Driedaagse van West-Vlaanderen 2016: etap 2

Belg Sean De Bie (Lotto-Soudal) zwyciężył w Driedaagse van West-Vlaanderen. Ostatni etap padł łupem Timothy’a Duponta (Verandas Willems).

Piąte miejsce na etapie zajął Łukasz Wiśniowski (Etixx - Quick Step), kończąc Trzy Dni Zachodniej Flandrii na drugiej pozycji.

O wynikach etapu i całego wyścigu zadecydowała akcja, który zawiązała się niespełna 50 kilometrów przed metą. W ucieczce znaleźli się Wiśniowski, Sean De Bie, Tosh Van der Sande (obaj Lotto Soudal), Nils Politt (Katusha), Timothy Dupont, Olivier Pardini (Wallonie Bruxelles) i Xandro Meurisse (Crelan - Vastgoedservice), brakowało natomiast lidera Toma Bohli (BMC).

Finałowe 14 kilometrów siódemka rozpoczęła z przewagą 55 sekund. Z peletonu skontrowali Florian Sénéchal (Cofidis) i Jelle Wallays (Lotto - Soudal), ale sił starczyło dwójce tylko na nieznaczne zbliżenie się do ucieczki.

Finisz z czołówki pewnie wygrał Dupont, wyprzedzając De Bie. 24-letni Belg dzięki zainkasowanej bonifikacie przeskoczył w klasyfikacji Wiśniowskiego i tym samym zagwarantował sobie triumf w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Wyniki 2. etapie Driedaagse van West-Vlaanderen 2016 (2.1), Nieuwpoort - Ichtegem (182,7 km):

  1 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems                     4:21:56
  2 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
  3 Nils Politt (Ger) Team Katusha
  4 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice 
  5 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
  6 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  7 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:09
  8 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             00:23
  9 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:25
 10 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continenta     00:54
 11 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 12 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 14 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 15 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
 16 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 18 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling
 19 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 20 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 21 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice 
 25 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 26 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 27 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 28 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 29 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 31 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 34 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 35 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 37 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 38 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
 39 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 40 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 41 Julien Morice (Fra) Direct Energie
 42 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 44 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
 45 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
 46 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           01:00
 47 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     01:30
 48 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling                    05:16
 49 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 50 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 51 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 52 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
 53 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 54 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 55 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 56 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            05:20
 57 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 58 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 59 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon
 60 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 62 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 63 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 64 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice 
 65 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 66 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 67 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   10:28
 68 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 69 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
 70 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 71 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 72 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 73 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
 74 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect         13:15
 75 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction                     17:01
 76 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
 77 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 78 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 79 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 80 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 81 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice 
 82 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice 
 83 Glenn Rotty (Bel) Cibel-Cebon                                18:17

Klasyfikacja końcowa

  1 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                             8:16:55
  2 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:07
  3 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               00:13
  4 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:23
  5 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental     00:35
  6 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          00:37
  7 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:49
  8 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              00:54
  9 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             00:56
 10 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:58
 11 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:00
 12 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            01:09
 13 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         01:13
 14 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:16
 15 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           01:17
 16 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:18
 17 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 18 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             01:20
 19 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 20 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 22 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               01:21
 23 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 24 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:23
 25 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          01:26
 26 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           01:28
 27 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 28 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Pro     01:31
 29 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction                 01:34
 30 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental T     01:35
 31 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 32 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      01:36
 33 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:39
 34 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                  01:43
 35 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:45
 36 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 01:46
 37 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
 38 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            01:49
 39 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 40 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          01:50
 41 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continenta     01:52
 42 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:55
 44 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 02:02
 45 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     02:05
 46 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           02:43
 47 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            05:32
 48 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     05:34
 49 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        05:38
 50 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling            05:41
 51 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         05:43
 52 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling                    05:45
 53 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:51
 54 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              05:55
 55 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     05:58
 56 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           06:05
 57 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     06:09
 58 Laurent Evrard (Bel) Team 3M                                 06:10
 59 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         06:11
 60 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           06:13
 61 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon                            06:16
 62 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 06:19
 63 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                06:27
 64 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 65 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         06:53
 66 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        10:47
 67 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M                               11:02
 68 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction                      11:18
 69 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           11:19
 70 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        11:33
 71 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   11:36
 72 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       12:26
 73 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 13:44
 74 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect         14:16
 75 Yoeri Havik (Ned) Team 3M                                    17:36
 76 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              17:42
 77 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    17:44
 78 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continent     17:56
 79 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                18:02
 80 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental     18:07
 81 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction                     18:16
 82 Glenn Rotty (Bel) Cibel-Cebon                                19:22
 83 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       21:21

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: