Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2016: etap 2b

Anton Vorobyev (Katusha) zanotował najlepszy rezultat podczas jazdy na czas w Angers - drugiej odsłonie drugiego dnia zmagań w departamencie Sarthe.

Drugi czas na krótkiej trasie wykręcił Francuz Jerome Coppel (IAM Cycling), a trzeci jego drużynowy kolega - Austriak Matthias Brändle.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Francuz Marc Fournier (FDJ), który wczoraj z przewagą ponad dwóch minut wygrał pierwszy etap. 21-latek dziś metę osiągnął z piątym rezultatem, do zwycięzcy tracąc tylko 8 sekund.

Wyniki etapu 2b Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2016 (2.1), Angers - Angers (6,8 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            08:12
  2 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              00:00
  3 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:01
  4 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:06
  5 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      00:09
  6 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         00:15
  7 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:16
  8 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            00:17
  9 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     00:17
 10 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         00:18
 11 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:19
 12 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         00:19
 13 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group             00:19
 14 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:20
 15 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:21
 16 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           00:21
 17 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                00:21
 18 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:22
 19 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         00:24
 20 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              00:25
 21 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           00:25
 22 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         00:27
 23 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               00:28
 25 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:28
 26 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:30
 27 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:31
 28 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton            00:32
 29 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            00:32
 30 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:33
 31 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               00:33
 32 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:34
 33 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:34
 34 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          00:35
 35 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                00:35
 36 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:36
 37 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 38 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     00:37
 39 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:37
 40 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                00:38
 41 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         00:38
 42 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 43 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               00:39
 44 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:39
 45 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      00:41
 46 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:42
 47 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 00:43
 48 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              00:44
 49 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 50 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            00:44
 51 Frank Pasche (Swi) Team Roth                                 00:45
 52 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:46
 53 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             00:46
 54 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          00:46
 55 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  00:48
 56 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:48
 57 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:48
 58 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     00:50
 59 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:52
 60 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      00:52
 61 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:53
 62 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  00:54
 63 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:55
 64 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         00:55
 65 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 00:55
 66 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:55
 67 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         00:57
 68 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             00:57
 69 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          00:57
 70 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            00:57
 71 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            00:58
 72 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               00:58
 73 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            00:59
 74 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            01:00
 75 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           01:00
 76 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     01:01
 77 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 01:02
 78 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            01:03
 79 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   01:11
 80 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       01:11
 81 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          01:12
 82 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth                                01:13
 83 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:14
 84 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 01:14
 85 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                01:15
 86 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   01:17
 87 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         01:17
 88 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           01:20
 89 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  01:21
 90 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             01:22
 91 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:30
 92 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           01:35

Klasyfikacja po etapie 2b:

  1 Marc Fournier (Fra) FDJ                                    6:51:51
  2 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              02:24
  3 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     02:29
  4 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           02:32
  5 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         02:37
  6 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         02:38
  7 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:39
  8 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
  9 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            02:40
 10 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:42
 11 Kévin Reza (Fra) FDJ
 12 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
 13 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 02:44
 14 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             02:45
 15 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         02:48
 16 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 17 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           02:49
 18 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       02:52
 19 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:53
 20 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:54
 21 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM            02:55
 22 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:56
 24 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              02:57
 25 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:58
 26 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          02:59
 27 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     03:00
 28 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                03:01
 29 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         03:02
 30 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 31 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      03:05
 32 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:06
 33 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            03:07
 34 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    03:09
 35 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          03:10
 37 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  03:11
 38 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:15
 39 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:16
 40 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  03:17
 41 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         03:18
 42 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            03:21
 43 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          03:35
 44 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       03:41
 45 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:53
 46 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                04:04
 47 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              04:10
 48 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     04:17
 49 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          04:23
 50 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               04:25
 51 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         04:44
 52 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                04:56
 53 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 05:28
 54 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            07:03
 55 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 07:27
 56 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             07:31
 57 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 07:39
 58 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   09:07
 59 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            09:22
 60 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              09:28
 61 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               10:28
 62 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               11:05
 63 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Frank Pasche (Swi) Team Roth                                 11:18
 65 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           11:25
 66 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       11:27
 67 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         11:28
 68 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         11:29
 69 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 70 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            11:30
 71 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            11:32
 72 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   11:43
 73 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 74 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                11:46
 75 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 11:47
 76 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             11:54
 77 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         12:18
 78 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                12:27
 79 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             12:40
 80 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      12:44
 81 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     12:53
 82 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth                                13:04
 83 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        13:05
 84 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           13:11
 85 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  13:12
 86 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           13:26
 87 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                13:50
 88 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           14:13
 89 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       14:39
 90 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          15:00
 91 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               15:24
 92 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            26:28

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: