Tour of Croatia 2016: etap 2

Mark Cavendish (Dimension Data) wygrał w Splicie drugi odcinek chorwackiego wyścigu.

Brytyjski sprinter pokonał po finiszu z peletonu dotychczasowego lidera Giacomo Nizzolo (Trek - Segafredo) oraz Marka Renshawa (Dimension Data).

10. miejsce wywalczył Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Trud ucieczki na 240-kilometrowym dystansie podjęli Łukasz Bodnar (Verva Activejet), Nicola Boem (Bardiani), Kevin De Mesmaeker (Novo Nordisk), Joshua Hunt (One Pro Cycling), Aviv Yechezkel (Cycling Academy Team) i Johannes Schinnagel (Team Felbermayr).

Szóstka wypracowała 5 minut przewagi, z której 50 kilometrów przed metą pozostało półtorej minuty. Najdłużej na prowadzeniu utrzymał się Boem, wchłonięty dopiero na ulicach Splitu.

Finisz na „zakręconej” końcówce z pomocą Renshawa tym razem idealnie rozegrał Cavendish, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Znaliśmy tę końcówkę z ubiegłego roku i rozmawialiśmy o niej na odprawie. Tak jak przewidywaliśmy, było bardzo niebezpiecznie i nie uniknęliśmy kraksy. Jonas Koch długo leżał na asfalcie, ale ostatecznie zdołał wsiąść na rower. Paweł Franczak był zbyt daleko przed decydującymi zakrętami i nie było sensu ryzykować, aby skończyć etap kilka oczek wyżej. Jutro kolejna szans dla sprinterów

- powiedział szef Verva Activejet Piotr Kosmala.

Wyniki 2. etapu Tour of Croatia 2016 (2.1), NP Plitvice - Split (240 km):

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        5:32:56
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  3 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
  4 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
  5 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  6 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
  7 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  8 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
  9 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems
 10 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 11 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku
 12 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 14 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 16 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana
 17 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 18 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 19 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 20 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 21 Coen Vermeltfoort (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 22 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 23 Jetse Bol (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 24 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 25 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku
 26 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 27 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 28 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 29 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 30 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems
 31 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 32 David Per (Slo) Adria Mobil
 33 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems
 34 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 35 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 36 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 37 Robbert De Greef (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 38 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 39 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 40 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 41 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 42 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
 43 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 45 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku
 46 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 47 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 48 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 49 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 50 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 51 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 52 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 53 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems
 54 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
 55 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 56 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 57 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  00:13
 58 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            00:24
 59 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
 60 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 61 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             00:51
 62 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 63 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 64 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku
 65 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 66 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 67 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
 68 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 69 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 70 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 71 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 72 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 73 Luuc Bugter (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 74 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 75 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 76 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil
 77 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 78 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 79 Wouter Mol (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 80 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 81 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 82 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 83 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 84 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team
 85 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 87 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 88 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 89 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 90 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 91 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
 92 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 93 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 94 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
 95 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 96 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 97 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 98 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 99 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
100 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  00:00
101 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        01:51
102 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        00:51
103 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             02:27
104 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
105 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
106 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
107 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems                        02:50
108 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
109 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
110 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
111 Daan Meijers (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
112 Taco Van Der Hoorn (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
113 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
114 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
115 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
116 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
117 Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team
118 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team
119 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
120 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:41
121 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   04:13
122 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels
123 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS                              04:31
124 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             04:40
125 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   05:33
126 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
127 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
128 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
129 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
130 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
131 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
132 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
133 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
134 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
135 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels
136 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
137 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
138 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
139 Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS
140 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
141 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
142 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
143 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
144 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
145 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
146 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
147 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
148 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
149 Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet
150 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
151 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems
152 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems                       07:04
153 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             07:20
154 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     09:46
155 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team
156 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
157 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             11:20
158 Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team                         12:39
DNF Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
DNS Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       11:00:27
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  3 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            00:10
  4 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems                       00:12
  5 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            00:13
  6 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:15
  7 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        00:16
  8 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku
  9 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 10 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 11 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana
 12 Coen Vermeltfoort (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 13 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 14 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 16 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 17 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 18 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 19 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku
 20 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 21 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 22 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 23 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 24 David Per (Slo) Adria Mobil
 25 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 26 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 27 Jetse Bol (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 28 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 29 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 30 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems
 31 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 32 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 33 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
 34 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 35 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 36 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems
 37 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 38 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 39 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 40 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 41 Robbert De Greef (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 42 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 43 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 45 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 46 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 47 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku
 48 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 49 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 50 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 51 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
 52 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 53 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 54 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 55 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems
 56 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  00:29
 57 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            00:39
 58 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           00:40
 59 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                01:07
 60 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 61 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 62 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 63 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 64 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 65 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 66 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 67 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 68 Wouter Mol (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 69 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 70 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 72 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 73 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 74 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 75 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 76 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 77 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 78 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 79 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku
 80 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 81 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 82 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 83 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 84 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 85 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 86 Luuc Bugter (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
 87 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 88 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 89 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 90 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team
 91 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
 92 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
 93 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
 94 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 95 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          01:08
 96 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        01:45
 97 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 98 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 99 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems                        02:07
100 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             02:13
101 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              02:29
102 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  02:38
103 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    02:43
104 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
105 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
106 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             03:06
107 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
108 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team
109 Daan Meijers (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
110 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
111 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
112 Taco Van Der Hoorn (Ned) Continental Team Join-S de Rijke
113 Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team
114 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems                        03:44
115 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             03:45
116 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:57
117 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   04:27
118 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            04:42
119 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         04:45
120 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS                              04:47
121 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels        05:07
122 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels       05:19
123 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          05:33
124 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               05:46
125 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet                          05:48
126 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku                               05:49
127 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
128 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
129 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
130 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
131 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
132 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
133 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels
134 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
135 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
136 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
137 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
138 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   06:27
139 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
140 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
141 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
142 Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS
143 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
144 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      06:48
145 Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet                  06:59
146 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             07:09
147 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems                       07:20
148 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      07:25
149 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           08:02
150 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems
151 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            08:15
152 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              09:11
153 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             09:49
154 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling                            10:02
155 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team
156 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             11:36
157 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     12:15
158 Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team                         15:18

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: