy silną ekipę do jazdy drużynowej i stać na odrobienie strat oraz walkę o podium.

Bardzo się cieszę, że wreszcie udało się wywalczyć dobry wynik dla drużyny. Na początku sezonu czułem się mocny, jednak w Ruta del Sol zachorowałem i nie byłem w stanie w pełni wykorzystać dobrej dyspozycji. Teraz jednak wracam do wysokiej formy i mam nadzieję, że będzie ona najwyższa na kolejne prestiżowe etapówki, takie jak Tour de Suisse, czy też Tour de Pologne.

Wyniki 4. etapu Tour of Croatia 2016 (2.1), Crikvenica - Ucka (122,1 km):

  1 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                        3:17:04
  2 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku                            00:28
  3 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
  4 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             00:34
  5 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            00:48
  6 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels         01:04
  7 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              01:18
  8 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                                01:21
  9 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS                              01:35
 10 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo                        01:41
 11 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                            01:47
 12 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku                         01:50
 13 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           02:18
 14 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet                            02:58
 15 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team                      03:39
 16 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            03:48
 17 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               03:52
 18 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             04:02
 19 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        04:36
 20 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        05:10
 21 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels        05:27
 22 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku                             05:42
 23 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         06:16
 24 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              06:40
 25 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
 26 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                      06:46
 27 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        07:44
 28 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 29 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 30 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       08:38
 31 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 32 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  08:43
 33 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      08:48
 34 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      08:51
 35 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                08:57
 36 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    09:25
 37 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       09:28
 38 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke                       09:57
 39 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke
 40 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          10:02
 41 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems                       10:30
 42 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                          10:51
 43 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           11:12
 44 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 45 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        11:29
 46 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 47 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             11:54
 48 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      11:59
 49 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        12:45
 50 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems                 13:21
 51 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke                             13:34
 52 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           14:53
 53 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 54 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 55 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku
 56 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 57 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 59 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 60 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 61 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           15:57
 62 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          18:54
 63 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         19:04
 64 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 65 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     19:20
 66 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     22:20
 67 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 68 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 69 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 70 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems
 71 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 72 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 73 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 74 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels
 75 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 76 David Per (Slo) Adria Mobil
 77 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
 78 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 79 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team                      22:25
 80 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 81 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          24:45
 82 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
 83 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 84 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 85 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 86 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
 87 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
 88 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 89 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke
 90 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 91 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 92 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 93 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 94 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 95 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 96 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 97 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 98 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 99 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
100 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil
101 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
102 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
103 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke
105 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
106 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
107 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels
108 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
109 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
110 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
111 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
112 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team
113 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
114 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke
116 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team
117 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
118 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
119 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team
120 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
121 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
122 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems
123 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems
124 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
125 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
126 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
127 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
128 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems
129 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
130 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
131 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems
132 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
133 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
134 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
135 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
136 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
137 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
138 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS
139 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
140 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
141 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
142 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
143 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        26:01
144 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           26:21
HD  Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana                     28:14
HD  George Harper (GBr) ONE Pro Cycling                          28:21
HD  Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
HD  Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team                       29:19
HD  Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS                               29:34
HD  Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team                         29:44
HD  Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             30:25
HD  Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            31:13
HD  Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        32:01
HD  Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           32:11
DNF Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet
DNF Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
DNS Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet

Klasyfikacja po 4. etapie:

  1 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku                         18:53:51
  2 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          00:19
  3 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            00:26
  4 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               00:53
  5 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                                00:57
  6 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             01:03
  7 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              01:16
  8 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels         01:33
  9 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS                              02:04
 10 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo                        02:10
 11 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                            02:16
 12 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku                         02:19
 13 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet                            02:36
 14 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               03:30
 15 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             03:40
 16 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team                      04:08
 17 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels        05:05
 18 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 19 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku                             05:20
 20 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              06:18
 21 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        06:39
 22 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                      07:15
 23 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team                    07:22
 24 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 25 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           07:55
 26 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       08:16
 27 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      08:26
 28 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                08:35
 29 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       09:06
 30 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team                   09:07
 31 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      09:20
 32 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke                              09:35
 33 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke
 34 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          10:31
 35 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         10:41
 36 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  10:49
 37 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
 38 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             11:07
 39 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            11:17
 40 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    11:30
 41 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             11:32
 42 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku                             11:41
 43 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        11:58
 44 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      12:28
 45 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        12:55
 46 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems                       13:19
 47 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke                             14:03
 48 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku                        14:31
 49 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 50 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 51 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 52 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 53 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 54 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   15:22
 55 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           15:35
 56 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                          15:37
 57 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            16:00
 58 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         19:30
 59 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        19:31
 60 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         19:33
 61 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           20:30
 62 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         21:32
 63 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems                       21:48
 64 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels           21:58
 65 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 66 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team                      22:03
 67 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 68 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           22:49
 69 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           23:05
 70 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         23:35
 71 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          24:04
 72 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            24:17
 73 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            24:20
 74 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           24:22
 75 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 76 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke                      24:23
 77 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 78 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 79 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 80 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems
 81 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 82 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          24:31
 83 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  24:36
 84 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            24:46
 85 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        25:12
 86 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         25:14
 87 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 88 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 89 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke
 90 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 91 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 92 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 93 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 94 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           25:31
 95 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               25:33
 96 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        25:39
 97 David Per (Slo) Adria Mobil                                  25:40
 98 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     25:47
 99 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      25:52
100 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
101 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems                 25:53
102 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           25:59
103 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             26:20
104 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              26:36
105 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  26:45
106 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team                        26:50
107 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
108 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems                       26:58
109 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              27:34
110 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems                        27:51
111 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             27:52
112 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke                           28:38
113 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
114 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               29:15
115 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana                       29:31
116 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      29:56
117 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
118 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
119 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            29:57
122 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      30:21
123 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     30:35
124 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               30:50
125 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      30:55
126 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels     31:29
127 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels        31:57
128 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems                       31:59
129 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team                    32:21
130 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            32:28
131 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels       33:08
132 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet                          33:12
133 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling                            34:09
134 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        34:16
135 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   34:38
136 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   35:42
137 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
138 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          35:44
139 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           35:48
140 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     36:20
141 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      37:36
142 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             37:49
143 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team                      39:17
144 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              39:51

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: