Tour Cycliste International La Provence 2016: etap 3

Thomas Voeckler (Direct Energie) wygrał w Marsylii inauguracyjną edycję prowansalskiego wyścigu. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step).

Szybkonogiemu Kolumbijczykowi ulegli na finiszu Danilo Wyss (BMC Racing Team) i Francesco Gavazzi (Androni Giocattoli – Sidermec).

W klasyfikacji generalnej zwycięzca pierwszego etapu - 36-letni Voeckler - wyprzedził o siedem sekund Czecha Petra Vakoca (Etixx-Quick Step) i o 9 sekund swojego drużynowego kolegę Liliana Cameljane'a.

Wyniki 3. etapu Tour Cycliste International La Provence 2016 (2.1), La Ciotat - Marseille (171 km):

1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                           4:17:25
2 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
3 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
4 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
5 Anthony Roux (Fra) FDJ
6 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
7 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
8 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
9 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
10 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
11 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
12 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
14 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
15 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
16 Kévin Reza (Fra) FDJ
17 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
18 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
19 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
20 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
21 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
22 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
23 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
24 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
25 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
26 Nans Peter (Fra) Reprezentacja Francji
27 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
28 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
29 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
30 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
31 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
32 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
33 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
34 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
35 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
36 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert
37 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji
38 Damien Touze (Fra) Reprezentacja Francji
39 Florent Pereira (Fra) Roubaix Lille Metropole
40 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
41 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
42 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
43 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
44 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
45 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
46 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
47 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
48 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
49 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
50 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
51 Valentin Madouas (Fra) Reprezentacja Francji
52 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                                   00:09
53 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
54 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
55 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                                      00:11
56 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
58 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
59 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                    00:14
60 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                                     00:17
61 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
62 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
63 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
64 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
65 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                                     00:21
66 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
67 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
68 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
69 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling
70 Elie Gesbert (Fra) Reprezentacja Francji
71 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
72 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
73 Jérémy Maison (Fra) FDJ
74 Egor Silin (Rus) Team Katusha
75 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
76 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
77 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
78 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
79 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
80 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
81 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
82 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
83 Clément Penven (Fra) Armee de Terre
84 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
85 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
86 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                        00:34
87 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
88 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                              00:36
89 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                        00:40
90 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                                    00:59
91 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
92 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                  01:19
93 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect           01:49
94 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
95 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                  02:01
96 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                              03:26
97 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                               04:38
98 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                04:49
99 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                        06:14
100 Frederic Brun (Fra) Direct Energie                                  08:03
101 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           09:27
102 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
103 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
104 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
105 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                             12:58
DNF Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
DNF Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
DNF Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale Pro Cycling
DNF Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM
DNF Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
DNF Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
DNF Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
DNF Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
DNF Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Louis Verhelst (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
DNF Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Reprezentacja Francji
DNS Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
DNS Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
DNS Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
DNS Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
DNS Corentin Ermenault (Fra) Reprezentacja Francji

Klasyfikacja końcowa:

1 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                               13:32:57
2 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                                   00:07
3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                                 00:09
4 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
5 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                            00:12
7 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                                  00:14
8 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
9 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
10 Anthony Roux (Fra) FDJ
11 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
12 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
13 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
14 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
15 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept                     00:22
16 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                    00:55
17 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
18 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
19 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
20 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
21 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM                    01:05
22 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect             01:08
23 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                             01:12
24 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect                  01:15
25 Elie Gesbert (Fra) Reprezentacja Francji                             01:22
26 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                           02:21
27 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                             02:23
28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                                   02:26
29 Nans Peter (Fra) Reprezentacja Francji
30 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                            02:43
31 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                                      02:44
32 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                02:47
33 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
34 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   02:57
35 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM                  03:11
36 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec                03:13
37 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                                   03:30
38 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM              03:53
39 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect              04:04
40 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                                 04:14
41 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                                     04:40
42 Kévin Reza (Fra) FDJ                                                 05:23
43 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                                   05:42
44 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                                   05:44
45 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                                      06:16
46 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                  06:35
47 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                        06:50
48 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                  06:58
49 Valentin Madouas (Fra) Reprezentacja Francji
50 Simon Sellier (Fra) French National Team                             07:02
51 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling                              07:19
52 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                         07:28
53 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                         08:18
4 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                   08:21
55 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                                  08:26
56 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         08:46
57 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                                   08:57
58 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                    09:07
59 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                            09:18
60 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                                 09:29
61 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                        09:37
62 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                        10:01
63 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                               10:05
64 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM                       11:18
65 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                        11:43
66 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                              11:49
67 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                              13:01
68 Damien Touze (Fra) French National Team                              13:07
69 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                         13:12
70 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                                 13:15
71 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect             13:25
72 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     13:34
73 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
74 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                                     13:55
75 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
76 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
77 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                         14:08
78 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                  14:27
79 Florent Pereira (Fra) Roubaix Lille Metropole                        15:59
80 Frederic Brun (Fra) Direct Energie                                   16:37
81 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                              18:12
82 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect           18:52
83 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec                19:33
84 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                                   19:40
85 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                               20:55
86 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93                                    22:15
87 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                           23:01
88 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                                  24:50
89 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
90 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
91 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                      25:11
92 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                        25:47
93 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                                 26:12
94 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
95 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
96 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                              27:04
97 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                               27:13
98 Clément Penven (Fra) Armee de Terre                                  27:54
99 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                               28:58
100 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                                    29:58
101 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                                   32:20
102 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                       32:26
103 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                             33:03
104 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           34:51
105 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                       38:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: