Criterium International 2016: etap 2

Francuz Thibaut Pinot (FDJ) wygrał w Porto Vecchio krótką jazdę indywidualną na czas - drugi odcinek 85. edycji korsykańskiego wyścigu.

Drugi wynik zanotował Jerome Coppel (IAM Cycling), a podium dopełnił kolejny kolarz FDJ - Alexandre Geniez.

38. czas wykręcił Karol Domagalski (ONE Pro Cycling), 107. miejsce zajął Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18), a po defekcie i wymianie roweru 108. pozycję zajął Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling).

Pinot prowadzi w klasyfikacji generalnej i jutro prowadzenia bronił będzie na ostatni etapie z metą na Col d'Ospedale.

Wyniki 2. etapu Criterium International 2016 (2.HC), Porto-Vecchio - Porto-Vecchio (7 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      09:11
  2 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              00:02
  3 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:03
  4 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    00:04
  5 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                00:05
  6 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            00:10
  7 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
  8 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
  9 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         00:12
 10 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling                 00:17
 11 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling                 00:19
 12 Anthony Roux (Fra) FDJ
 13 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 14 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:21
 15 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:22
 16 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 17 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 18 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 19 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:23
 21 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 22 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:25
 23 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 24 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              00:26
 25 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
 26 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             00:27
 27 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 28 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  00:28
 29 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:29
 30 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 32 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling                    00:30
 33 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:31
 36 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:32
 37 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:33
 38 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:34
 39 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 40 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 41 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 42 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                         00:35
 43 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
 44 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:36
 45 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 46 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:37
 47 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 49 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:38
 50 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 51 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 52 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    00:39
 53 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 54 Rasmus Christian Quaade (Den) Stölting Service Group
 55 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 56 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             00:40
 57 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 58 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:42
 59 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                00:43
 60 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 61 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 62 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               00:44
 63 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 64 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 66 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                00:45
 67 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 68 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          00:46
 69 Bruno Pires (Por) Team Roth
 70 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 71 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        00:47
 72 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 74 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:48
 75 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 76 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 77 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             00:50
 78 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre                          00:51
 79 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      00:52
 81 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          00:53
 82 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           00:54
 83 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Li     00:55
 84 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 00:56
 85 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        00:57
 86 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 88 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 89 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 90 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                00:58
 91 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
 92 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         00:59
 93 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 94 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM          01:00
 95 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 96 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 97 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 98 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                           01:01
100 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
101 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             01:02
102 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
103 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre                           01:03
104 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
105 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          01:04
106 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       01:06
107 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         01:08
108 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
109 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
110 Yoann Barbas (Fra) Armee de Terre                            01:09
111 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
112 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling                    01:11
113 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  01:12
114 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
115 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            01:13
116 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
117 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93                            01:20
118 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              01:26
119 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      01:29
120 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      01:52
121 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 01:55

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                    2:12:26
  2 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              00:02
  3 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:03
  4 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    00:04
  5 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                00:05
  6 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            00:10
  7 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
  8 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
  9 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:16
 10 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling                 00:17
 11 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling                 00:19
 12 Anthony Roux (Fra) FDJ
 13 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 14 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         00:22
 15 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 16 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 17 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           00:23
 19 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:25
 20 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 21 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              00:26
 22 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
 24 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             00:27
 25 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  00:28
 26 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 27 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:29
 28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 30 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling                    00:30
 31 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 32 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 33 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:32
 34 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 35 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:33
 36 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:34
 37 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 38 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 39 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                         00:35
 40 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling
 41 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:36
 42 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 43 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:37
 44 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 45 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:38
 46 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 47 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 48 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    00:39
 49 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 50 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 51 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 52 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             00:40
 53 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 54 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:42
 55 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 56 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                00:43
 57 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               00:44
 58 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 59 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 61 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                00:45
 62 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 63 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          00:46
 64 Bruno Pires (Por) Team Roth
 65 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 66 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        00:47
 67 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 68 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:48
 69 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 70 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 71 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             00:50
 72 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre                          00:51
 73 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 75 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      00:52
 76 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           00:54
 77 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Li     00:55
 78 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 00:56
 79 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        00:57
 80 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 81 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 82 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 83 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        00:58
 84 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 85 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         00:59
 86 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM          01:00
 87 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 88 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 89 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 90 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                           01:01
 92 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 93 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             01:02
 94 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre                           01:03
 95 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 96 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          01:04
 97 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       01:06
 98 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         01:08
 99 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
100 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
101 Yoann Barbas (Fra) Armee de Terre                            01:09
102 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
103 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  01:12
104 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
105 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
106 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            01:13
107 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
108 Rasmus Christian Quaade (Den) Stölting Service Group         01:16
109 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93                            01:20
110 William Bonnet (Fra) FDJ                                     01:21
111 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      01:29
112 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        01:33
113 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            01:46
114 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            01:47
115 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 02:08
116 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 02:44
117 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      02:51
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              05:08
119 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     06:08
120 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              06:11
121 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling                    06:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: