Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2016: etap 2a

Bryan Coquard

Bryan Coquard (Direct Energie) okazał się najszybszy na przedpołudniowym odcinku drugiego dnia zmagań w departamencie Sarthe.

Drugi finiszował Włoch Matteo Pelucchi (IAM Cycling), a trzeci Raymond Kreder (Team Roompot Oranje Peloton).

Liderem zmagań pozostał wczorajszy zwycięzca Marc Fournier (FDJ).

W ucieczce dnia jechali Remy Di Gregorio (Delko Marseille Provence KTM), Loic Chetout (Cofidis) oraz Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), uzyskując niewielką, 40-sekundową przewagę. Trójka na ostatnich 20 kilometrach wjechała na rundy w Angers i utrzymywała 30 sekund przewagi nad prowadzonym przez Direct Energie i IAM Cycling peletonem.

Na drugiej rundzie z czołówki odpadł Di Gregorio, a jego dwaj towarzysze opór stawiali jeszcze przez kilka kilometrów, w końcówce ulegając sile peletonu, z którego na finiszu najszybszy ponownie okazał się Bryan Coquard (Direct Energie).

Zmagania drugiego dnia francuskiego wyścigu podzielono na wa odcinki - po południo rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas w Angers na dystansie 6800 metrów.

Wyniki etapu 2a Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2016 (2.1), Saint-Mars-la-Jaille - Angers (85,1 km):

1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                                  2:02:35
2 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
3 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
4 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
5 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
6 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
7 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
8 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
9 Dylan Page (Swi) Team Roth
10 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
11 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
12 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
13 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
14 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
15 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
16 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
17 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
18 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
19 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
20 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
21 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
22 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
23 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
24 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
25 Tiago Machado (Por) Team Katusha
26 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
27 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
28 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
29 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
30 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
31 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
32 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
33 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
34 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
35 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
36 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
37 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
38 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
39 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
40 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
41 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
42 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
43 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
44 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
45 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
46 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
47 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
48 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
49 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
50 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
51 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
52 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
53 Kévin Reza (Fra) FDJ
54 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
55 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
56 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
57 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
58 Marc Fournier (Fra) FDJ
59 Laurent Pichon (Fra) FDJ
60 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
61 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
62 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
63 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
64 Frank Pasche (Swi) Team Roth
65 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
66 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
67 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
68 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth
69 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
70 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
71 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
72 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
73 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
74 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
75 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
76 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
77 Martin Kohler (Swi) Team Roth
78 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
79 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
80 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
81 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
82 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
83 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
84 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
85 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
86 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                         00:23
87 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                        01:37
88 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec                  01:58
89 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
90 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                                      02:00
91 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
92 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                                   02:21
93 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling                       03:05
94 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling

Klasyfikacja generalna po etapie 2a:

1 Marc Fournier (Fra) FDJ                                             6:43:31
2 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                                    02:20
3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                                  02:28
4 Leonardo Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM                     02:31
5 Tiago Machado (Por) Team Katusha
6 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
7 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                              02:32
8 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
10 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
11 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
12 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
13 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
14 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Lasse Norman Hansen (Den) Stölting Service Group
16 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
17 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
18 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
19 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
20 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
21 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
22 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
23 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
24 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
25 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
26 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
27 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
28 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
29 Laurent Pichon (Fra) FDJ
30 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
31 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
32 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
33 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
34 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
35 Kévin Reza (Fra) FDJ
36 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
37 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
38 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
39 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
40 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
41 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
42 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
43 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                        02:39
44 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                               03:30
45 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                        03:35
46 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
47 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
48 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
49 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
50 Martin Kohler (Swi) Team Roth
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
52 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
53 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                         04:35
54 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                                     06:53
55 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
56 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
57 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                    07:12
58 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                           07:59
59 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                                    08:28
60 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                                      08:53
61 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling                       09:58
62 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                                   10:33
63 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                               10:38
64 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                        10:39
65 Dylan Page (Swi) Team Roth                                           10:41
66 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
67 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
68 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
69 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
70 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
71 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
72 Frank Pasche (Swi) Team Roth
73 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
74 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
75 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
76 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
77 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                12:00
78 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
79 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
80 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
81 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
82 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
83 Giacomo Tomio (Ita) Team Roth
84 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
85 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
86 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
87 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
88 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                        13:37
89 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling                       13:58
90 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                               14:00
91 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                                   14:21
92 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec                  14:34
93 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling                       15:05
94 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                                    25:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: