Kierownictwo Verva ActiveJet zachwycone z dzikiej karty na Tour de Suisse

Organizatorzy Tour de Suisse postanowili przyznać zespołowi VERVA Activejet Pro Cycling Team dziką kartę, na jubileuszową 80. edycję wyścigu Dookoła Szwajcarii. Jest to już trzeci potwierdzony wyścig z cyklu World Tour, w którym pojadą zawodnicy Piotra Kosmali.

To dla nas wielkie wyróżnienie. Tour de Suisse to jeden z największych wyścigów kolarskich na świecie. Jesteśmy dopiero pierwszy rok w gronie ekip Professional Continental, a pomimo tego otrzymujemy zaproszenie do startu w tak prestiżowych wyścigach. Już za kilka dni pojedziemy w Volta Catalunya, teraz zaproszenie na Szwajcarię, a później nasz narodowy Tour de Pologne. To pokazuje, że ekipa rozwija się we właściwym kierunku

- powiedział Piotr Kosmala dyrektor sportowy VERVA Activejet Team.

Oprócz VERVA Activejet Team, dziką kartę otrzymała także szwajcarska ekipa Team Roth, holenderski Roompot-Oranje Peleton, a także drugi z polskich zespołów CCC Sprandi Polkowice. Jak podkreślili organizatorzy wyścigu, jest to ukłon w kierunku polskiej publiczności i odpowiedź na wzrost zainteresowania kolarstwem i rosnący rynek telewizyjny w naszym kraju.

80. edycja Tour de Suisse odbędzie się w dniach 11-19 czerwca.

Informacja prasowa / Verca ActiveJet Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: