Tirreno-Adriatico 2016: etap 1

Amerykańska ekipa BMC Racing wygrała jazdę drużynową na czas otwierającą 51. edycję Tirreno-Adriatico.

Prowadzeni przez Włocha Daniela Ossa dwukrotni mistrzowie świata w jeździe drużynowej na płaskiej trasie w nadmorskim Lido di Camaiore pokonali o 2 sekundy belgijską ekipę Etixx-Quick Step i o 9 sekund francuski zespół FDJ.

29-letni Oss został pierwszym liderem "wyścigu dwóch mórz" i do jutrzejszego etapu przystąpi w błękitnej koszulce lidera.

Rosyjski zespół Tinkoff z Maciejem Bodnarem zanotował 4. czas, ze stratą 11 sekund. 8. rezultat wykręcili kolarze brytyjskiej Team Sky w składzie z Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem, do zwycięzców tracąc 21 sekund.

Belgijskie Lotto Soudal z Tomaszem Marczyńskim na pokładzie zanotowało 12. czas (+00:46), a włoski skład Lampre-Merida z Przemysławem Niemcem metę osiągnęł z 19. wynikiem (+01:26).

Polska grupa CCC Sprandi Polkowice z Włochami Davide Rebellinem i Simone Ponzim, Hiszpanem Victorem de la Parte, Bułgarem Nikolayem Mihaylovem, Adrianem Honkiszem, Jarosławem Maryczem, Łukaszem Owsianem i Leszkiem Plucińskim wykręciła 16. rezultat, do BMC tracąc 1:04.

Pecha miała grupa Cannondale - w kraksie ucierpiało jej trzech zawodników, w tym Kolumbijczyk Rigoberto Uran i Holender Sebastian Langeveld - co skończyło się ostatnim wynikiem i stratą 2 minut i 3 sekund.

Wyniki 1. etapu Tirreno-Adriatico 2016 (WT), Lido di Camaiore - Lido di Camaiore (22,7 km; jazda drużynowa na czas):

  1 BMC Racing Team                                              23:55
  2 Etixx - Quick-Step                                           00:02
  3 FDJ                                                          00:09
  4 Tinkoff Team                                                 00:11
  5 Lampre - Merida                                              00:12
  6 Astana Pro Team                                              00:15
  7 Trek-Segafredo                                               00:17
  8 Team Sky                                                     00:21
  9 Orica-GreenEdge                                              00:25
 10 Movistar Team                                                00:29
 11 Team LottoNl-Jumbo                                           00:38
 12 Lotto Soudal                                                 00:46
 13 AG2R La Mondiale                                             00:50
 14 Team Katusha                                                 00:59
 15 Dimension Data                                               01:03
 16 CCC Sprandi Polkowice                                        01:04
 17 Bora-Argon 18                                                01:11
 18 Team Giant-Alpecin                                           01:24
 19 Lampre - Merida                                              01:26
 20 Androni Giocattoli - Sidermec                                01:34
 21 Bardiani CSF                                                 01:41
 22 Caja Rural-Seguros RGA
 23 Cannondale Pro Cycling                                       02:03

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             23:55
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
  5 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
  6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:02
  8 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 10 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 11 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 12 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
 13 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 14 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       00:09
 15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 16 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 19 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             00:11
 20 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
 21 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 22 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 23 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
 24 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                00:12
 25 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 26 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 27 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 28 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 29 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 30 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 31 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:15
 32 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 33 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 34 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 35 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 36 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 37 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 38 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       00:17
 39 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 40 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 41 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 42 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 43 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:19
 44 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:21
 45 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 46 Benat Intxausti (Spa) Team Sky
 47 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 48 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 49 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 50 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           00:23
 51 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 52 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             00:25
 53 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 54 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
 55 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 56 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
 57 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:29
 58 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 59 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 60 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 61 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 62 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 63 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 64 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     00:37
 65 Anthony Roux (Fra) FDJ
 66 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:38
 67 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 68 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 69 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 70 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 71 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 72 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          00:46
 73 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 74 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 75 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 76 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 77 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
 78 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                         00:50
 79 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 80 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 81 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 84 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  00:55
 85 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             00:59
 86 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 87 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 88 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 89 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 90 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 91 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 92 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              01:01
 93 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        01:03
 94 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 95 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 96 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 97 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 98 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 99 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
100 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
101 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:04
102 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
103 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
104 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
105 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
106 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            01:11
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
108 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
109 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
110 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
111 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
112 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
113 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                01:24
114 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
115 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
116 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
117 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
118 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           01:26
119 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
120 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
121 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
122 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
123 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:28
124 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        01:32
125 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     01:34
126 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
127 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
128 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
129 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
130 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
131 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              01:37
132 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:41
133 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
134 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
135 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
136 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
137 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
138 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
139 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
141 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
142 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
143 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
144 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
145 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            01:42
146 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:46
147 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 02:01
148 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling                      02:03
149 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
150 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling
151 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling
152 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling
153 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    02:08
154 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling                 02:14
155 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          02:15
156 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          02:18
157 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        02:20
158 William Bonnet (Fra) FDJ
159 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     02:28
160 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             02:43
161 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       02:51
162 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                       02:58
163 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
164 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   03:05
165 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           03:06
166 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
167 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
168 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              03:10
169 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        03:15
170 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         03:21
171 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          03:25
172 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  04:11
173 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
174 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
175 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        04:12
176 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         04:14
177 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               04:19
178 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
179 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               04:25
180 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            05:02
181 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
182 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    05:30
183 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   05:45
184 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      05:54

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: