Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 2016: etap 3

Rosjanin Anton Vorobyev (Katusha) po samotnej ucieczce zwyciężył na mecie trzeciego etapu Circuit Cycliste Sarthe.

Specjalista w jeździe na czas i zwycięzca wczorajszej czasówki po spędzaniu całego dnia w ucieczce wygrał przedostatni odcinek, do mety docierając przed Niemcem Patrickiem Gretschem (Ag2r La Mondiale).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Marc Fournier (FDJ).

Akcję dnia po trzech kilometrach zawiązali Anton Vorobyev (Katusha), Patrick Gretsch (Ag2r La Mondiale), Benoit Jarrier (Fortuneo - Vital Concept) oraz Nicholas Baldo (Team Roth), po blisko 80 kilometrach uzyskując przewagę 6:20 nad spokojnie jadącym peletonem.

Czwórka okrążenia wokół Pre-en-Pail rozpoczęła z przewagą pięciu minut i broniła się dzielnie. Pięć 10,5-kilometrowych rund naznaczonych podjazdem pod Mont des Availors było sporym wyzwaniem, które jako pierwszy podjął zwycięzca wczorajszej czasówki - Anton Vorobyev. Rosjanin zaatakował na trzecim kółku, wyczuwając, że cierpliwość peletonu szybko dobiega końca.

Kalkulacja okazała się trafna - z głównej grupy rozpoczęły się ataki, a w kontrze znaleźli się Francis Mourey (Fortuneo - Vital Concept), Jerome Coppel (IAM Cycling), Romain Sicard (Direct Energie) Cyril Gautier (Ag2r La Mondiale), Delio Fernandez (Delko Marseille Provence KTM), Eliot Lietaer (TopSport Vlaanderen-Baloise) i Christian Mager (Stölting Service Group). Z peletonu odpadł dotychczasowy lider - Marc Fournier (FDJ).

Na przedostatniej rundzie prowadzący Rosjanin wciąż notował dwie i pół minuty przewagi nad peletonem, który po podkręceniu tempa zneutralizował grupkę Coppela. Gretsch gonił samotnie, zostawiając słabnącego Jarriera, natomiast do głównej grupy zbliżać się zaczął Fournier.

Prowadzący Rosjanin wygrał etap, na mecie wyprzedzając o 51 sekund zmordowanego pogonią Gretscha, natomiast odżywający w końcówce Fournier linię mety przeciął w peletonie, broniąc prowadzenia w klasyfikacji ogólnej.

Wyniki 3 etapu Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 2016 (2.1), Angers - Pré-en-Pail (190,3 km):

1 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                             5:13:53
2 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                          00:51
3 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   01:15
4 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
5 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
6 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
7 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
8 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
9 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
10 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
11 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
12 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
13 Tiago Machado (Por) Team Katusha
14 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
15 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
16 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
17 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
18 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
19 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
20 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
21 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM              01:28
22 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                            01:36
23 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling                01:38
24 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                              01:41
25 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   01:42
26 Marc Fournier (Fra) FDJ
27 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
28 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
29 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
30 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
31 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
32 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                           02:15
33 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits             02:31
34 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                         02:56
35 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                   03:01
36 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
37 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                   03:11
38 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:38
39 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
40 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                       03:45
41 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                            03:56
42 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                           04:38
43 Kévin Reza (Fra) FDJ                                           04:56
44 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                    05:05
45 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
46 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM        05:57
47 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  08:12
48 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             08:49
49 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
50 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
51 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
52 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
53 Martin Kohler (Swi) Team Roth
54 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
55 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
56 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
57 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
58 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
59 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
60 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  10:41
61 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
62 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                             12:32
63 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                   13:10
64 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
65 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                         13:45
66 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
67 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
68 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
69 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling                15:03
70 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
71 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
72 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
73 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept              15:40
74 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
75 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
76 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
77 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
78 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
79 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth
80 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
81 Frank Pasche (Swi) Team Roth
82 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
83 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
84 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
85 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
86 Dylan Page (Swi) Team Roth
87 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
88 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      12:07:26
2 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                                 01:57
3 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                            02:11
4 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        02:12
5 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                               02:13
6 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 02:15
7 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                02:18
8 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            02:21
9 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                              02:22
10 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits             02:27
11 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton              02:28
12 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              02:29
13 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:30
14 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             02:32
15 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  02:35
16 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
17 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
18 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM              02:41
19 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
20 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                      02:42
21 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
22 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   02:44
23 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
24 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:49
25 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                            02:53
26 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  03:01
27 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept            03:35
28 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:47
29 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 03:53
30 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM            04:23
31 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                       04:32
32 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                        05:01
33 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                              05:02
34 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                           05:17
35 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                            05:24
36 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                           05:33
37 Kévin Reza (Fra) FDJ                                           05:56
38 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                    06:40
39 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                   09:08
40 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  09:18
41 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                              09:21
42 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                         09:59
43 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                              10:14
44 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             10:22
45 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                           10:25
46 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                  11:11
47 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                         12:41
48 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                   13:06
49 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton               13:13
50 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           13:24
51 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                   14:34
52 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                    14:39
53 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec              15:24
54 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                                16:35
55 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group               16:40
56 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                   16:56
57 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM        16:59
58 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling                17:31
59 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group                 18:12
60 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec       18:15
61 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM                 18:23
62 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
63 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                           18:36
64 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  18:54
65 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                           19:25
66 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                       20:00
67 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                             20:18
68 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  20:45
69 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                               21:29
70 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               21:39
71 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                         23:08
72 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                             23:28
73 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling                 23:49
74 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                  24:29
75 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                             25:03
76 Frank Pasche (Swi) Team Roth                                   25:16
77 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec               25:27
78 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept              25:28
79 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton              25:30
80 Dylan Page (Swi) Team Roth                                     25:41
81 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
82 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth                                  27:02
83 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          27:03
84 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                  27:11
85 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             27:24
86 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         28:37
87 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling                 28:45
88 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                              40:26

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: