Criterium International 2016: etap 1

Irlandczyk Sam Bennett (Bora Argon18) wygrał sprinterski odcinek, otwierający 85. edycję wyścigu na Korsyce i został pierwszym liderem imprezy.

Drugi w peletonie finiszował Rudy Barbier (Roubaix Lille Métropole), a trzeci Romain Feillu ( HP BTP - Auber93).

Na trasie uciekali Pierre Latour (AG2R), Lilian Calmejane (Direct Energie) i Jeremy Leveau (Roubaix Lille Métropole).

Calmejane odskoczył od kolegów. 5 kilometrów przed metą do obrony pozostało mu 35 sekund. Został wchłonięty na ostatnich kilkuset metrach.

Po południu rozegrany zostanie drugi etap – 7-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Porto Vecchio.

W wyścigu dla One Pro Cycling jadą Marcin Białobłocki i Karol Domagalski oraz Bartosz Huzarski (Bora Argon18).

Wyniki 1. etapu Criterium International 2016 (2.HC), Porto-Vecchio – Porto-Vecchio (90,5 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                            2:03:15
  2 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
  3 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
  4 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
  5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
  7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
  8 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
  9 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 10 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 11 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 12 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 13 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 14 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Dion Smith (NZl) ONE
 16 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
 18 Steele Von Hoff (Aus) ONE
 19 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 20 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 21 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Bruno Pires (Por) Team Roth
 24 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 25 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 26 Anthony Roux (Fra) FDJ
 27 Phillip Gaimon (USA) Cannondale
 28 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 30 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 31 Marcin Białobłocki (Pol) ONE
 32 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 34 Lawson Craddock (USA) Cannondale
 35 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 36 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 37 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 38 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 39 James Oram (NZl) ONE
 40 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 41 Karol Domagalski (Pol) ONE
 42 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 43 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 44 Toms Skujins (Lat) Cannondale
 45 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 46 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 47 Peter Williams (GBr) ONE
 48 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 49 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 51 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
 52 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 53 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 54 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 55 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 56 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 57 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 58 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 59 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 60 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 61 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 62 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 63 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 65 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 66 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 68 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 69 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 70 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 71 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 72 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 73 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 74 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 75 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 76 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
 77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 78 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 79 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 80 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 81 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 82 Davide Villella (Ita) Cannondale
 83 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 84 Pierre Rolland (Fra) Cannondale
 85 Richard Handley (GBr) ONE
 86 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 87 Yoann Barbas (Fra) Armee de Terre
 88 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 89 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 90 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 91 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 92 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 93 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
 94 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 95 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 96 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 97 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 98 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 99 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
100 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
101 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
103 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
104 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
105 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
106 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
107 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:20
108 Jérémy Roy (Fra) FDJ
109 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:21
110 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        00:25
111 Rasmus Christian Quaade (Den) Stölting Service Group         00:37
112 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:44
113 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            00:45
114 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:49
115 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      00:59
116 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
117 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            01:03
118 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 01:09
119 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              04:45
120 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
121 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     05:13
122 Matthew Harley Goss (Aus) ONE

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                            2:03:09
  2 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     00:02
  3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:03
  4 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          00:04
  5 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:05
  6 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       00:06
  7 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
  9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
 10 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 11 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 12 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 13 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 14 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 15 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 16 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Dion Smith (NZl) ONE
 18 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
 20 Steele Von Hoff (Aus) ONE
 21 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 22 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 23 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Bruno Pires (Por) Team Roth
 26 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 27 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 28 Anthony Roux (Fra) FDJ
 29 Phillip Gaimon (USA) Cannondale
 30 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 32 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 33 Marcin Białobłocki (Pol) ONE
 34 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 36 Lawson Craddock (USA) Cannondale
 37 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 38 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 39 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 40 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 41 James Oram (NZl) ONE
 42 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 43 Karol Domagalski (Pol) ONE
 44 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 45 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Toms Skujins (Lat) Cannondale
 47 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 48 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 49 Peter Williams (GBr) ONE
 50 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 51 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 52 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
 53 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 54 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 55 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 56 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 57 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 58 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 59 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 60 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 61 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 62 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 63 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 65 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 66 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 68 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 69 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 70 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 71 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 72 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 73 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 74 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 75 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 76 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
 77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 78 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 79 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 80 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 81 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 82 Davide Villella (Ita) Cannondale
 83 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 84 Pierre Rolland (Fra) Cannondale
 85 Richard Handley (GBr) ONE
 86 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 87 Yoann Barbas (Fra) Armee de Terre
 88 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 89 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 90 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 91 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 92 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 93 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
 94 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 95 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 96 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 97 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 98 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 99 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
100 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
101 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
103 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
104 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
105 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
106 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
107 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:26
108 Jérémy Roy (Fra) FDJ
109 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:27
110 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        00:31
111 Rasmus Christian Quaade (Den) Stölting Service Group         00:43
112 William Bonnet (Fra) FDJ                                     00:50
113 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            00:51
114 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:55
115 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      01:05
116 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
117 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            01:09
118 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 01:15
119 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              04:51
120 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
121 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     05:17
122 Matthew Harley Goss (Aus) ONE                                05:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: