Volta a Catalunya: Quintana się raduje, Tsatevich wygrywa dla żony

Pierwszy start w sezonie 2016 na europejskich szlakach i pierwsze zwycięstwo. Nairo Quintana wygrał generalkę Volta a Catalunya z siedmiosekundową przewagą nad Alberto Contadorem (Tinkoff).

Oprócz tego był to pierwszy triumf kolumbijskiej kozicy w katalońskiej etapówce.

Z całą pewnością ta wygrana jest jedną z moich najcięższych. Jestem zadowolony z mojej dyspozycji i z faktu, że w tak młodej części sezonu moja forma pozwala na odniesienie sukcesów. Pokonałem w Katalonii wiele wspaniałych nazwisk, co dodaje mi energii

– tłumaczył lider teamu Movistar koncentrujący się w tym roku na Tour de France.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Quintana objął po 4. etapie z metą na Port Aine, gdzie najlepszy był Thomas De Gendt (Lotto-Soudal).

Ostatni etap Volta a Catalunya w Barcelonie ze słynnym podjazdem Montujic padł łupem Alexeya Tsatevicha. Rosjanin z drużyny Katusha w tym sezonie uplasował się już na drugiej pozycji w Clasica de Almeria.

W tym tygodniu kilka razy liznąłem podium, chciałem zakończyć ten wyścig mocnym akcentem. Byłem dodatkowo zmotywowany, ponieważ pierwszy raz na wyścig worldtourowy przyjechała moja żona Christina. Chciałem coś jej podarować, najlepiej zwycięstwo. Niespodzianka się udała

– cieszył się Tsatevich.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: